Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tehetnék? Terhes vagyok...

Mit tehetnék? Terhes vagyok és kiskorú

Figyelt kérdés
Védekezés mellett lettem terhes és tisztàban vagyok vele, hogy szüleimhez kellene fordulnom, de félek a reakcójuktól, mert tudom hogyan reagálnának. Felnevelni nem tudnám, nem is szeretném (fiatal vagyok még egy gyerekhez 17 éves vagyok) . Örökbe adni se lennék képes belerokkanek abba a tudatban hogy van egy gyerekem valahol a nagyvilágban. Az abortusz mellett döntöttem csak nem tudom hogyan álljak ezzel a szüleim elé. Egyáltalán az abortusz hogyan is működik pontosan? Költségei? Azt tudom, hogy engedély szükséges a szülőktől. Barátom tudja és segít amiben tud. Őszintén megmondva félek és szeretném megkérni azokat az embereket, hogy akik szerint ez gyilkosság kíméljenek meg. Tudom, hogy az, de most nem lennék képes elviselni lelkileg az ilyen jellegű válaszokat.

2019. szept. 3. 20:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
57%

Nem kiskorú vagy, hanem fiatalkorú, nem ugyanaz a kettő. Egyszerűen állj eléjük, és mondd el, hogy ez a helyzet. Ha nem hajlandóak melléd állni, akkor a gyámügynél lehet kérvényezni, hogy engedélyezzék a szüleid helyett.

Az ára 37879 forint. És ne húzd az időt, mert a terhességet az utolsó menzestől számoljuk, azaz a kimaradt vérzés időpontjában már 4 hetes vagy, és csak 12. Hétig csináljak meg. Addig pedig el kell intézni pár dolgot, ha nagyon halogatod, könnyű kicsúszni.

2019. szept. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
78%

Nekem 5 éve volt egy abortuszom. Én is féltem, de ne aggódj, nem olyan vészes, maga az eljárás. Mármint nem fáj vagy ilyesmi.

Következőképpen zajlik:

Elmész nőgyógyászhoz, megvizsgál, megállapítja a terhességet, majd megkérdi szeretnéd e megtartani. Miután mondtad, hogy nem, elküld a védőnőhöz elbeszélgetésre. A védőnő a családi, anyagi háttérről fog kérdezősködni, és megpróbál meggyőzni arról, hogy tartsd meg a babát. Képeket mutogat, hogy hogy adott fejlettségi állapotban hogy néz ki, hogy már a dobog a szíve stb. Szóval megpróbál rád lelkileg hatni, hogy ne vetesd el. Ezek után ad 2 nap gondolkodási időt, majd 2 nap múlva visszahív egy újabb elbeszélgetésre, és ha még akkor is azt mondod, hogy nem akarod megtartani, ad egy csekket, amit be kell fizetni a postán. (Nekem 2014-ben ez 30.000 ft volt.) Ezzel a befizetett csekkszelvénnyel kell menni a műtétre a kórházba, és amikor felveszik az adataidat, oda kell adnod. Bizonyítva, hogy tényleg befizetted, különben nem műtenek meg. Egyébként az orvos mondja meg mikor fog megműteni, ő ad időpontot. Aki még nem szült, annak műtét előtti nap be kell feküdnie a kórházba, hogy -úgynevezett- lamináriát helyezzenek fel a méhébe. (Aki még nem szült, annak szűkebb a méhszája, ezt tágítják ezekkel a pálcikákkal.) Egy napig tágítanak. Ez a felhelyezés nem kellemes, ez kicsit fáj, de kb. 2 perc az egész. Napközben vérezgetni fogsz, esetleg kis nyomást érezni a méhedben a pálcikáktól. Másnap megműtenek. A műtét kb. negyed óra. Az altatótól fél perc alatt kidőlsz, semmire nem fogsz emlékezni. Már nem kaparnak, hanem kis vákummal, mint a porszívó, kiszippantják amit ki kell. Utána pár óra múlva hazaengednek. Aznap meg esetleg másnap még vérezni fogsz (kell sok betét meg jó sok vatta), aztán kész. Fájni nem fáj. Az ide oda szaladgálás kicsit időigényes. Orvos, labor, védőnő megint orvos, megint védőnő, posta.... míg eljutsz a műtétig. Mondjuk neked ezt anyukáddal kell végigjárni, mivel még nem vagy 18 éves. Ja! És addig nem műtenek meg amíg nem vagy legalább 7 hetes terhes. Megvárják, hogy legyen szívhang.

Egyébként -és most meg lehet kövezni, hogy egy érzéketlen szemétláda vagyok- lelkileg sem annyira megterhelő, mint mondják. Szerintem ezt sokan eltúlozzák. Ha nem érzed úgy, ne tartasd meg, és ne add örökbe. Vetesd el. Sokszor ez a legjobb. Én sem éreztem magam késznek rá, és segítségem sem lett volna. Sem anyagilag, sem máshogy. Jól döntöttem, és egyáltalán nem bántam meg, lelkileg sem lett semmi traumám. Akkor ez volt a legjobb döntés. Egyébként pedig nem érdekel mások véleménye. Téged se érdekeljen. Max a szüleidé, akik a legjobbat akarják neked.

2019. szept. 4. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
87%

11-es! A kérdező kiskorú.


Fiatalkorú kategória csak a büntetőjogban van.

2019. szept. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat jól estek ezek a szavak és segítettek is. Köszönöm szépen!
2019. szept. 4. 19:17
 15/18 anonim ***** válasza:
Mi történt végül? Sikerült a szüleiddel megbeszélned a dolgot? Hogy fogadták? Hogy vagy?
2019. szept. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
63%
Kiskorúnak 18. hétig veszik el a babát, nem 12.-ig!!
2019. szept. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
15ös! Teljesen jól vagyok megoldódott minden és köszönöm szépen kérdésed!
2019. szept. 20. 00:54
 18/18 anonim ***** válasza:
63%
Mit szóltak hozza vegulis mi lett?
2019. szept. 24. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!