Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek nagy baj így...

Szerintetek nagy baj így állni a gyerekvállaláshoz?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egyszer babát, de mindig az van a fejemben, hogy rengeteg ismerősömnek nem sikerül. A párom tervezi, hogy megkéri a kezem...de én nem akarok addig sem gyűrűt, sem esküvőt, míg nem tudom, hogy tudok-e gyereket szülni nekünk. Ha nem, akkor nem maradok tovább a barátommal, mégpedig azért, mert egy ilyen jó ember nem akarom hogy egy ilyen nő mellett maradjon. Volt valaki így?
2019. szept. 18. 10:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha a párod megkéri a kezed, az azért van, mert gyerekkel vagy anélkül is szeretni fog téged. Ez az egyik.

A másik, hogy attól még, hogy sokaknak nem jön össze, nem azt jelenti, hogy neked nem, valóban baj így gondolkodni.

2019. szept. 18. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
94%

Nyugodtan kérjen meg, mondj igent, menj hozzá, és kezdjetek el családot alapítani!

Aztán ha kiderül, hogy semmi esetre sem lehet közös gyereketek, még ráértek kitalálni a következő lépest, legfeljebb elváltok.

Bennem is volt hasonló félelem, hogy mi van, ha évekig nem sikerül, ezért nem is szóltunk senkinek, hogy babára gyúrunk. Első hónapban terhes maradtam. A következő két gyerekkel is.

2019. szept. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy ő gyerek nélkül is elfogadna én viszont magamat nem. Nem akarnék egy ilyen jó embert magamhoz kötni. Nagyon szeretem őt, ezért gondolom, hogy házasság után elválni még nehezebb lenne, mint előtte szakítani, ha már jó ideje nem jönne a baba.
2019. szept. 18. 10:31
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Ezt SENKI nem fogja neked így előre megmondani, hogy tudsz-e majd a jövőben gyereket szülni. Ez csak élesben derül ki. Egyébként igen, hülyeség így hozzáállni.
2019. szept. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted és ő is szeret akkor úgy szeret ahogy vagy.Emberileg az nem vonna le belőled ha valamiért mondjuk csak lombikkal vagy sehogy sem lehetne gyereked.Amúgy hagyni kellene a párod, hogy eldöntse elég jónak tart e maga mellé, ha megkéri a kezed nyilván igen.Nem kiherélni egy visszautasítással.Az meg hogy Marisnak a boltból nehezen jött össze a baba nem jelenti azt ,hogy nektek is nehezen fog..
2019. szept. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Hát ez az...szívesen lennék a felesége, ha kiderülne, hogy lehet családunk. Magyarul: előbb próbáljunk gyereket összehozni utána jöhet minden más. Ezzel nem a gyereket akarok előrébb hozni, ha egy év múlva kezdünk bele akkor egy év múlva nem az a bajom. Egész egyszerűen csak nem akarom előbb az esküvőt. Minek bohóckodjak fehér ruhában, ha a legnagyobbak álmom nem teljesül utána. Nekem a házasság egy gyerekhez képest semmit nem ér.
2019. szept. 18. 10:42
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Az a helyzet, hogy ez nem a te döntésed, hanem az övé. Ha Ne-Adj-Isten kiderülne, hogy miattad nem lehet közös gyermeketek akkor azt neki kell eldöntenie, hogy veled akar-e maradni vagy sem.

Ebben a helyzetben csak összetörnéd a szívét ha az akarata ellenére szakítasz vele. És ha valóban ennyire szereted és "ilyen jó embernek" tartod akkor valóban képes lennél ezt tenni vele?

2019. szept. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Kissé gáz a hozzáállásod. Egyből a könnyebb utat választanád. Inkább feladod kettőtöket és hozzá sem mégy mint hogy végső soron elválsz. Ez némiképp érzelmi zsarolás, hiszen téged akar mindenestül feleségül venni és ami közben jön nehézség, azt együtt kell megoldanotok. Több párt is ismerek, akiknek évek múlva sikerült összehozni a babát. Van olyan ismerősöm is, akinek azt mondták hogy természetes úton nem is lehet gyereke csak mesterségesen. Inszeminációval próbálkoztak de nem sikerült. Aztán már épp szóba jött a lombik amikor spontán megfogant. Azóta már a harmadik gyerekével van gyeden. Mind spontán jött.

A másik ismerősömék 15! évig próbálkoztak, mindig elvetélt. Aztán feladták és szinte rögtön terhes lett és meg is maradt a baba. Így lett 42 évesen anya.

Unokatesómék lombikoztak, most 8 hónapos a lányuk. A párom unokatesóéknál meg endometriózis miatt nem sikerült a gyerek, megműtötték és 3 hónap múlva terhes is lett. Másfél éves a nagylány.

Nem is értelek, annyi féle probléma lehet ami orvosolható műtéttel, hormonális beavatkozással, művi megtermékenyítéssel stb. Az örökbefogadásról már nem is beszélve.

Egy házasságban első sorban nő és férfi vagytok akik egymással képzelik el az életüket. Minden más szerep ezután jön és sokan ezt elfelejtik.

2019. szept. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Mi van, ha neked lehetne gyereked, de ő nemzőkeptelen? Akkor elhagyod?

Tucat példa van arra, hogy valaki nem is védekezik, mert az orvos szerint meddő, aztán becsúszik mégis. Arra is, hogy makk egészségesek, és mégse jön a baba. Sokszor ha új párjuk lesz, akkor vele viszont elsőre.

Arra is ezer példa van, hogy ahol előbb lesz baba, ott mindig találnak egy okot, amiért halasztják az esküvőt, amíg végül semmi se lesz belőle. Utána meg azon megy a vita, hogy nem veszi el, pedig megígérte, és szakítanak.

2019. szept. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Bár nagyon sok jó dolgot mondtatok, nem hiszem, hogy engem ne lehetne megérteni legalább abból a szempontból, hogy mikor jön a baba akkor kapjam a gyűrűt. Egyébként abszolút nem zavarna, ha egy délután, csendben házasodnánk össze, semmi drága dolog, sem ünneplés, sem drága gyűrű, semmi nem kell. Szerintem annál borzalmasabb dolog nincs ,mikor mindenki tudja, hogy gyereket akartok és te is megőrülsz érte...megvolt a nagy buli és évek múlva sincs gyerek. Egyébként ő 100%-ban nemzőképes, másnál hajlandó volt a gyerekre házasság előtt. :)
2019. szept. 18. 11:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!