Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Létezik tökéletes időszak a...

Létezik tökéletes időszak a gyerekvállaláshoz? Érdemes várni rá?

Figyelt kérdés
Amikor Ti gyereket vállaltatok mitek volt meg? Gondolok itt saját lakás/albérlet, magas fizetés, szülők segítsége stb dolgokra.
2016. jún. 2. 12:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Hiteles ház, mindkettőnknek fix munkahelye, 3 hitelmentes kocsi, 1 kutya. És túl voltunk az esküvőn. Csak egyik oldalról van szülő, ők 130 km-re laknak, szóval napi segítség nincs. De ez nem feltétel a gyerekvállaláshoz.


Szerintem nem időszak van tökéletes, hanem helyzet. AMikor anyagilag rendben vagytok, és a kapcsolatotok olyan stabil, és biztonságos, hogy tudod, akármi jöhet, ő melletted marad.

2016. jún. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%

Azt mondják ,hogy nincs tökéletes időpont a gyerekvállalásra! És ez az én véleményem is! No persze vannak kivételek!


Egyébként tételezzük fel, hogy eljő a tökéletes időpont, megtervezitek, megfogan és megszületik. Eltelik pl 3 hónap, 1 év és beüt a gikszer.... Akkor mi van?! Vagy mondjuk a második babánál ahol már nagyobb a tét! Hiába a tökéletes idő..


Kérdésre volt/van saját lakás de hitel is van. Van autó már nincs rajta hitel de mikor terhes voltam még volt.

Van nagyszülői és egyéb segítség ha akarjuk.. Magas fizetés relatív.. Mi nagyon jól elvagyunk! Pedig én csak gyest kapok. Ami marad is a számlán. Nem nyúlunk hozzá mert jelenleg nem érezzük szükségét! Tervezzük a második babát..

Amúgy mikor szerettük volna nem, nem volt minden tökéletes.. Máshol laktunk. Egy pici házban. Mikor megfogant a lányunk akkor tudtunk költözni. Mint írtam még a kocsin is hitel volt. Mindent megoldottunk. Van egy nagy családi ház, 3 autó, és pénz is:) Lehet, hogy csak időközben oldódik meg a probléma... DE.. Megoldodik :)

2016. jún. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
Ami nálunk meg volt: férj/feleség, lakás (örökölt, bár ne lett volna), férj részéről kb. 15 év munkaviszony, feleség részéről szülésig 2,5 év munkaviszony (egy munkahelyen). 23 éves voltam mikor terhes lettem, 23 mikor szültem. Nem hiszem, hogy lett volna, vagy lesz az életembe olyan időszak, amire azt mondanám, hogy inkább akkor kellett volna szülni.
2016. jún. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
60%

Nincs olyan.

Én 26 évesen ismertem meg a férjem, 29 évesen volt az esküvőnk, akkor kezdtünk próbálkozni. Lakást kaptam, amúgy saját nem tudom hogy lett volna, fizum azóta se sok. 33 évesen sikerült csak szülnöm.

Valaki lakás, munka nélkül szül, nem kevesen.

Szülők segítségét meg előre nem lehet tudni, mennyire fognak unokázni.

2016. jún. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Mi kivártuk, 2 évnyi házasság, hitelmentes lakás kiadva, jó környéken albérlet, jó munka (imádjuk és jól is keresünk, szabad is volt sok időnk). Aztán terhes lettem, az osztály jogutód nélkül megszűnt (kapok CSED-et meg GYED-et szerencsére, mert rendesek voltak), az albérletünkből egy újba kellett költözni sokkal drágábban, vettünk egy nagyobb lakást, amit szintén ki kellett adni.


Szóval, nem azt mondom, hogy jó a semmire szülni, de katasztrófák mindig történhetnek, amikre nem tudsz felkészülni. Persze, a férjemmel szeretjük egymást és ugyanúgy szabad a munkaideje. De nekem kb. 5 hónapom van kitalálni, mihez is akarok kezdeni az életemmel, hogy GYED extrára mehessek majd. Ami azért nem kis stressz.

2016. jún. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

Van tokeletes idoszak! Ha havi 2milliot keresel es mas dolgod sincs,mint otthonrol iranyitani a neked dolgozo embereket! Hitel mentes haz,ami legalabb 200nm es a bankszamlan felretett minimum 2milliard forint amihez nem kell nyulnod,plussz tokeletes verkep,egy apro betegseg is kilove! Na ez igy tokeletes! Valoszinuleg ez nem lesz,szoval nincs tokeletes ido! Szuleim is mindig azt vartak! Na elobb legyen egy kis hazunk ami hitel mentes es egy auto! Meglett! De aztan mar egy nagyobb haz kellene,ami szinten hitel mentes es mindig tobb es tobb kellett volna,amikoris rajottek,hogy soha nem lesz tokeletes ido erre! 4gyerekuk lett :D noveremek detto igy voltak vele,csak aztan naluk becsuszott az elso,igy sorra jottek a gyerekek,most 3fia van!

Persze egy alap jo ha van! Lehalabb egy lakas,mindkettotoknek fix munka!

De ezen kivul masra nem nagyon kell varni!

Mi sose vartuk a megfelelo idot! Es megis nagyon jol megelunk es meg tudunk adni mindent a kicsinek! Nyilvan vannak akik ettol tobbet is,de szerintem nem nelkulozik semmiben a lanyunk! Es szamomra ez volt a lenyeg mindig! De nem is akartam tokeletes idot erre! Egy baba mindig tokeletes idoben jon! :)

2016. jún. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Létezik, de nyilván relatív hogy kinek mi a tökéletes.


Nekem az volt, de nem lakásban és kocsiban mértem.


Stabil párkapcsolat megvolt (9 év volt akkor mögöttünk), normális állás mindkét részről, jó bevétel, ami mellett gond nélkül félre tudtunk tenni, még úgy is hogy béreltünk. Volt rendes megtakarításunk, lakásra is külön (önerő már megvolt, csak az álomlakást nem találtuk). Kocsi azóta se hiányzik (belváros közeli lakás, jó tömegközlekedés).

Szülőkre eleve nem alapoztunk. 20 se voltam, amikor édesanyám lerobbant, férjem eleve nem jött ki az övével. Anyagi támogatást se reméltünk, ment egyedül is, igaz így "csak" 31 és 32 éves korunkra lett annyi, hogy neki mertünk vágni, de nem bántuk meg. Ideális volt, nem csinálnám máshogy.

2016. jún. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem tokeletes nincs, csak mindig van idealisabb a jelenleginel.

En le se merem irni, mi hogy vagtunk bele, mert sokan biztos, hogy komplett idiotanak tartananak.

Ami nekunk fontos volt es donto, az a stabil kapcsolat, hogy mindketten akarjuk a babat, valamint a parom biztos es jol fizeto munkahelye.

De nagyon sok minden hianyzott, ami azota mar adott. Most varjuk a 3. babat, 29-32 evesek vagyunk.

Tudunk felretenni minden honapban, haz van, auto is, bar az nalunk soha nem volt letszukseg kerdese.

2016. jún. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
17 éves voltam, a párom 20. Amikor megtudtam, hogy terhes vagyok kétségbe estem, de nagyon, Szülőkre nem lehetett számítani, egyik oldalról sem. Az én nagymamámhoz mentünk lakni, a párom dolgozott, és mire szülni mentem, már albérletben laktunk. Pici bab mellett kezdtünk el piacozni, hajnalban kelni, menni a pénz után. Kisfiam volt, hogy az asztal alatt aludt a hatalmas szatyorban. :) Ma már 23 éves, közigazgatásban dolgozik, jól keres, saját házunk van, kicsi vállalkozásunk, és még mindig imádjuk egymás az apjával.
2016. jún. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Miért lettem lepontozva? 2es voltam. Mi volt a válaszomban nem hasznos?
2016. jún. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!