Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek nagy baj így...

Szerintetek nagy baj így állni a gyerekvállaláshoz?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék egyszer babát, de mindig az van a fejemben, hogy rengeteg ismerősömnek nem sikerül. A párom tervezi, hogy megkéri a kezem...de én nem akarok addig sem gyűrűt, sem esküvőt, míg nem tudom, hogy tudok-e gyereket szülni nekünk. Ha nem, akkor nem maradok tovább a barátommal, mégpedig azért, mert egy ilyen jó ember nem akarom hogy egy ilyen nő mellett maradjon. Volt valaki így?
2019. szept. 18. 10:17
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez baromira gyerekes hozzáállás. Menj el kivizsgálásra, ott megmondják, hogy van-e akadályozó tényező, ha igen kiküszöbölhető-e. Emiatt ne szakíts vele. Jézusom!

Szetinted az orvosok dísznek vannak?

2019. szept. 18. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Pont szülés után a volt kórházi szobatársam gondolkodott ugyanígy. Előbb a gyerek, aztán kössék össze az életüket örökre.

Ott ez a kapcsolat csúnya szakítással ért véget. Közvetve a gyerekvállalás miatt is. (Szülés utáni depresszió, megváltozott szerepek, stb)

2019. szept. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem van egy alap frusztráltságod mert "másnak hajlandó volt gyereket csinálni még házasság előtt" és félsz hogy téged kevesebbre tart ha ezt nem tudod megadni neki. Szóval továbbra is nagyon gáz a hozzáállásod. Főleg manapság már annyi lehetőség van...
2019. szept. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Ismeretségi körünkben volt olyan pár akik az első babát összehozták természetes úton, a második gyerkőc meg lombikkal lett, mert a férfinak a spermája annyira ,,tönkre ment" nem tudom konkrétan mi volt náluk a baj.Létezik ilyen is, szóval az, hogy x idővel ezelőtt valaki teherbe esett tőle, nem jelent semmit.

Viszont mi van ha ő csak majd 6 év múlva szeretne gyereket.Addig úgymond húzzátok egymás idejét? Te az övét, ő a tiédet? Mert ugye bármi lehet, akár az is, hogy te egészséges vagy míg ő valamiért terméketlenné vált.A gyerekkel nem tudod magadhoz láncolni, max annyira hogy 18 évig köteles lesz utána fizetni és élhet a láthatás jogával, de ha menni akar akkor menni is fog a gyerektől függetlenül, mert előtted is megtette ezek szerint.Azt meg hogy te így érzel, mond el neki, mert arról pld nem írtál, hogy ő mit szól az elképzelésedhez, a gondolataidhoz.Írhatunk mi bármit, minden tőle és tőled függ.Nem attól hogy mi mit gondolunk.

2019. szept. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Én még mindig úgy gondolom, hogyha a házasság nem fontos nekem és nem érdekel a gyűrű sem és házasság nélkül sikerül a gyerek az nem bűn, házasságban is lehetek depressziós terhesség után. Az biztos, hogy most nekem ez még nem aktuális, de a házasság sem. Pár évet úgy is várnánk a családalapítással inkább addig csak éljünk együtt, s ha majd több év próbálkozás után sem sikerül, addigra amúgy is megkopik ettől a kapcsolat, s boldogan vesz el egy másik nőt.
2019. szept. 18. 12:16
 16/30 A kérdező kommentje:
Nem akarom magamhoz láncolni a gyermek kérdés még nem aktuális. Kb három-négy év múlva lenne az. Én csak azt mondtam, hogy szerintem hülyeség addig is összeházasodni. Mert ha össze akarunk házasodni mindegy,hogy jövőre vagy négy év múlva nem? Szóval én úgy terveztem, kb három év múlva ha teherbe esnék utána jöhetne egy házasság, úgy a gyermek már abba születne, de előre feleslegesen házasodnánk össze, mert én úgy is elhagynám a páromat, ha nem lehetne baba.
2019. szept. 18. 12:19
 17/30 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem előbb utóbb csak rájön, hogy dilis vagy és magától otthagy. Igazad van, jobb ha most dob, mint házasság után...

Nem vagy normális.

Tudod ez egy normális kapcsolatban úgy működik, hogy megbeszélik, akarnak e valaha gyereket,házasságot stb. Házasodni úgy is lehet, hogy nem akar az ember gyereket. Mi mindig is úgy terveztük, hogy akarunk gyereket, mégpedig kettőt. Fiatalon jöttünk össze, de ezt már akkor tudtuk. Pár év múlva összeházasodtunk. Gyerek még nincs. Lassan aktuális lesz. Ha véletlen kiderül, hogy nem lehet gyerekünk, akkor nem lesz... Boldogan élem tovább az életem a férjemmel. Nekem nem fontosabb a gyerek, mint ő.

2019. szept. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Utolsó: szerintem ebben addig vagy ilyen biztos, míg csak nem akar majd jönni az a baba. Biztosan jó érzés lesz,ha a párod meg majd' megőrül, hogy sajátja legyen. Nem mellesleg még mindig nem értem minek baj, ha nekem a házasság nem kell a gyerekhez, előbb akarok gyereket? Értem, hogy a hagyomány nem ezt diktálja, de nem én lennék az első a Világon. Nem titokban meg nem ma akarok teherbe esni, hanem évek múlva!!!
2019. szept. 18. 13:05
 19/30 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: azt írtad, a pasidnak már van gyereke. Tehát nem fog majd meggebedni hogy sajátja legyen, hiszen már van-csak nem tőled. Igazából nagyon fura a hozzáállásod, de jobb is ha nem mégy egyből hozzá, hátha időközben erre ő is rájön.
2019. szept. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon feketén-fehéren látod a dolgokat. Hogyan tervezed kivitelezni a tervedet? Eljön egy pillanat, amikor megpróbálsz teherbe esni, és ha az első hónapban nem sikerül, elhagyod? Vagy vársz egy évet? Vannak párok, akik kimutatható ok nélkül is 5-6 évig próbálkoznak, mire sikerül. Hogyan döntenéd el, hogy hány év után szakítasz? Honnan tudod, hogy inszeminációval, vagy lombikkal nem sikerülne-e?


Arról nem is beszélve, hogy ezt még egy minimális önbecsüléssel elő ember sem nézi el. Ha ő kifejezi, hogy veled tervezi a jövőjét úgy, ahogy vagy, te pedig ahelyett, hogy örülnél (hiszen állítólag szereted), inkább feltételekhez kötöd, akkor hamar rájön, hogy nem érdemes rád fordítania az idejét. Az, hogy mást felcsinált házasságon kívül, nem jelenti azt, hogy a jövőjét is így képzeli el.


Nem bántani szeretnélek, de nagyon sürgősen át kellene beszélnetek az elképzeléseiteket. Ha nálad a házasságnak kizárólag a gyerek ad értelmet, neki viszont önmagában is fontos, akkor egyszerűen nem illetek össze. És így valóban kár lenne hozzá menni és közös gyereket csinálni, sorrendtől függetlenül.

2019. szept. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!