Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Igaz ez nem egy teljes hónap...

Igaz ez nem egy teljes hónap hőgörbéje, de kérem segítsen valakit aki tapasztaltabb ezek értelmezeseben?

Figyelt kérdés
Tény és való, hogy 28napos ciklusaim vannak, de nem értem a reggeli mért hők alapján, hogy tehette erre a napra az ovulációt, amikor az én értelmezésem szerint az a10. napon történt. Vagy tévedek?
2019. nov. 3. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem csatoltál képet. Így látatlanban nem tudok mit mondani. :)
2019. nov. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

[link]


Köszönöm, sikerült remélem 🙏

2019. nov. 3. 11:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez az első hónapod, amikor méred? Hol méred? Mert picit alacsony a hőd luteálisnak. Ha ismeri a szervezeted a tankönyvet, akkor legalább 0.2-0.3°C fokot tartósan emelkednie kéne a hődnek (Esetedben ez legalább 36.4-5°C.)


Ha volt ovud, akkor talán jó helyre húzta be (esetleg 12-13. nap jön szóba). A 10. nap után gyakorlatilag csak a bázishőre mászik vissza jó ideig, az nem emelkedés szerintem. Olyan előfordul, hogy nincs konkrét hőleesés vagy lépcsőzetesen emelkedik, de az gyanús, hogy egy hét után kezd el picit emelkedni.


Egyébként ha te is ilyen "lépcsőzetes típus" vagy, akkor használj ovutesztet vagy nézz más jeleket is (pl. a nyák figyelgetése), mert a hő nem fog sokat segíteni (nekem is csak 1-2 nap után kezd el lépcsősen emelkedni a hőm, csak annyit tudok megmondani, hogy volt-e ovum az adott hónapban vagy sem).

2019. nov. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen én is úgy láttam mások görbéihez mérten, hogy alacsonyabb a testhőm. Minden reggel általában 07:00-08:00 között mérem a számban, nyelv alatt minden aktivitást mellőzve. Még csak most kezdtem el mérni, tehát ez lesz az első teljes görbém. 33eves vagyok eddig nem voltam rá görcsölve, de össze sem jött a baba. Most próbálok "mindent bevetve" babásodni és én is úgy gondolom, hogy a nem túl segítőkész testhőm miatt jobb, ha ovulációs teszttel együtt méricskélel. Nagyon köszönöm a segítséged!
2019. nov. 3. 11:49
 5/9 anonim ***** válasza:
A kettő együtt valóban célravezetőbb! Ez alapján sajnos nem lehet megmondani, hogy volt-e ovud, pedig tapasztalt vagyok benne! Viszont csatolok neked egy saját görbét, hogy mennyire becsapós tud lenni ez, hiszen teszt nélkül nem gondoltam volna, hogy akkor szabadul ki a petesejt. [link]
2019. nov. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, ha alacsony az alaphő akkor pajzsmirigy alulműködés is lehet a háttérben. És az egy magyarázat lenne arra is, hogy eddig miért nem jött össze a baba. Ha tudsz, menj el egy hormonvizsgálatra és ott kiderül és ha úgy van könnyen orvosolható és utána jön a baba is 😊
2019. nov. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Utána fogok járni, mert tényleg nagyon szeretném és nekem is van egy ilyen gyanúm sajnos. Könnyen törnek a csontjaim és gyakran vagyok fáradt is, ahogy olvastam ezek plusz tünetei... De pont az alacsony testhő miatt merült fel bennem , aztán olvastam ezeket is, mint tünetek. Köszönöm mindenkinek!
2019. nov. 3. 19:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Tenyleg alacsony a hőd de en a 15. napra tippelek amugy ovunak igaz h 10.nel leesett a hő, de utana maradt az ami az elejen. Valtozast a 15. Nap utan latok. Szerintem jol huzta be :)

Drukkolok!

2019. nov. 4. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget🙏Bárcsak.. 🍀
2019. nov. 4. 23:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!