Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mivel győznél meg egy nőt,...

Mivel győznél meg egy nőt, hogy akarjon gyereket? Mi a jó benne?

Figyelt kérdés

Légyszi csak megerősítést, mert ellenerveket találok bőven.

28 éves vagyok. Nem utálom a gyerekeket, de nem is szeretem. El tudom képzelni, hogy babázok. Vannak konkrét elkepzeleseim is Pl. biztosan hordoznám, szoptatnam (bár ezt csak módjával, nem 16 óra komfortszopit egyfolytában, mint egy ismerősöm). Arról is van elképzelésem, hogy milyen lenne, ha nagyobb lenne. De valahogy félek, hogy elvesztem a szabadsagom.


2019. nov. 28. 07:46
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
73%
Érvet nem tudok felhozni, én is pontosan így éreztem 29 éves koromig. Akkor arra ébredtem, hogy valami nagyon hiányzik az életemből. 8 éves párkapcsolat, voltam 7 repülős nyaraláson, kész lett a házunk,van 2 kutyám, 3 cicám, nagyon jó karrierem. Aztán egyszer csak kevés lett, hiányérzetem lett. Már 9 hónapos a lányom, nem bántam meg. És a szabadságom sem veszítettem el, ha ki akarok mozdulni simán meg tudom szervezni, már dolgozgatok is mellette, edzeni is el tudok menni. De minden percét imádom az anyaságnak, nem is igénylem annyira, hogy ne vele legyek. Bár ő nem egy sírós, anya szoknyája alá elbújó baba🙂 és nyaralni is voltunk együtt tengerparton, ő is élvezte🙂
2019. nov. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
94%

Millió ok van, ami mindaddig közhely ameddig te magad nem tapasztaltam meg és mondod azt ó tényleg, ez vmi olyan plusz az életemben, amit más nem tud megadni.

De hidd el, meggyőzni ne kard magad. Majd ha te magad úgy érzed, hogy most már szeretnél majd akkor vállalj.

2019. nov. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
69%

Egyke gyerek vagy? Párom ugyanez, de aki nem akar gyereket, azt sajnos nem lehet meggyőzni az ellenkezőjéről, mert nincs az a pozitívum, ami elég lenne ahhoz, hogy átértékeld a dolgot, és el akard veszíteni egy gyerek miatt a szabadságod. Ehhez belül kell változtatni, nem a külső megerősítés a cél.

Igen, ha gyereked lesz, akkor minden körülötte fog forogni, és igen, a személyes szabadságodnak annyi.

Tudom, hogy nem ezt szeretnéd hallani, de ez az igazság. Viszont, ha lélekben felnősz a feladathoz, akkor rá fogsz jönni, hogy egy gyerek többet jelent a saját szabadságodnál, mert onnantól semmi mással nem akarsz majd foglalkozni. Néha-néha majd beüt az agyvérzés, de akkor leszel igazán felnőtt, ha a gyerekedet képes leszel önzetlenül a saját érdekeid fölé helyezni.

Fogd fel egy kihívásként, ha szereted a kihívásokat.

Egyébként én erről elbeszélgetnék egy pszichológussal, vagy kineziológussal.

2019. nov. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%

28 évesen el sem tudtam képzelni, hogy gyerekem legyen. 2 év múlva mégis már szültem. Addigra valahogy minden helyre billent, már nem csak a függetlenségem számított, ott volt a férjem, a munkám, a hobbim (lovaglás), minden belefért és mégis maradt erőm. Akkor éreztem azt, hogy van erőm és idegem még valakire akkor is, ha egy ideig kevesebbet lehet kimozdulni. Akkor már nem aggasztott, hogy nem gondolhatok egyet péntek délután és ugorhatok el a csajokkal egy hétvégére valahova.

Amint ezt az érzést megéled, onnantól egy pillanatig nem fogod bánni a gyerekvállalást.

A lányunk már 3 éves, vele együtt járunk el lovagolni, lovazni, ő is csak erről beszél, én is, benne társat is kaptam, aki a férjem szemével mosolyog rám. Ezt csak akkor érted meg, ha megéled.

2019. nov. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
84%
Sehogy, sőt, a leírás alapján azon lennék, hogy fogja már végre fel, hogy nem való minden nőnek gyerek. Lehet, hogy Magyarországon ez a trendi, és anyuka meg a rokonság nyomja a sztorit, mert unokát akar, de te BELÜL nem érzed halálbiztosan, gyerket akarsz, akkor inkább ne tegyél tönkre egy ártatalan leket. Amúgy is túl sokan vagyunk a Földön.
2019. nov. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
65%
Én is így voltam. Aztán megérett bennem, ez egy belső késztetés, egy vágy, erre nem érvekkel hat az ember. Amíg az szükséges, addig inkább ne. Ez egy életre szól, ezt tényleg akarni kell. Viszont a legjobb érzés a világon.
2019. nov. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
49%

A saját más, és tényleg.

Én nem szeretem a gyerekeket, de lett, mert azért akartam, és a férjem is.

És el se tudnám képzelni hogy ne legyen a kis drágám..

A szabadság elvesztése rossz, de nem örökre szól.

Én fiatalon szültem, 40 éves koromra felnőtt lesz majdnem. Most 1 éves.

Itthonróé folytattam a munkám home officeban és a férjem is sokat segít, így nem vagyok lelakatolva.

2019. nov. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
80%
Semmivel nem győzködnék erről se férfit se nőt. Őszintén szólva egy 5 órás altatás után mindenkinek azt mondanám, ne szabadítsa magára ezt az őrületet.
2019. nov. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
85%

Semmivel. Vagy akarsz vagy nem. Szerintem nincs köztes állapot, amíg győzködni kell addig nem akarsz. Ilyen egyszerű. Úgy pedig ne is vállalj.


Egyébként klassz hogy ennyi elképzelésed van, majd ha egyszer gyereked lesz akkor az ajtóból integethetsz is nekik, miközben elszállnak, mint egy füstbe ment terv..

2019. nov. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kivéve akik azt írták, hogy semmivel. Ők nem értik a kérdést.
2019. nov. 28. 21:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!