Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló mellett terhesle...

Fogamzásgátló mellett terheslettem?

Figyelt kérdés

Egy hónapja kezdtem el szedni a gyógyszert, mivel folyamatosan kell szedni és elvileg nincs mellette mesi, nem voltam túl bizalmas mikor nem jött meg de gondoltam biztos a gyógyszer miatt, de gondoltam inkább csinálok egy tesztet

Na ez viszont pozitív lett, orvos csak hétfőn, patika tetmészetesen közelbe sincs nyitva hogy csináljak még egy tesztet

Így a kérdésem az lenne hogy szedjem tovább a gyógyszert míg a doki meg nem erősíti a terhességet vagy hadjam abba a szedést?


2019. dec. 7. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Sajnos a gyógyszer sem véd 100% pláne ha esetleg beteg is voltál közben. Antibiotikumot kellett szedni, hasmenésed volt esetleg hánytál.

Van ismerősőm aki fogamzásgátló mellett lett terhes és mire kiderült nem tudta elvetetni. Szerencsére teljesen egészséges lett a gyerek.

Nővérem fogamzásgátló és spirál mellett is terhes lett ő eltudta vetetni.

2019. dec. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Ha esetleg terhes vagy és megtartanád akkor ne szedd tovább a fogamzásgátlót
2019. dec. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sajnos így is teherbe lehet esni, (bár igaz, hogy ritkán, de azért előfordulhat) én is bogyó mellett maradtam terhes, de halistennek még időben észrevettem, hogy el tudjam vetetni.. (minden hónapban csináltam egy tesztet, biztos ami biztos alapon)
2019. dec. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na ezért nem szabad hinni annak, hogy “első naptól véd”...
2019. dec. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az első hónapban kiegészítő fogamzásgátlás szükséges a tabletta mellett is.

Ha szeretnéd a babát ne szedd tovább a gyógyszert.

2019. dec. 8. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem is szedtem tovább, még jó is mert itt van a kis lélel, bár nem terveztük de negtartjuk

Mint kiderült a gyógyszerrel nem lett volna baj ha a saját orvosom felvilágosít hogy véletlen se úgy kezdjem el szedni ahogy a tájékoztatóban van, hanem a leges legelső tabival kellett volna kezdeni

Szóval ha esetleg valaki Cerazettet kezdene el szedni és az orvis nem világosította fel

Ne azzal a nappal kezdje amelyik napon el kezdi szedni (ezt írja a beteg tájékoztató) hanem a leges legelső tablettával

2019. dec. 14. 05:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!