Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha teherbe szeretnétek esni,...

Ha teherbe szeretnétek esni, melyik munkát választanátok?

Figyelt kérdés
Férjemmel már több mint 1 éve próbálkozunk (közben volt egy vetélésem), sajnos eddig sikertelenül. Most van egy munkahelyem határozatlan szerződéssel báros és recepciós az egyben pozícióban. Viszont két egyetemen tanultam és most lehetőségem lenne egy nagyon jó munkahelyre, kihasználva a német, angol nyelvtudásom, viszont az első évre határozott szerződést kapnék. A babaprojektet eltolni még egy évre nem akarjuk, hisz így sem jön össze könnyen, örülnék, ha már végre összejönne. Ezért a kérdés: maradnátok recepciós és báros pozícióban a határozatlan szerződés miatt vagy elmennétek az új pozícióba ahol releváns tapasztalatot szerezhetnétek, ami talán később jól jöhet, viszont ha VÉÉGRE teherbe esnétek, lehet, nem kapnátok meg 1 év után a határozatlan szerződést? Olyan nehéz a döntés...

2019. dec. 14. 09:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%

Melyik a fontosabb karrier vagy gyerek? Miért nem jön össze? Orvosok mit mondanak? Állsz vmilyen kezelés alatt? Van esély az elkövetkező egy évben hogy sikerül a baba?

Ha munkahelyet váltasz és az egy év alatt teherbe esel nagyon kevés az a munkáltató aki meghosszabîtaná a szerződést vagyis ott maradsz terhesen biztosítás és munkaviszony nélkül. Ha tudtok várni még egy évet és fontos ez a munka akkor baba projekt felfüggeszt és munka elfogad. De szerintem ezt ti is tudjátok...

2019. dec. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz nagyon. Lehet, hogy maradsz recepciós, de évekig nem jön még a baba. Viszont az élet mindig viccesen alakul és ha váltassz akkor tuti egyből terhes leszel. Ha a baba és a csed a fontosabb, akkor maradj most szerintem. Én nem váltottam ebben a helyzetben. De ha csed nélkül is meg tudtok majd élni a férjes fizetéséből, akkor persze a másik munka a nyerő.
2019. dec. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Olyan korban nem lehetsz, hogy ne férne bele még 1 év. A 2 egyetemet el is végezted, vagy félbe szakadt? Csak mert, ha releváns a munka, gyed alatt el is végezhetnéd levelezőn, ha nem fejezted be.

Ha meg elvégezted, én a helyedben 2 diplomával nem szívesen lennék recepciós, ha van jobb is.

De ezt neked kell tudni priorizálni.

2019. dec. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is nagyon nehéz döntés... De ha 30 alatt vagy, én még várnék és váltanék. Megvárnám a határozatlan időt, és utána vállalnám a babát.


Nem biztos hogy baba után recepciósnak vissza tudsz menni. Rokonságban van három nyelven beszélő ex-recepciós, kínlódik a munkavállalással, mert az előző munkaköre finoman nem gyerekbarát, máshol meg nehéz újrakezdeni.

2019. dec. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Perszehogy a gyerek a fontosabb, nem a karrier. Viszont nem azért végeztem el két egyetemet (elvégeztem mind a kettőt), hogy recepciósként és bárosként dolgozzak. Meg ha most pl. nem jön össze még egy évig, akkor már sokkal nehezebb lenne sulimhoz való pozíciót találnom később. Akkor már szerintem maradnék két egyetemmel báros/recepciós. Nem tudom, miért nem jön össze, az orvos azt mondta, várjunk még márciusig, aztán jöhetnek a kivizsgálások. Én 32 vagyok, férjem 36, későn kezdtem az egyetemet, előtte pincérkedtem Tirolban, szóval ez az első esélyem ilyen jó munkahelyre. Várni egy évet nem akarunk, mert ahogy említettem, eddig sem jött össze és mi sem leszünk fiatalabbak, sőt idővel ennél rosszabbak lesznek az esélyeink. Férjem jól keres, az ő fizetéséből is vígan meg tudnánk élni (valamelyikötök kérdezte).
2019. dec. 14. 09:30
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Valamiért úgy éreztem 30 alatt vagy. Ebben az esetben én váltanék és tovább próbálkoznék. Ha a férjed pénze fix lesz évek múlva is, nincs ok az aggodalomra.
2019. dec. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Négyes vagyok, így már más. 32 évesen már nem várnék, hanem váltanék. Csak készülni kell arra a faramuci helyzetre, hogy munka nélkül maradsz. (Én vállalnám ennek a rizikóját.)
2019. dec. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, férjem is erre sarkall, na majd aztán meglátjuk mit hoz a jövő a babával
2019. dec. 14. 09:46
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Én ebben az esetben váltanék. Aztán lehet ez meghozza a babát is, ha meg nem, legalább nem recepciós vagy, hanem azt csinálod amit szeretnél. De kívánom, hogy mielőbb sikerüljön minden amit szeretnél!
2019. dec. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es köszi szépen
2019. dec. 14. 09:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!