Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 41 éves vagyok,2 nagyobb...

41 éves vagyok,2 nagyobb gyermekem van. Ciklusom pontos, egészségem rendben. Ennyi idősen milyen plusz vizsgálatokra számíthatnék, ha sikerülne teherbe esni? És akik ennyi idősen szültek, mik a tapasztalataik, mik az előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés
2020. jan. 19. 17:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
64%
Valamivel nagyobb az esélye a babánál, hogy betegen születik - azért remélhetőleg ez nem pont nálatok lesz, mindenesetre közösen át kell gondolni, ez esetben hogyan döntenének. És nagyobb az esélye, hogy rosszabbul viseled a terhességet és szülést, mert ilyenkor általában vannak már alap betegségek, állapotok vagy olyasmi most még picinek látszó nyavalyák, amiket a terhességgel járó változások durvábban hoznak elő (jellemzően vérnyomás, cukor, pajzsmirigy, mozgásszervi bajok). Ezért aztán bőszen ajánlgatni fognak szűréseket (vérvétel, magzatvíz-vétel), de mindenről te döntöd el, hogy akarod-e, vagy pl. hogy inkább magánba mész-e egy jóval drágább, de kevésbé kockázatos vérvételre vagy az "sztk"-ban élsz a magzatvízvétellel, vagy egyiket sem veszed igénybe, mert te mindenképp megtartod. Ma már egyáltalán nem kirívó ilyen idősen, pláne többedik gyereket szülni.
2020. jan. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
14%
Miért szeretnél 40 felett szülni?
2020. jan. 19. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Mert most alakultak úgy a körülményeink,hogy megtehetném.
2020. jan. 19. 20:39
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyik rokonom szült 41 évesen harmadikat, minden oké volt a terhességgel, szüléssel, bár előtte volt neki egy beteg baba, akit el kellett vetetni, lehet ez már a kora miatt.
2020. jan. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyik kolleganom 41 volt mikor azbelsot szulte (6vetelesen volt mar tul) tobbszor kellett mennie uhra de problema mentes volt a terhessege. Ra 2evre ujjabb babaja lett szinten problema mentesen.
2020. jan. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kötelező plusz vizsgálat csak javasolt. Te döntesz róla.

A szervezeted sokkal idősebb mint gondolod. Még ha fittnek is érzed magad.

Én sokkal aggódóbb de egyben türelmetlenebb vagyok. Maga a terhesség és szülés nem volt problémás,de a babázás,éjszakázás sokkal fárasztó b mint fiatalabban volt.

Szültem 21-28 és 39 évesen. A második volt minden szempontból a legideálisabb.

Ha egészségesek a gyerekeid, jó és nem új a kapcsolatod, van jó munkád, én már nem vágnék bele a helyedben.

Inkább élvezd az életet, a nagyok függetlenségét és a sajátotokét.

2020. jan. 20. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
14%

Ha van már két nagy gyereked, akkor miről beszélsz hogy most lettek olyanok a körülményeid, hogy legyen gyerek?

Persze, ezt a legkönnyebb, majd ha váratlanul elpatkolsz 5-10-15 év múlva, akkor majd a két nagyobb felneveli, nem?!

2020. jan. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
52%
Off: Elnézést, ha nem így van, de a házasságok a környezetemben jellemzően 40 éves kor körül borulnak, amikor kitör a kapuzárási pánik, aztán mindenki mást keres, és akkor az egy elég sajnos általános forgatókönyv, hogy még akarnak "gyorsan" közöset is.
2020. jan. 20. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
10%
Csak aztàn nehogy 3 keze legyen meg 2 feje a korod miatt, aztán az Orbán legyen a hibás
2020. jan. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
79%
Jesszusom, az első, mintha vamai 80 és a halál közt lévő öregasszonyról beszélne. Azért basszus egy 41 éves nem annyira rotyi.
2020. jan. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!