Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 41 éves vagyok,2 nagyobb...

41 éves vagyok,2 nagyobb gyermekem van. Ciklusom pontos, egészségem rendben. Ennyi idősen milyen plusz vizsgálatokra számíthatnék, ha sikerülne teherbe esni? És akik ennyi idősen szültek, mik a tapasztalataik, mik az előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés
2020. jan. 19. 17:52
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
94%
Két nagy 18 és 20 éves lányom van, 43 évesen szültem a kisfiamat. Nem szándékozok elpatkolni még vagy 25-30 évig.... A terhességet nehezebben viseltem egy picit, több vizsgálatra elküldtek (genetikai szűrés), jobban odafigyeltek rám a dokik, vérhígítót kellett adnom magamnak (orvosi utasításra). A szülésem gyors és problémamentes volt, 4030 g 59 cm lett a fiacskám. Jelenleg 1 éves :D Ha van kérdéses írj.
2020. jan. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
3%
Akiket én ismerek, azok bizony ilyen rotyik :) Nem azt jelenti, hogy ne lennének külsőre csinosak és akár még sportosak is 10-20-30 évig, és ne élhetnének százat, de már most szinte mindegyiknek van vagy magas vérnyomása vagy derékfájása vagy inzulinrezisztenciája. Ráadásul sokaknak pont a terhesség hozta elő valami olyan nyavalyájuk, ami már jó eséllyel marad is.
2020. jan. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
29%
Az egy dolog, hogy te nem tervezel elpatkolni még 25 évig...
2020. jan. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
84%
Figyu, barátnőm 36 évesen halt meg, 3 picit hagyott itt. Sok 40-es ismerősöm van, akinek egyik baja sincs a te általad felsoroltak közül. Azért ez übergáz, hogy ennyire ledegradálod a 40-eseket
2020. jan. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
41%
A te környezetedben 30 évesek halnak, az enyémbe meg 40+ több gyerekes anyukák. Nem értem, miért divat ennyi idősen szülni. Szerintem ez nem jó irány, ennyi.
2020. jan. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
95%
Ha meg feltesz egy kérdést, hogy 20 évesen szüljön e, akkor meg kapja a szvrt, hogy semmi egzisztencia, se ház se kocsi, a smemibe szül. Hagyjuk már. Akkor szül, amikor jól esik. 41 évesen? Simán támogathatja erőben egészségebn 20-25 éves koráig. Ha értelmes ember, akkor önállóságra neveli és nem az a cél, hogy 30 évesen is ajnározni kelljen. Az, hogy kicsi az esély az unokázásra? Így is, hisz a mire a nyugdíjaskorig kidolgozta a belét is, tuti másnap meghal. Akkor inkább neveljen gyereket, lehet hosszabbak az életkilátásai.
2020. jan. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
25%
A 20 és 40 éves kor között gyerekvállalás szempontjából van még némi átmenet, nem ez a két véglet van. Inkább szomorú ez a sok 40+ éves szülni akaró nő, mint öröm.
2020. jan. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
94%
Szerencsére senkit sme érdekel, hogy te emiatt szomorkodsz :) Lehet ezerszer boldogabb családban nő fel, mint aki megszólja őket. :)
2020. jan. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
50%
Az anyàm 45 évesen halt meg. A professzor Úr a tv-ben is azt mondta, hogy 45 felett nem kellene szülni. Nem véletlenül van 40 éves korig a szülő nőknek szóló tàmogatàs. Mondjuk ezt 45 éves korig ki lehetne esetleg terjeszteni, de tovább semmikèppen. Mondjuk a kérdést feltevő még "csak" 41 éves. Még talàn éppen belefér a korba, de most már nagyon kell igyekeznie. Az utolsó utáni óràkban van gyerekvállalás szempontjából.
2020. jan. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
37%
Aztàn lehet, hogy még mondjuk 48 évesen még most azonnal nem érzi magát annyira öregnek. De amikor betölti a 60-at a gyerek még csak 12 lesz. A 60+-nőknek meg tetszik nem tetszik általában már minden baja van, főleg ha életében keményen dolgozott, átlag polgár és nem a magànklinikákat megfizetni tudó milliomosról van szó.
2020. jan. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!