Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 41 éves vagyok,2 nagyobb...

41 éves vagyok,2 nagyobb gyermekem van. Ciklusom pontos, egészségem rendben. Ennyi idősen milyen plusz vizsgálatokra számíthatnék, ha sikerülne teherbe esni? És akik ennyi idősen szültek, mik a tapasztalataik, mik az előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés
2020. jan. 19. 17:52
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
49%
nyugodtan szülhetsz 58 éves korodig.sok vizsgálat kell,meg nagyobb figyelmet kapsz
2020. aug. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vagy öreg a szüléshez. Az sajnos tény, hogy a genetikai eltérések esélye nagyobb, szerintem még a fogantatás előtt el kell ilyenkor dönteni, hogy beteg babát megtartasz-e. Van több vizsgálat ennyi idősen, ami szűr, én az első trimeszter végén csináltatnék nifty tesztet és aztán magzatvíz vételt is. Nagyon figyelnék a súlyomraa cukor és a vérnyomás miatt, diétáznék (180 grammos ch diétára gondolok) akkor is, ha a cukorterhelésem jó.

Az hogy negyven elmúltál nem gond a babának, érettebbek, nyugodtabbak sokszor az idősebb anyukák, én azért a kamaszkortól kicsit tartanék, mert ott rengeteg odafigyelés és türelem kell és addigra bizony már 55 körül lennél. Ez persze függ az alapszemélyiségedtől, hogy mennyire vagy most ideges típus még baba nélkül.

Én egyébként hasonló cipőben járok, van 2 nagyobbacska már. Engem az tart vissza, hogy amíg picike meg itthon vagyok akár még hármat is bevállalnék, de aztán vissza kell menni dolgozni és a munkából oviba rohangáláshoz, a táppénzen dekkoláshoz lázas gyerekkel meg már "nincs kedvem".


Sosem tudhatod mikor halsz meg valamiben, de az akkor is tény, hogy a kor előrehaladtával ennek esélye nő. Viszont 41 év az még nem olyan idős, hogy ez engem befolyásoljon. 37-38 évesen még full elfogadott szülni, 40 évesen meg már mindenki a halállal jön, van közte 2-3év :D

2020. aug. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
Szia lett baba?
2021. aug. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Kérdező terhes lettél és szültél:Sok sikert ha terhes leszel
2021. aug. 6. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdeklődést! Egy hónappal ezelőtt született meg a kisfiam, 4 kg-mal és 55 cm-rel, egészségesen.
2021. aug. 8. 22:23
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok kérdező,hogy teherbe tudnál esni,sikerült szülnőd is.jo nagy baba lett
2021. aug. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gratulációt, most olvastam.
2022. jan. 3. 12:31
 28/29 A kérdező kommentje:
Júliusban megszületett a kisfiam, 3950 grammal és 55 centivel, egészségesen. Köszönöm szépen mindenkinek, aki válaszolt!
2022. jan. 16. 23:02
 29/29 anonim ***** válasza:
91%
Gratulálok szerencsés és sikeres vagy
2022. ápr. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!