8 teszt tévedhet?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 20 éves vagyok, júniustól nem szedek fogamzásgátlót (9 hónapig szedtem), mert előbb jött meg a rendes szedése mellett is a megvonásos vérzésem, illetve 10-15 kg-t híztam vékony alkat mellett, a tabletta elhagyása után júliustól pedig még 10-et.. 63-ról lettem végül 85-86..


Ezt követően 28 (ez még valószínűleg megvonásos volt), 35, 29, 31, 31, 32 napos ciklusaim voltak, most azonban már 18 napja késik, a mobilos appom szerint 5-én kellett volna megjönnie. Eleinte semmit nem éreztem, azonban kb. egy hete fájnak a melleim és duzzadtak is, a méhnyakam nagyon-nagyon fent van (tiszta kézzel vizsgáltam, igen, normális dolog!), fehérfolyásom van, de változó mennyiségű és állagú (de normális, mindig ilyen, csak a ciklusaim különböző időszakaiban), néha szurkál a hasam, de nem sokszor és nem mensisen.


Összesen 8 db, különböző márkájú tesztet végeztem el, az utolsót tegnap reggel (a késés 17. napján), mind negatívak lettek. Már leírni is rossz, hogy ennyit megcsináltam, de félek, bevallom, mert élek nemi életet és bármi lehet. Óvszerrel védekezünk, de előváladék párszor kerülhetett belém. Ellenőrizzük mindig, hogy kiszakadt-e az óvszer, de ennek ellenére sem lehet 100%-osan kizárni. Valamint sok olyanról olvastam a neten, hogy csak az orvos látta a terhességet, több hét késés után mutatta ki csak a teszt vagy még akkor sem, stb...


Stresszes is volt a hónapom, nagy mennyiségű allergiagyógyszert is szedtem 1-2 hétig minimum (Cetirizin), máshogy is étkeztem, szóval lehet egy csomó dolog és nem tudom, hogy a terhesség ezek után mennyire lehet a pakliban.


Jövő héten mindenképp elmegyek orvoshoz, akármennyire nem szeretnék, de veletek volt már ilyen vagy ehhez hasonló? Mit gondoltok?


Előre is köszönöm szépen a segítőszándékú válaszokat.



2020. jan. 22. 21:03
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Orvos előtt 4-5 nappal megjött a menstruációm, úgyhogy nőgyógyászhoz nem mentem el, úgyis stresszre vagy más hasonló dologra fogta volna, majd esetleg, ha ebben a hónapban is gond lenne.


Voltam háziorvosi vizsgálaton is, az ottani vérvizsgálat nem mutatott komoly eltérést, úgyhogy a közeljövőben (egy héten belül) kérek időpontot endokrinológiára, hogy kiderüljön mi a baj.

2020. febr. 9. 23:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!