Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mostanában rengeteg, rengeteg...

Mostanában rengeteg, rengeteg kakaót ittam. Lehet, hogy ez segített teherbeesni?

Figyelt kérdés

Légyszi ne nézzetek hülyének, talán semmi alapja nincs a gondolatmenetemnek, de érdekes, hogy pont most sikerült teherbe esnem, amikor 1-2 liter is elfogyott ebből a finomságból naponta. :D A kedvenc növényi tejem a vaníliás és a kakaós zabtej, a zabtejről csak most tudtam meg, hogy annyira nem is egészséges, mint gondoltam.. Na de a kakaóról most olvastam, hogy van benne folsav, ami tök jó, mert az van a terhes vitaminokban is az a legfontosabb összetevő szerintem.

32,48 µg folsav van 100 mg kakaóbabban. Mondjuk fogalmam sincs mennyi kerülhet 1 liter zabtejbe.. Kár, hogy koffein is van benne, most le kell szoknom róla. :D

Szerintetek lehet összefüggés?



2020. jan. 27. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2020. jan. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%

A folsav segíti a teherbeesés, az tuti. :)

Szedd tovább vitamin formájában. :)

2020. jan. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Fura, mert én meg előtte fél évig a 4-6-tal utaztam. Ja, az vitt a melóhelyemre 😂
2020. jan. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sejtettem, hogy lesz ilyen komment is, mint a 3. Semmi baj! :-D megértem. Csak egy eszmefuttatás volt. Szeretek gondolkozni a jelentéktelennek tűnő dolgokon is. :D


Ma vettem vitamint, mert tegnap tudtam meg, hogy terhes vagyok. <3 Ebben 600µg folsav van. Tuti elég :D

2020. jan. 27. 21:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A folsav nem a teherbeesést segíti, hanem az esetleges fejlődési rendellenességek kialakulásának a kockázatát csökkenti. Én úgy tudom, hogy a méhnyálkahártya vastagságánál segíthet az E és D vitamin, ergo segítheti a teherbeesést.
2020. jan. 27. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%
Ne folsavat szedj, hanem terhesvitamint. A folsav kevés lesz a baba fejlődéséhez, ha terhes vagy. A terhesvitaminban minden benne van amire szükségetek van. Egyébként nem, nem számít mennyi kakaót iszol, max a mérleg morog rád :D Szerintem ezt kicsit túlgondoltad :D A koffeinről pedig nem kell leszoknod, mivel terhesség alatt alacsony lesz a vérnyomás, van akinek kifejezetten ajánlott. Nekem pl. az orvos kötlezett rá, hogy igyak meg napi két kávét.
2020. jan. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs összefüggés, minden esetre gratulálok 😊 off: Viszont én már terhes voltam, amikor mérhetetlenül kívántam a kakaót.. Napi 1-2 liter lement. :D
2020. jan. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell leszokni a koffeinről, nekem is nagyon alacsony volt a vérnyomásom terhesen, többször el is ájultam sajnos miatta és napi 2-3 kávé simán lecsúszott és kellett is, orvos is kifejezetten javasolta!
2020. jan. 28. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Olyan vitamint vegyél amiben 800 µg folsav van. Pl Czeizel vitamin
2020. jan. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!