Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Másfél hónapja vagyok együtt...

Másfél hónapja vagyok együtt a párommal és megtudtuk hogy babánk lesz. Emiatt felmerült hogy vetessük el. Látom rajta hogy nagyon nem szeretné féltem nagyon a kapcsolatunkat is, hogy ha erősködöm hogy tartsuk meg, akkor tönkreteszem vele?

Figyelt kérdés
n 27 éves vagyok ő pedig 31. szerintem korban, illetve anyagilag is elbírnánk a bébi nevelését. Szerintetek mit tegyek?Vagy az is lehet hogy hirtelen sokkolta a hír és ezért van annyira ellene? És ha megszületik és nem fogja szeretni, vagy már a terhesség alatt elhagy mert hozzám vágja majd hogy ő ezt nem is akarta?
2020. febr. 3. 13:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha nagyon szeretnéd megtartani, ebben az esetben azzal is számolj, hogy lehet egyedül kell felnevelned. Ritka ha meggondolja magát a pasi ilyen esetben.
2020. febr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy másfél hónapos kapcsolat, nem hiszem, hogy ez egy erős, szerelmes kapcsolat lenne, de... Gondolkodj el ezen: bízol, szereted, ismered őt annyira, hogy gyereket szülj neki? Képes lenne 18 évig szeretni, gondozni, nevelni egy gyereket?
2020. febr. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedül hajlandó vagy vállalni, akkor tartsd meg. Nagyon fiatal a kapcsolat, és a párod sem akar gyereket. A kor csak egy szám. Nem attól függ, valaki készen áll e.
2020. febr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%
Ez még nagyon kevés idő, hogy a gyerekvállalásnál tartsatok. Megértem a párodat. Sajnos benne van a pakliban, hogy akár elhagy, ha megtartjátok a babát. És ha már eleve így áll hozzá, az nem jelent jót. Persze az is előfordulhat, hogy időközben megbarátkozik a gondolattal és jó apa lesz. Csak az a baj, hogy ezt előre nem lehet tudni. Tehát mindenképpen kockázatos a dolog.
2020. febr. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
87%
6 hete vagytok együtt és mikor megtudod a terhességet, akkor vagy 4 hetes. Tehát már az első két hétben bíztál benne annyira, hogy gumi nélkül csináltátok. 27 évesen legalább neked lehetett volna eszed. Ha nem gond az anyagi rész, akkor elméletileg egyedül is tudod vállalni. Te döntesz.
2020. febr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
54%

Mások 6 hét alatt nem is szexelnek.


A párod helyében a szülés után csináltatnék egy DNS tesztet.

2020. febr. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha másfél hónapja vagytok egyutt, akkor gyakorlatilag akor fogant a baba, mikor osszejottetek. Ennyi idosen lehetett volna legalabb valamelyikotoknek annyi esze, hogy védekezik. Egy ennyi idos kapcsolatban, mindkettotoknek kene vedekezni, nemhogy csak az egyiknek. Nem értem, miŕt olyan nagy probléma, mikor már millió lehetoseg van a védekezésre. Szegény gyerek aki nem tehet semmirol, sinyli meg ezt, igy vagy ugy.


Igen, tonkreteszed vele a meg es sem kezdodott kapcsolatotokat, ha megtartod a gyereket. Az hogy anyagilag tudnatok vallalni, meg benne vagytok a korban, egy dolog, de mi van az erzelmi reszevel? nem is ismeritek egymast a pasival!!! Rengeteg, addig jol mukodo hazassagot tonkrevag a gyerekvallalas, ugy gondolod, hogy ti felhotlenul boldogan orommamorban uszva fogtok gyereketnevelni?

Vagy gondolj bele, igy utolag, a volt kapcsolataidba mindegyik parodnak szultel volna gyereket? Csak mert en pl. volt hogy 4 honap utan azt ereztem hogy nem bánnám, aztan meg par honap mulva nem ertettem, hogy akarhattam annak a pasinak gyereket szulni....


Persze, lehet rá esély, hogy egyutt fogtok gyereket nevelni, de ennek az esélye szerintem 1 ezrelék, annak meg hogy a gyerek felnottkoraid egyutt is maradtok, boldogan, szerintem határos a nullával.


Az abortusz meg lelkileg tonkretesz. Nem olyan egyszeru az, mint gondolnad. Persze, van aki racionalisabban kezeli, de rengeteg no evekig szenved utána, meg ha elotte ugy erezte is, hogy ot erzelmileg nem fogja ez megviselni.


Bocsánat, hogy csak kioktatóan sikerult hozzászólnom, de szerintem te is érzed, hogy totál felelotlenul áltál hozzá egy olyan dologhoz, amit kifejezetten felelossegteljesen kell csinálni. Jó megoldás nincs.

2020. febr. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Amikor kiderült azt mondta hogy nagyon szeret,és hogy mindenben támogat,akárhogy is döntök ebben..mert ő úgy gondolja hogy én egyedül döntök..ezért van bennem a remény hogy meggondolja.mert azt mondta hogy mondjuk ha egy év múlva történt volna a dolog akkor örülne neki.
2020. febr. 3. 14:26
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

aaz hogy azt mondta hogy nagyon szeret....az egy dolog. Mondani barmit lehet, meg erezni is erezheti azt, de voltal mar szerelmes, biztos tudod, hogy az elso honapban mast jelent hogy szeretlek, meg mast jelent 2-3-5 ev utan?


A masik, attol hogy szeret, meg te is szereted ot, meg nem biztos hogy tudtok egyuttmukodni, egyutt elni? Ne haragudj, de szerintem tini modon gondolkodol, egyaltalan nem ugy, mint egy gyereknevelesre erett no.


De mindegy, ezen kar gondolkodni, mert mar terhes vagy.


Remelhetoleg egy eletre megjegyzed, hogy vedekezni kell.

2020. febr. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hogy ő mindenképpen kivonja magát a felelősség alól. Bárhogy döntesz, a te "hibád" lesz. Én 25 voltam, a férjem 32, 2 hónap után volt egy rázós rész, nekem sem jött meg, csak szenvedtem. Ő azt mondta, hogy imádná, nem kérdés. Végül megjött, de ettől függetlenül is megkérte a kezem 4 hónap múlva. 8 éve vagyunk házasok, 9 éve együtt.
2020. febr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!