Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek mi az a súly...

Szerintetek mi az a súly amit, ha kiderül a terhesség cipelni lehet. Lehet amiatt vetélés, ha az ember nehezebb dolgokat visz?

Figyelt kérdés
Olyan a munkám amiben muszáj cipekednem, akár 20 kgot is. Okozhat vetélést? 5+1 nél erős görcsöm és élénkpiros vérzés volt. Lehetett ez az oka?
2020. febr. 18. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb, megszokott súlytól nincs baja. A 20kg nyilván efölött van. De aki masodik gyerekkel terhes, az általában simán emelgeti a 15-20kgos elsőt.
2020. febr. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Azt szoktak mondani az orvosok, hogy amihez hozza vagy szokva, az nem okozhat gondot.
2020. febr. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

16 hetes terhes vagyok és van egy 18 kg-s 2 és fél évesem akit még pelenkázni, hozni, vinni, fürdetni, öltöztetni kell.


Ha hozzá vagy szokva a súlyhoz, akkor nem lesz gond.

2020. febr. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Okozhat, de nem törvényszerű. Ha vki például veszélyeztetett terhes, semmiképpen nem ajánlott. Meg olyan esetben sem, ha nehezen jött össze a baba vagy volt legalább egy vetélés korábban. Szerintem a 20 kg azért sok minden esetben. A vérzés lehetett ettől is, de nem feltétlenül.
2020. febr. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%

Előttem már szépen leírták, tény a 20kg sok még akkor, ha megszokott. Egyébként ez inkább a későbbiekben okozhat bajt, nem pedig a legelején.


Meg még egy ami szemet szúrt, hogy egy 15-20 kg-os gyereket, vagy egy tehetetlen súlyt ne hasonlítsunk össze, egy gyermek kapaszkodik is kézzel lábbal, tehát egészen más a dolog.


Nyilván, ha tudsz a terhességről és vérzel, egyrészt orvos másrészt nem emelgetsz súlyt.


Minden jót!

2020. febr. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Bocs az off-ert, de 18 kg-s ket es fel eves?? Az en negy eves lanyom 16 kg. Ot mondjuk gond nelkul emelgettem a terhessegem alatt.
2020. febr. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nincs pont 18 kg, de magas is. 106 cm. Kicsit husis, de nem túlsúlyos, annyi, hogy nem vékony.
2020. febr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az ötéves fiam 16 kg. Nagy a szórás a gyerekek között.
2020. febr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha nem kenne semmmi ban akkor meg még a 15 -20 sem lenn ebaj


De vérezgetsz


Az alapból veszélyeztetett.



Még nem tudtam a terhességet:

Vittem az 1 évesemet a hátamon.. egyik kézben és a másikban is 14 l víz volt, emelkedőre mentem locsolni.

Amikor megtudtam, akkor visszavettem..

Mellette végigszoptattam a nagytesót...



Minden nap...

2020. febr. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!