Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigy, terhesség, vetélés?

Pajzsmirigy, terhesség, vetélés?

Figyelt kérdés
Most töltöm a 7 heten, mielőtt megtudtam volna hogy jön a baba, voltam vérvételen, ahol a pajzsmirigyem 4,64 lett, a legfelső érték ami normális az 4,54 volt írva. A dokim azt mondta ez semmiség, nem okozhat gondot, de sok rosszat olvastam róla. Vissza kellene menjek az orvoshoz, vagy ez semmiség?
2019. nov. 6. 14:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
És ha visszamész a dokihoz, akkor még egyszer elmondja, hogy semmiség? Ha ez megnyugtat, keress egy endokrinológust.
2019. nov. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Amikor voltam, akkor még nem tudtam, hogy babát várok!
2019. nov. 6. 15:10
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Menj el sürgősen egy jó endokrinologushoz, hogy írja ki a Letrox/Euthyrox gyógyszert.

Én hamarabb lettem terhes mint hogy kiderült az alulműködés, el is ment 5 hetesen a magzat. Nem mondom hogy veled is ez lesz persze, de terhesség alatt még fontosabb a pajzsmirigy hormon megfelelő pótlása főleg az elején! (az én értékeim még rosszabbak voltak mint a tiéd, nekem 6 felett volt a tsh, azóta szépen viszi lefelé a gyógyszer).

2019. nov. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értek hozzá de azt mondják babához jobb, ha ez a tsh 2 alatt van. Házidokid mondta vagy a nőgyógyász? Bár ez igazából az endokrinológia területe.
2019. nov. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez a TSH magas! Keress egy profi orvost!
2019. nov. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A háziorvosom mondta ezt.
2019. nov. 6. 15:16
 7/13 A kérdező kommentje:
Felhívok egy endokrinológust ès kérek magánrendelésre időpontot. Szerintetek lehet hogy már késő? Nagyon meg vagyok ijedve, remélem nincs baj! Nem is értem miért csak most jutott eszembe ez.
2019. nov. 6. 15:21
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem lesz semmi baj, igaza van a házidokidnak, de menj el endokrinologushoz, én is 4 körüli értékkel estem teherbe, már előtte is jártam endokrinologushoz, aki nőgyógyász is, ő azt mondta, hogy a teherbeeséssel lehet gond, az már sikerült neked, a vetélést ilyen kis eltérés nem befolyásolja.
2019. nov. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Fel is hívtam egy endokrinológust, pont ezt mondta mint az utolsó, hogy ezzel a kis eltéréssel ő sem kezelne, mert sosem voltam pajzsmirigy beteg, ès ha a teherbeesés sikerült, nem fog gondot okozni a babánál.
2019. nov. 6. 16:03
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

Én ikrekkel voltam várandós, de sajnos mikor kiderült a 9. héten, hogy ketten lettek volna már nem éltek. Házidokim még az 6. héten kérte a tsheredményt, de csak a missed ab után lett meg 4.8 Nekem bizony ket emvriónál már ez túl rossz eredmény volt... egy embrióval még rendben lehet mert sikerült is és tényleg nem az a horror magasság. Drukkolok, hogy minden rendben legyen, ilyenkor a 16. hétig a te hormonaidat használja a pici, utána lesz sajátja, ezért szokott gondot okozni, ha valakinek kezeletlen. De még egyszer mondom, ha már endokrinológus szerint is belefér, ha eddig kitartott nem lesz gond :) Boldog és egészséges babavárást!


Azóta egyébként van már egy 2 éves kisfiam, azóta is letroxot szedek pajzsmirigyre.

2019. nov. 6. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!