Lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Mistral fogamzásgátlót szedek már 6. hónapja.

Tegnap kezdtem el szedni az újabb levelet, de van pár gondolat amitől nem tudok szabadulni.

Az előző adag szedésénél előfordult, hogy elfelejtettem bevenni egy tablettát, vagy 8 órás késéssel vettem be..aztán, március 14-én , másfél héttel az előtt, hogy meg kellett volna jönnie a megvonásos vérzésnek (szóval még szedtem a tabit) olyan mindjárt megjön érzésem volt. Görcsölt a hasam egész délután, de nem volt semmi vérzés. Ez után kezdődött el az, hogy folyamatosan rosszul vagyok esténként. Nap mint nap, előjön a hányinger, émelygés. Egy hétre rá, hogy volt ez a görcsölés, a rosszullétek miatt csináltam egy tesztet ami negatív lett, de a rosszulléteim ugyan úgy megvannak minden este. Mikor jobban, mikor kevésbé.

A megvonásos vérzésem kezdete 25-e volt, a vége pedig 29-e. 28án, szombaton kezdtem el az újabb adagot szedni.

A vérzésem viszont egyáltalán nem olyan volt mint előtte. Javarészt barnás, és sokkal kevesebb. Egyszer - kétszer volt élénkebb színű, de ennyi.

Fogalmam sincs, hogy ezeknek köze van e egymáshoz, vagy a véletlen műve..a negatív teszt után meg végképp nem tudom mit gondoljak. Azután, hogy volt az a görcsölés a melleim is még érzékenyebbé váltak, ez mostanság màr minimalizálódott.

Szóval, szeretnék tanácsot kérni, hogy mit tegyek.



2020. márc. 30. 03:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Állítsd be a telefonodat, hogy jelezze, amikor be kell venni, így nem szabad szedni. Vagy hagyd abba a gyógyszert.
2020. márc. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A dokim szerint még ha valaki szabályosan szedi a bogyót, akkor is becsúszhat a baba egy hányás v.hasmenés után. Szóval szerintem szedd rendesen ezek után, ha nem vagy terhes.
2020. márc. 30. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen, tudom.. Igazság szerint, be is van állítva, csak múltkor két hétig teljesen beteg voltam és volt amikor átaludtam a jelzést is. Így nem vettem be, vagy csak késve.

Gondolkozom rajta, hogy ha a napokban is fenáll még ez a rosszullét dolog, akkor csinálok egy újabb tesztet. Nagyon nyugtalanít ez a tudatlanság

2020. márc. 30. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!