Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Clostilbegyt, nem féltetek...

Clostilbegyt, nem féltetek hogy ikrekkel lesztek várandósak?

Figyelt kérdés
Van egy lányom, 1,5 éves,mostanság szeretnénk még egy gyereket. Orvos kivizsgálások után ezt írta fel, mert pcos szerű elváltozás látszik a bal oldali petefészekben, de labor szerint nincs semmi bajom. A családunkban gyakori a 2 petéjű ikerterhesség, dédszülőkig visszamenőleg (anyai és apai ágon is).. Kicsit félek tőle bevallom... Igaz, hogy 44 éve volt, de apukám kistesói (fiú-lány ikerpár) nagyon koraszülöttek voltak, 1 és 3 hónaposan elhunytak. Most itt a recept a kezemben, de nagyon tele vagyok kétségekkel. Lehet max megveszem és még egy fél év próbálkozás után kezdem el szedni.. Lányom az első hónapban megfogant. Most 7 hónapja nem sikerül.
2020. ápr. 6. 21:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A nagyfiammal szedtem Clostit. Kistesót akartunk, megint szedtem. Kétpetéjű ikrek (fiú-lány) lettek. De nem volt semmi gond a terhességgel, ha ez megnyugtat. Ha igazoltan (!!!!) van tüszőrepedésed (3. napi és ovulació+7. napi hormonsor), akkor ne szedd be. A "labor szerint minden rendben" sokszor azt jelenti, hogy minden határértéken belül van, de ez messze-messze nem jelenti azt, hogy van tüszőrepedésed. Ezt azért írtam, mert nem írtad pontosan, milyen vizsgálat volt milyen eredménnyel.
2020. ápr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Nekem closti nem hatott, mást kaptam helyette. Féltem az ikerterhességtől, nen is akartam ikreket. Hármas ikreink lettek. 😂

Uh-s nyomonkövetés nélkül ne szedd. Egy anyukának négyes ikrei lettek, 10.héten már csak 3 baba volt, 19 hetesen elvetélt.

Inkább várj és a járvány után vizsgáltasd ki magad alaposan. Terhelés inzulin és cukorvizsgálat pl volt?

2020. ápr. 6. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
53%

Nekem igazoltan volt ovum, ovu utan 7 nappal 40 nmol/l körül volt a progeszteronom. 3 clostis honapom volt, amibol 2* lett baba, de mindig csak egy tuszom érett, ezekben a ciklusokban 47 nmol/l volt a progim.


Nagyon nem.akartam ikreket, de nem féltem attol, hogy azok lesznek.

Viszont fel ev probalkozas nem a vilag vege, lehet ebben a helyzetben most en sem szednem be, ha a korom vagy valami.mas nem indokolja, hogy minel elobb jojjon.

2020. ápr. 7. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok, 2*1-et szedtem ot napon at.
2020. ápr. 7. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Természetesen minden szükséges kivizsgálás megtörtént és folyamatosan járok uhra, csak mert nem írom le részletesen attól még voltam mindenen. Lehet másnak nem a világvége a 7 hónap, de nekem az. Szerencsére rendes orvosom van, fogad most is a megszokott módon.
2020. ápr. 7. 06:19
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Ertem, hogy valakinek a vilag vege, de akkor milyen kezelést varsz?

Innentol kezdve kb. csak peteérést serkentő kezelések jonnek szoba, ahol mindenhol megno az esely a tobbes terhessegre. Vagy esetleg inszem stimulacio nelkul, de annak akkor van értelme, ha a paroddal van gond vagy a pct teszt pozitiv, raadasul most lealltak az inszemekkel, amig van ez a koronavirus-mizeria.


Mennyi az ovu+7 napos progeszteroberteked? Milyen dozisban irta fel a clostit?

2020. ápr. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Nekem is ikreim lettek, de nemcsak clostit szedtem. Genetikán is múlik közel sem készpénz h ikreket hoz. Nálunk a családban amúgy is sok az ikerpár.
2020. ápr. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
34%
Engem nem érint a dolog, de úgy tudom ha nem 1 baba fogant akkor megvan a lehetőség a redukcióra senki nem kényzseríti rá az emberre az ikreket. Nézz utána mik a feltételek, ha akkora parában vagy hogy nehogy ikrek legyenek.
2020. ápr. 8. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Csak 3 vagy több baba esetén redukálnak. 2 baba esetén csak akkor, ha beteg a baba vagy az anya életét veszélyeztetné 2 baba kihordása. Es csak külön lepényű, külön burokban lévő babákat lehet. Egy baba redukálásánál 10%, 2 baba redukálásánál 20% esély stb van a komplett vetélésre. A későbbi koraszülés esélyét is növeli fertőzést lehet bevinni, ami akár születés után is okozhat gondot. Redukciót csak pár helyen végez pár szakember.

Csak azért írtam le, hogy itt hallottam, ott hallottam információk alapján ne tájékoztassuk félre a kérdezőt.

2020. ápr. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%
Kedves utolsó azért írtam, hogy nézzen utána.Engem nem érdekel a lehetőség és a feltételek, ha őt igen utánanéz... szövegértés
2020. ápr. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!