Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Gyógyszer mellett terhesség?

Gyógyszer mellett terhesség?

Figyelt kérdés
Hónap elején menstruáció első napjától kezdtem szedni a fogamzásgátlót. A negyedik napon együtt voltam a párommal, es belém is elvezett. Elolvastam a tajekozatatot ott azt irta, hogy akkor mar vedenie kell. De sajnos gyakran belestresszelem magam helyzetekbe, es sok olyat olvastam, hogy gyógyszer mellett teherbe estek. Mindennap, pontban ugyan abban az idopontban szedtem a gyogyszert. Delben veszem be mindig, egyszer volt hogy kora este hanytam egy keveset, ennyi ido alatt fel kellett szivodjon igaz?
2020. ápr. 23. 22:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Nincs az a gyógyszer, ami az első 3-4 nap alatt védetté tesz. Általában minden fogamzásgátlónál az első hónapra kiegészítő védekezési módot ajánlanak.
2020. ápr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak szedd mindig pontosan, figyelj, hogy mik gyengíthetik a hatást, olyankor használjatok kiegészítő védekezést, és akkor nem lesz gond.

Ha a leírásban az van, hogy már véd, akkor védenie kell, de biztonság kedvéért hívd fel a dokid.

2020. ápr. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Utana neztem a tajekoztatonakbezt irja.

Az első Lindynette fogamzásgátló tablettát beveheti a következő havivérzése első napján. Ha így kezdi szedni, akkor az első fogamzásgátló tabletta beszedésétől kezdve védett lesz a teherbeeséssel szemben.

2020. ápr. 23. 22:18
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a mensi első napjától szeded már véd, sztem nem vagy terhes. De azt nem árt tudnod h ennek is van hibaszázaléka, és ez arra értendő ha tökéletesen az előírásnak megfelelően szeded. Tehát még így sem 100 %. Ha hasmenésed van, vagy antibiotikumot szedsz, durva fogyókúrát csinálsz, bizonyos gyógynövények is gyengíthetik. Ilyenkor érdemes gumival is védekezni. Én egyébként már 2 éve gyógyszert szedek és jól véd, én is figyelek h mindig ugyanakkor vegyem be. Szülésem előtt is évekig szedtem, akkor sem volt gond. Sztem túlzottan ne aggódj.
2020. ápr. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen a valaszokat! Igen tudom ezeket, elolvastam figyelmesen a betegtajekoztatot. Csak kepes vagyok belestresszelni magam sajnos.
2020. ápr. 23. 23:15
 6/11 anonim ***** válasza:
67%
Egyes, ne beszélj már zöldeket. Idáig én csak olyannal találkoztam, amit ha első nap kezdesz el szedni, onnantól már abban a hónapban is védve vagy.
2020. ápr. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én szülés után kezdtem el szedni lassan 4 éve. Két hónapja két hétig vérezgettem. Nem volt erő vérzés és nagyon görcsöltem. Elmentem dokihoz aki a biztonság kedvéért csinált egy terhességi tesztet hiába nem mutatott terhességet az uh. Nos kiderült, hogy elvetéltem gyógyszer mellett. Azt mondta beleestem az 1%-ba.
2020. ápr. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Most vagyok a gyogyszeentes nap 2. Napjanal, de meg mindig nem jott meg, ha a hetvegen nem jon meg, akkor veszek egy tesztet. Kicsit felek
2020. ápr. 24. 19:27
 9/11 A kérdező kommentje:
Reggel nagyon gorcsolt a hasam. Majd azt hittem megjott, keves rozsaszines ver jott, utana nagyon fajt meg a hasam. Viszont mostanra semmi, es csak neha begorcsol a hasam. Ilyen elofordulhat? Kesobb tudok tesztet venni
2020. ápr. 25. 13:17
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább csak bekavart, ha most kezdted el szedni.
2020. ápr. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!