Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szívemre hallgassak vagy az...

Szívemre hallgassak vagy az eszemre?

Figyelt kérdés
A helyzet az hogy most, majd' 3 hónapja helyezkedtem el egy nagyon jó kis munkahelyen, viszont a párom nagyon szeretne babát.Nem mellesleg én is vágyom egy picire:),de ilyenkor mindig a munkahelyem jut eszembe,hogy ne hagyjam elbukni, de viszont lehet hogy nem tennének ki,csak mert terhes lettem. Véleményetekre lennék kíváncsi? Ti mit tennétek?
2010. júl. 28. 10:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Ha bejelented, hogy terhes vagy, attól aperctől kezdve nem lehet téged kirúgni. Ha csak ez az akadálya a babavállalásnak, ettől nem kell tartanod.
2010. júl. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszi,ez azért megnyugtató...:))
2010. júl. 28. 10:19
 3/22 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy segítethettem. Egyébként a szív vagy az ész csatájában én sok mindent mérlegelnék, mert a családalapítás egy életre szól: kapcsolat mélysége, életkor, érettség a szülővé váláshoz, anyagi háttér, otthonteremtés stb.

Nem egyszerű. :)

2010. júl. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Csak én úgy értettem hogy utána már nem mehetnék vissza oda melózni,vagyis megint más idegen ember érdekeit tartom a magamé előtt,mert most is azon rágódom hogy milyen már az hogy most jöttem dolgozni, és rá 3 hóra bejelentem h gyereket várok, és hogy mit fognak gondolni, holott le kellene sz*rnom más véleményét és a szívemre hallgatni. Csak kíváncsi vagyok más ezt hogy látja,vagy mit tenne ilyen helyzetben....
2010. júl. 28. 10:26
 5/22 A kérdező kommentje:
nem egyszerű az biztos,de mostmár reggeltől estig azon rágódom hogy úgymond beadjam a derekam vagy sem.....:)szeretnék én is egy babócát:))nagyon is..
2010. júl. 28. 10:31
 6/22 anonim ***** válasza:
Szia! Azért szerintem azt is kalkuláld bele (bár nem akarok vészmadár lenni), hogy eltervezni egy babát nem jelenti azt, hogy egyből terhes is leszel. Ha most elkezditek - és minden rendben is van veletek - akkor is 6-8 hónap átlagban, amíg egy egészséges pár terhes lesz. És még lehet több is, nálunk 22 hónap volt, pedig minden rendben volt. És 9 hónap a terhesség, tehát lehet akár, hogy 1,5 évet simán leszel az új munkahelyeden. Szerintem nyugodtan vágjatok bele, még ha egyből sikerül is, akkor is nyugodtan tudsz 8 hónapos terhesen még dolgozni. Sok sikert nektek.
2010. júl. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

ha mindketten szeretnétek babát és készen álltok rá - lelkileg és anyagilag is, akkor vágjatok bele. Még nyugodtan dolgozhatsz, hisz egyrészt kitudja,mikor esel teherbe, lehet hogy csak hónapok múlva, másrészt a terhesség alatt is dolgozhatsz (persze ha olyan munkát csinálsz és problémamentes a babavárás). És nem rúghatnak ki,ha terhes vagy!

Én belevágnék a helyedben

2010. júl. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Ezért is írtam, hogy több mindent kell megfontolni. Ha például még csak a 20-as éveid elején vagy, akkor nem maradsz le semmiről, ha 1 év múlva esel teherbe és addig a karrieredet is építgeted ennél a cégnél... Ha viszont úgy érzed, hogy "kifutsz az idődből", ha még vártok, akkor nincs min gondolkodni (legalábbis szerintem)...
2010. júl. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok:)) adminisztrátorként dolgozom úgyhogy tudnék terhesen is dolgozni:) Köszi a bátorítást, egyre jobban úgy érzem hogy itt az ideje belevágni:))
2010. júl. 28. 11:22
 10/22 anonim ***** válasza:
Semmi sem biztos!Közhely,de igaz.Azért várhatnál még,hogy meglegyen a fél vagy mondjuk 1 év munkaviszonyod és bizonyítanál,hogy milyen jó munkaerő vagy.Utána vágjatok bele!Azon a pár hónapon már nem múlik,és te is nyugodtabb leszel.
2010. júl. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!