Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mit tennétek a helyemben? Az...

Mit tennétek a helyemben? Az eszemre vagy a szivemre hallgassak?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogy babát szüljek, vagy a karrieremen dolgozzak (tanuljak). Minden nap csak ez van a fejemben: BABÁT SZERETNÉK. Az én meglátásom az, hogy jobb előbb szülni ( tanulni terhesek is tudok, és amit szeretnék azt a baba mellett is meg tudnám csinálni, mert lenne segitsegem.) És ha lejár a gyesem szépen elkezdeni a karriert és nem görcsölni azon hogy na majd a baba miatt újra kell építeni a pályámat. Szerintetek??
2011. szept. 26. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
83%

Csak annyit tudok mondani hogy tanulni a baba mellett borzasztó nehéz inkább ne akard ezt.


tervezni lehet de ha úgy alakul ahogy eltervezted az nagy mák.

aki mai világban otthon tud maradni 3 évet nagy szerencséje van ha nem éhezik mellette v. nem kell nélkülöznie a családjának. bár tény hogy a kisgyereknek az a jó.


Akkor vállalj csak babát fiatalon ha legalább annyi anyagi tartalékod van hogy 4 évig kihúzd vele mert ha eltervezed hogy 3 évig otthon maradsz és aztán 1 éves babát be kell adni a bölcsibe az nagy érzelmi sokk lehet.


egy kétgyerekes anyuka.

2011. szept. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én ugyan így voltam (akkor lettem 18 éves)elé hamar,és úgy döntöttem hogy babát szeretnék (közbe dolgozgattam is már).ámde sajnos nem jött, mentem orvosról orvosra vizsgálatról vizsgálatra és most lassan 24 évesen megyek lombikra!úgy gondolom, hogyha én akkor nem akarok babát, hanem csak most akkor most állnék majdnem 6,5 év előtt amire minden kiderülne.Azóta igaz van rendes keresetem, de előtte is mertem volna hova szülni ház és az anyagiak megvoltak meg a segítség is!Örülök hogy akkor már szerettem volna!Mellesleg ennek benned kell lejátszódnia!sok sikert a jó döntésedhez!:)
2011. szept. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem hiaba is akarsz az eszedre hallgatni ha nagyon szeretnel babat ugyis fel fog emeszteni a baba utani vagy. :) Megprobalhatod de szerintem nem fog menni, addig nem leszel nyugodt amig nem lehetsz anya. Sajnos mi nok igy vagyunk osszerakva. Ahogy elkezdunk ezen gondolkodni es egyre jobban vagyunk ra semmi es senki nem all az utunkba. :)) Anyai osztonnek hivjak. Igy karriert epiteni meg nem lehet, hogy kozben mashol jar a gondolatunk. Nehez dontes, hogy csalad vagy karrier amikor mar babat szeretnel. Karriert epiteni csak akkor lehet szerintem baba elott ha elfogadod, hogy mondjuk kesobb szulsz. En karrierista tipus voltam/vagyok. De 29 eves kromig eszembe nem jutott a gyerek. 31 evesen szultem a kisfiam egy mar jol felepitett karierre. Ugy nem tudtam volna a karrieremre koncentralni, hogy vivodom az anyasag es munkam kozott. Ezt nem bantasbol irtam. :)
2011. szept. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem is hasonló gondolataim vannak!de én a babát választottam!nem sokára vége a sulinak és utána baba mellet szeretnék minimálisan dolgozni. és utána ha már mehet bölcsibe (2éves kor alatt nem teszem be) akkor neki állok "karriert" építeni!:)hallgass a szívedre!:)
2011. szept. 26. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!