Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló tabletta abbahag...

Fogamzásgátló tabletta abbahagyása, kinél mennyire zavart be?

Figyelt kérdés

Februárban hagytam el a tablettát, mert babát szeretnénk. Mindkét alkalommal teljesen normálisan 29. napra megjött a menzeszem, de baba sajnos még nincs. Ez lesz a 3. próbálkozós hónapunk. A következő ciklusban elkezdek ovutesztezni, hátha nem is akkor van a peteérésem, amikor gondolom...


Kinek vannak még ezzel kapcsolatban tapasztalatai? Kinek hogyan hatott a gyógyszer elhagyása a peteérésre és a cikusára?


Köszönöm a válaszokat!


2020. ápr. 26. 11:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Soha többé nem szedek fogamzásgátlót!

9 évig szedtem, most már lassan két éve, hogy abbahagytam. Utána 50-70 naponta menstruáltam, borzasztó premens tünetekkel. Mostanra annyit javult a helyzet hogy 28-45 naponta jön meg, peteérés elvileg van, egy kémiai terhességem volt, és durva progeszteron hiányom van.

Egyik barátnőm szintén kb 8-10 évig szedte, neki az egyik petefészkének a működése teljesen leállt.

2020. ápr. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nem vagy te egy kicsit türelmetlen? 2 hónapja próbálkozok bakker... Egy ciklusban 30% esély van. Tök egészséges, fiatal pároknal is átlag 3-6 hónap, mire sikerül. Szerintem kicsit túltolod a dolgot..
2020. ápr. 26. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Első baba gyógyszer után rögtön megfogant. Most ismét babát szerettünk volna, letettem a gyógyszert, elmentem orvoshoz,mert IR-em is van. Szerencsére rögtön beállt a ciklus és pé-m is volt, harmadik próbálkozós hónapban sikerült a baba.
2020. ápr. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Nem szeretném, ha félreértenétek a kiírásom, egyáltalán nem vagyok türelmetlen... csak más tapasztalatát is szerettem volna meghallgatni ebben a témában... szó sincs róla hogy siettetni akarnám, ő a 3. babánk lenne, de az első kettőnél nem szedtem gyógyszert, így mindkettőnél azonnal sikerült teherbe is esnem...


Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat, nagyon sokat segítettetek, és megnyugtattatok! 😊

2020. ápr. 26. 19:01
 15/16 anonim ***** válasza:

Még csak 2 hónapja próbálkoztok mit vársz?

gyogyszert szedtel, idő kell hogy kiürüljön. Ha nem szedtel volna akkor se biztos hogy elsore összejött volna.

2020. ápr. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Én tavaly augusztusban hagytam abba a fogamzásgátlót, 28-31 napos volt a ciklusom. Kb. ovuláció körüli napokon (volt, hogy 5 napon keresztül) fura, kényelmetlen érzésem volt a hasam alján. Elmentem nőgyógyászhoz novemberben, de azt mondta, minden rendben, választ nem tudott adni rá. Esküvőtervezés miatt óvszerrel továbbra is védekeztünk, viszont mivel mindketten utáljuk az érzést, ebben a hónapban volt, hogy csak az aktus vége felé vette fel az óvszert. Most ott tartok, hogy a 31 naphoz képest is 4 napot késik, amit nem szokott, tesztet holnap csinálok, de kétlem, hogy pozitív lenne.
2020. ápr. 27. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!