Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » "Elfogadod-e a gyermekeket...

"Elfogadod-e a gyermekeket akikkel a Joisten megajandekozott"-ertelmezese?

Figyelt kérdés

Ferjem katolikus, gyakorolja a vallasat, hazassagkotesunk elottig ovszerrel vedekeztunk, hisz igy is "paraznalkodtunk", utana viszont teherbe estem es egyik baratnom azzal poenkodott h szulesnel akar el is kottethetnem magam, hisz 2 gyereket hoztam ebbe a kapcsolatba es tobbet nem szeretnek. Ferjem kiakadt es fenti mondatot hangoztatta, h ezt fogadtuk, nem akarom megtartani a fogadalmamat? Mondtam neki h mi a kulonbseg akozott h a jovoben ujra ovszerrel vedekezunk v elkottetnem magam (nem tervezem, elmeleti a kerdes) vagy a gyogyszer kozott, hisz mindharom megakadalyozza hogy a terhesseg letrejojjon? Szerinte mas es kesz, nem indokolta. Van koztetek olyan aki ezt az egyhaz/vallas oldalarol ala tudna tamasztani? A baratai is mind katolikusok, 2-3gyerek es nem tobb, tehat tuti vedekeznek ok is.

Ugyanakkor a lombik szerinte belefer az egyhaznak, amin en lepodom meg, hisz ha a Joisten nem ad egy parnak gyermeket, beleavatkozunk az akarataba. Senki ne vegye magara az eszmefuttatasomat, probalom uazt a logikat kovetni, nincs bajom a lombikkal.



#katolikus hit #Teherbeeses megakadalyozasa
2020. máj. 16. 16:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Elég keszekusza gondolatok.

Házasság előtt szexeltek, a fogamzásgátló belefér, de az elköttetés nem?

Ismerősöm hívő és ő szüzen ment férjhez, férje is az volt. 5 gyerekük született és még csak 30 évesek.

Az elköttetés egy végleges dolog, nem lehet, hogy inkább az zavarja?

2020. máj. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem a vallást egyszer és mindenkorra el kellene különíteni a gyerekvállalástól. Sosem szabadott volna engedni, hogy a kettőnek köze legyen egymáshoz.
2020. máj. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ez konkrétan azt jelenti, hogy amennyi gyerek összejön védekezés nélkül. De ez nyilván már elavult dolog. Szerintem a férjed csak nem akar semmi végleges megoldást.
2020. máj. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%
Ne keress logikát a vallásban, próbáltam, lehetetlen!
2020. máj. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
56%
A Biblia szerint nem hívővel nem is kellett volna összeházasodnia. Szerintem sehol nincs szó arról, hogy nem engedné a fogamzásgátlást, csak hogy örüljünk a gyerekeknek és népesítsük be a földet. (Egy helyen van szó benne az önkielégítésről, amit ide szoktak hozni, de ott is csak azért, mert mást kapott feladatba az illető, csak ki akart bújni alóla.) Az elköttetés viszont valahol öncsonkítás, ahogy azért valahol a hormon is. A lombikkal sem hiszem, hogy egyet értene a Biblia logikája, de azért, mert több embriót hoznak létre, mint amennyit felhasználnak. De orvoshoz lehet menni kezelésre, ha beteg vagy. Viszont lényeges, hogy Isten a bűnt utálja, az embert (így a lombikbébiket is biztosan) szereti és óva inti, hogy ő ítélkezzen mások felett - azaz mindenki szabadon dönthet. De ha érdekel a téma, az a legbiztosabb, ha elolvasod a Bibliát, és nem szóbeszédekre hallgatsz.
2020. máj. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
56%

Mi is katolikus pár vagyunk. Létezik olyan mesterséges megtermékenyítés, ami elfogadható az egyház számára, de Magyarországon nem ez az elterjedt. A lombik ellen is csak az a kifogás, hogy nem minden embrió kap esélyt az életre. Azonban ha vállalod, hogy mindet kihordod, akkor ezért sem szólnak meg. Van a közösségünkben ilyen házaspár.


A védekezési segédeszközök közül a legkisebb rossz az óvszer. Ez nem abortív hatású, mint pl. a tabletta. Nem avatkozik bele a szervezet működésébe. Nagyon nem mindegy melyiket használod katolikus szempontból. Mi a megszakításos + naptár módszert használjuk. Annyi gyerekünk van, amennyit szerettünk volna.

2020. máj. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
A tabletta sem abortív mert csak a peteérést gátolja és nem a megtermékenyített petesejtet mint a hurok...
2020. máj. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%

Hívőként válaszolok.


Védekezés szempontjából a kettő között csak annyi a különbség, hogy az egyik visszafordítható, míg a másik nem. Szerintem inkább ez zavarja és nem a fogadalom, csak azzal próbál hatni rád.


A fogadalom szempontjából már a gumi/tabi se kéne hogy legyen, mivel a keresztény vallás szerint csak gyermeknemzés céljából lehet közösülni is, tehát a védekezés szükségtelen.

De természetes, hogy a XXI. század embere akár hívő akár nem, nem ez alapján gondolkodik.


A hitével/vallással csak takarózik, akkor nem huncutkodott volna veled (vagy magával) házasság előtt sem, ha ennyire szigorúan veszi ezeket a 'szabályokat'.

2020. máj. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
19%
A tabletta tényleg nem abortív, mint a spirál. De határeset, mert hát nem egészséges.
2020. máj. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
81%

Hol van leírva a Bibliában, hogy csak gyermeknemzés céljából lehet szexualis életet élni???

Szerintem tévedésben vagy.

2020. máj. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!