Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » "Elfogadod-e a gyermekeket...

"Elfogadod-e a gyermekeket akikkel a Joisten megajandekozott"-ertelmezese?

Figyelt kérdés

Ferjem katolikus, gyakorolja a vallasat, hazassagkotesunk elottig ovszerrel vedekeztunk, hisz igy is "paraznalkodtunk", utana viszont teherbe estem es egyik baratnom azzal poenkodott h szulesnel akar el is kottethetnem magam, hisz 2 gyereket hoztam ebbe a kapcsolatba es tobbet nem szeretnek. Ferjem kiakadt es fenti mondatot hangoztatta, h ezt fogadtuk, nem akarom megtartani a fogadalmamat? Mondtam neki h mi a kulonbseg akozott h a jovoben ujra ovszerrel vedekezunk v elkottetnem magam (nem tervezem, elmeleti a kerdes) vagy a gyogyszer kozott, hisz mindharom megakadalyozza hogy a terhesseg letrejojjon? Szerinte mas es kesz, nem indokolta. Van koztetek olyan aki ezt az egyhaz/vallas oldalarol ala tudna tamasztani? A baratai is mind katolikusok, 2-3gyerek es nem tobb, tehat tuti vedekeznek ok is.

Ugyanakkor a lombik szerinte belefer az egyhaznak, amin en lepodom meg, hisz ha a Joisten nem ad egy parnak gyermeket, beleavatkozunk az akarataba. Senki ne vegye magara az eszmefuttatasomat, probalom uazt a logikat kovetni, nincs bajom a lombikkal.



#katolikus hit #Teherbeeses megakadalyozasa
2020. máj. 16. 16:51
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
14%

Anno engem így tanított a hitoktatóm.

Különben mi másért lenne tilos az önkielégítés?


De ez nem a kérdéshez tartozik.

2020. máj. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
43%

Hát nagy butaságot tanított... de magad is utána nézhetnél. Hogy lehet az önkielégítést egy lapon említeni a hazastarsaddal valo egyuttléttel?


"örvendezz ifjúságod feleségével! . . . Kebleitől ittasodj meg minden időben, szerelmétől ússz mámorban mindenkor!” (Példabeszédek 5:18, 19)

2020. máj. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
21%

És amiért válaszoltam a kérdésedre, az mitől lett 0%-os?


Írd le, hogy nincs igazam, de azért ne pontozz már le, mert válaszoltam neked :'D


Ha megkérdezed, hogy mit reggeliztem, és leírom hogy bundáskenyér, akkor is lepontozol, mert te tojásrántottát ettél?


Na ezt pontozhatod...

2020. máj. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
30%
Szerinted 1 ember kell ahhoz, hogy 0%os legyél??? Kicsit nyugodj már le!
2020. máj. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
0%

Bocsi, csak felhúznak az ilyen kis arcátlan, vélemény nélküli senkik...


De tényleg, azon mit lehetett lepontozni. Ők jobban tudják, hogy ki mit mondott nekem X éve? :'D

2020. máj. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
63%

Amikor a vak hit abban, amit mások mondanak, párosul a butasággal... A fogamzásgátló tabletta nem abortív. Egyáltalán hogy lehet ekkora butaságot leírni? Van külföldön abortusz tabletta, de az Magyarországon jelenleg nem kapható.


A lombikot nem is értem, hogy hogy jön ide. Mi köze van egy egyházi közösségnek ahhoz, hogy egy pár a sikeresen megtermékenyített embriók közül hányat kér vissza, vagy mennyit hoz a világra? Nincs semmi közük hozzá, és teljes mértékben megsérti a pár magánéletét.


Mindenki annyi gyereket vállaljon, amennyit a kapcsolatuk és a pénztárcájuk elbír. Nem a "Jóisten" mondja meg, nem mások, hanem két ember felelős közös döntése. Minden más csak mellébeszélés és a felelősség hárítása.

2020. máj. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
75%

16-os nem vallásosként semmi értelme logikát keresned ebben.

Nyilván a megtermékenyített, de be nem ültetett embriót az egyház már gyermeknek tekinti. A gyermeknek meg joga van ahhoz hogy esélyt kapjon az életre, ennyi. Nem fog mise után odamenni hozzad a pap, hogy na Marika hány embriót van meg? Csak állást foglaltak egy témában. A hívok meg eldöntik követik e vagy nem. Ennyi.

Amúgy en nem vagyok vallásos, de tény, hogy nagyon durva, hogy az embriókat ugye beültetik, megsemmisítik , felajánlod egy másik párnak vagy kutatásra. Nyilván az egyház nem fogja támogatni sem az orvosi kutatást sem a megsemmisítést, mivel az az ő szemükben gyilkosság. Mondjuk a felajánlásáról nem tudom, hogy vélekednek. Valaki vallásos tudja itt?

2020. máj. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
24%
17, ez a szomorú számomra, hogy valaki úgy dönt ilyen kérdésekben, hogy nem a józan eszét használja. Hogyan lehet, hogy emberek ennyire hagyják magukat vezetni? Mondjuk igaz, ha valaki azt mondja, hogy nem ő döntött, akkor a felelősség is lekerül a válláról...
2020. máj. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha valakit érdekel, hogy mit ír a Biblia, olvassa el. Online is van, kereshető is. Annyi szóbeszéd van ebben a témában (is), ami teljesen ellentétes vele.

Szerintem zanzásítva: A szex házasságban legális öröm, ott meg egy test vagytok, azaz a házastársad ugyanannyira fontos, mint te magadnak (és fordítva). Az élet, a gyermek ajándék, ahogy a tested is, ami többek közt a megtért embernél a Szent Lélek temploma, így vigyázni érdemes rá. Jézus pedig többször felhívta a figyelmet a józanságra (használd az eszed), és hogy ne vessz el az apróbetűben, legmagasabb törvény a szeretet. (Pl. ugye ő is gyógyított szombaton.)

2020. máj. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!