Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Miért van ennyi terhes fiatal...

Miért van ennyi terhes fiatal manapság?

Figyelt kérdés
A párom és én 1 éve vagyunk együtt, a mi fejünkbe is megfordult már, hogy de jó lenne, ha; de mégse vágunk bele mert nem lenne hova menjen a pici(nincs még lakásunk+stb) Mások miért vágnak akkor bele? Nekik nem fontos az hogy házasság után szülessen a gyerek? Van egy csomó fiatal ismerősöm, akiknek már van gyerek, és nagy részüket azért vették csak el mert terhesek lettek... Melyik a jobb, türelmesen várni amíg a párunk beadja a derekát, vagy egy becsúszott gyerek?
2010. júl. 29. 19:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
nem irtad hol laktok?nekem nagyon jo lehetőségem volt,4évig szolgálati lakás.egy ideig szüleimnél.most 4gyerekkel saját lakásban.
2010. júl. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is hamarabb jött a gyerek mint az esküvő,és mi mindkettőt terveztük.Egy becsúszott gyerekkel nem biztos h jót teszel.Mi azért vágtunk bele mert akartunk gyereket,ha csak várnánk arra h minden tökéletes legyen akkor sosem lennénk szülők.
2010. júl. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Amugy miért fontos h házasság után szülessen a gyerek?

Ez akkora baromság ne haragudj,van aki házas és elválik szülés után,más meg papir nélkül is boldog.

2010. júl. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokan látják, hogy 10 év múlva sem lesz több pénzük, akkor meg mire várjanak, ha szeretik egymást és a gyerekeket?

Egyébként ki a fiatal?

Mert állítólag 1973 és 1979 közöt született nők 1/3-nak még partnere sincs akitől szülhetne.

Én ehhez a korosztályhoz tartozom és épp az utolsó pillanatban szültem, az anyagi része még most sincs rendben, így csak egy gyerekünk lesz.

2010. júl. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

nem értem miért zavar ez téged. Mi sem esküvö utánra terveztük a gyereket, mert mire oda jutunk már kiöregszem, mindenképpen fiatal anyuka szerettem volna lenni. Most 34 hetes vagyok. És a párom nem a gyerek miatt vesz el és nem is becsùszott gyerek. Anyukáméknál lakunk mert anyunak így könnyebb, mi el tudnánk lenni párom fizetéséböl, de anyu nem tud fenntartani egy 3 szobás lakást jelzáloghitellel minimálbérböl. Egyeseknek az jönne le, milyen szánalmasak vagyunk, még saját lakásunk sincs de már gyerek van. Azért mert valaki fiatal, és nem házasság után jön a gyerek még nem kellene elítélni...

22/L

2010. júl. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

egyet értek az utolsóval

Honnan tudod pl hogy sok ismerősödet csak a gyerek miatt vették el?Mind mondta neked?

Mi gyereket ekartunk minél hamarabb aztán jött csak szóba az esküvő, mindkettő tervezett volt.De nem szeretem az ilyet,hogy ha egy nő terhesen áll az oltár előtt akkor azt CSAK azért veszik el.Ezt általában azok mondják akiket nem kér meg a párjuk vagy egyedül vannak.

2010. júl. 29. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A gyerekhez nem kell házasság :), mi sem vagyunk házasok, pedig már 10 éve együtt vagyunk, 1 éves a kisfiúnk.

Saját lakása hány fiatalnak, vagy 30-as embernek van szerinted? Annak akinek milliomosok a szülei, vagy meghaltak, és örökölt. A többi vagy a szüleinél lakik, vagy albérletben, vagy lakáshitelt vesz fel.

De a becsúszott gyerek általában nem jó, szerintem ez közös elhatározás kell hogy legyen.

2010. júl. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:

manapság?:O

manapság pont hogy nem

inkább későn szülnek

régebben tök normális volt 17 18 évesen

most átlag 30év körül

2010. júl. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem jól gondolkodsz erről. Egyébként sok pár úgy van vele, hogy lehet mire maximálisan megalapozzák a baba gyermekvállalást, saját lakás, jó fizu, stb. addigra már kiöregednek a szülőségből. Vagy nem is bíznak abban, hogy belátható időn belül jobb lesz. Mert valljuk be, azért saját lakáshoz jutni fiatalon, főleg saját erőből..hát nagyon kevés esély van.

A házasság meg egyáltalán nem alapja a gyermekvállalásnak. Nem tudom, honnan veszed, hogy az ismerőseidet csak a baba miatt vették el? Azért mert pocakosan volt az esküvő? Az nem jelent semmit. Szerintem manapság csak a baba miatt nem nagyon házasodnak össze. És attól, hogy nem házasok, még nem biztos, hogy csak becsúszott, lehet hogy nagyon is tervezett volt.

2010. júl. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondolom, hogy előbb esküvő, azután baba...talán régimódiak vagyunk, nem tudom. Ettől függetlenül nem ítélem el azt, aki nem így gondolja, de én magam nem szívesen szültem volna esküvő előtt. Szerintem mindennek megvan a maga ideje. Amúgy nem tartom jónak a túl késői szülést, de azt sem ha pl. a sulit otthagyva ugrik bele az ember a babatémába. Ha véletlen becsúszik, az más. Soha nem vetettem volna el én sem babát.
2010. júl. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!