Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi újság kezdő babaprojektesek?

Mi újság kezdő babaprojektesek?

Figyelt kérdés
Mi nemrég kezdtünk próbálkozni,(így hiába próbálok mindennek utánaolvasni, vannak hiányosságok) gondoltam akikkel hasonló cipőben járunk, jól esne egymás támogatása. :) pl.: ki, milyen vitamint szed? Kell egyáltalán a fogantatás előtt, vagy csak túl van hypeolva, és elegek az alap vitaminok? Dumcsizhatnánk itt hasonló dolgokról,jó érzés sorstársakkal megbeszélni a dolgainkat, esetleg segíteni egymást.:)

2020. jún. 16. 20:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Mi 8 hónapja próbálkozunk és nem jött még össze, most az utóbbi 1 hónapban nem is érdekelt csak szexeltünk amikor akartunk mert nőgyógyászati műtétem lesz a nyár folyamán amiatt is hogy nem jön össze plusz más dolog miatt is.

Én az elején nagyon rástresszeltem, mindig figyeltem vannak-e valami árulkodó jelek, amikor 1 hetet késett azt hittem sikerült de megjött.

Nehéz nem rástresszelni szerintem amikor tényleg körülötted mindenki terhes vagy épp szül és mindenkitől azt hallgatod hogy mikor jön a baba????

2020. jún. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Szia 11-es!


Nagyon szoritok, es remelem minel elobb orulhettek majd! Minden rendben lesz. :)


Es teljesen egyetertek azzal amit irtal. Nekem meg a mamam is mondja, hogy haaat, jo lenne 30 eves kor elott szulni... bakker, most leszek 25, meg amugy is, nem megy ez mindig “gombnyomasra”. Emellett pedig pont olvastam vkinel egy cikket, h milyen tapintatlan dolog ilyen temaban kerdezgetni, sosem tudhatjuk mi all a hatterben...

2020. jún. 17. 13:00
 13/20 anonim ***** válasza:

Igen, engem már sokszor idegesít, főleg amikor olyanok kérdezik akiknek nincs is közük hozzá. Szóval nem családtagok vagy rokonok meg nem is a közeli barátok hanem inkább azok akikkel nem beszélsz minden nap.

Meg aztán nem lehet tudni tényleg kinek milyen baja van vagy lehet nem is akar gyereket vagy nem pont akkor amikor összeházasodtak. Nem egyszerű ez. :D

2020. jún. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Az a gond h sokaknal nem is opcio az h valaki nem akar gyereket, es teljesen kiakadnak :D pedig mindenkinek a sajat elete, sajat dontese
2020. jún. 17. 16:10
 15/20 anonim ***** válasza:
36%
1# miért rástresszelés az szerinted, ha valaki tudatosan készül a gyerekvállalásra??? Másrészt, ha egyszer valaki eldönti, hogy minden feltétel adott, akkor nehéz másra gondolni. Ezt én még nem nevezném rágörcsölésnek..
2020. jún. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
36%
7# Ne haragudj de ez hülyeség... Miért jó nektek, hogy idejöttök okoskodni és kötekedni??? Ezt szokták mondani, babaprojekt... Nem tudom neked miert fáj.. Tovább lehet lépni. Nem muszáj ám minden kérdésre válaszolni.
2020. jún. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Ez van Csajok, mindig lesz akinek szurja valami apro dolog a szemet, de nem gond. Nyilvan akkor szexel az ember ha jolesik.. na de ha valaki babat szeretne, szerintem picit jobban odafigyel az idozitesre. Egymast tamogatni "jottunk" ide, de persze jolesik toletek, hogy nem csak szerintem nem volt semmi rossz a kerdesemben.. :)♡
2020. jún. 17. 19:10
 18/20 anonim ***** válasza:
56%
Nem kell foglalkozni az ilyen ősanyákkal. :D
2020. jún. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Megpróbálok válaszolni az egyik eredeti kérdésedre is:

alapból a vitaminszedés nincs "túlhypeolva", de sok terhesvitamin igen. Színes a paletta, de nézd meg mindig az összetevőket, nagyon nem mindegy, melyiket veszed. Van ahol csak a marketingért fizetsz és töredék összetevője van, mint a többinek, ami nincs agyoneklámozva.

A terhesvitaminok nagy "pláne" faktora a folsav, amivel már a teherbeesés előtt érdemes feltölteni a készleteket, hogy nagyon korai idegcső-záródási magzatrendellenességeket segít megakadályozni. Nem 100%ban, de hozzájárul az alacsonyabb előforduláshoz - de a genetikai mindent vagy semmit elv akkor is érvényesül, ezen a vitamin nem segít (ergo ha élettel összeegyeztethetetlen, vagy súlyosan deficites a magzat genetikája, elvetélsz).

A másik nagy pláne a magasabb vasbevitel, bár, figyelni kell rá, mennyi van benne.

Ami fontos de sajnos nem mindegyik terhesvitaminban van elég: D3-vitamin (nőnek és férfinak), 100mcg (mikrogramm) és E-vitamin, kb 100 mg (miligramm). Ezeket érdemes külön is szedni. B-vitamin komplexekkel tolják még tele a terhesvitaminokat is (jobbik esetben) ami szintén korai magzatfejlődésre jótékony hatással van. Most nem írok kisesszét a hatásmechanizmusról, Google-ön megtalálható sok infó. :)

Éppen multivitamint is szedhetsz, azoknak sokszor szuper összetevői vannak, de a folsav-tartalmuk nem mindig magas. Hasonlítgatni kell.

A párod is szedjen vitamint, külön D3 vitamint is, ha kell.


Emellett mozgással is sokat tudsz még tenni a termékenységért: ne "vért izzadós" de kellemes, kiadós edzésekkel, úgy hetente 4-5x 30p minimum, peteérés után kicsit kevésbé intenzíven.

Aviva torna kifejezetten a reproduktív szerveket serkenti, érdemes utánanézni. Jó alternatívája a termékenységi jóga (Youtube, főleg angolul) illetve a hastánc.


Gondolom azt mondani se kell hogy kövesd a ciklusod, ezeregy jó app van már erre, a jobbak meg is saccolják beírt tünetek alapján, mikor van a következő termékeny időszak.


Érdemes már most elmenni egy teljes vérképre, 3 pontos inzulin és cukorterhelésre, hogy lásd egyből, ha valami nincs rendben.


És a legfontosabb: ne tedd tönkre magad a dolgon. Tudom, nehéz ha mindenki ezt kérdezi (és egyébként abszolút tapintatlan dolog is manapság), attól hogy másnak hamarabb sikerül, nem tuti, hogy nálatok is így lesz, de a fordítottja is igaz lehet. Időben vagytok még, és ha 30+-osan szülnél sem állna meg a világ, a mama már lehet érzi az idő vasfogát és unokázna amíg él, de emiatt ne neked legyen bűntudatod.

Még most kezdtétek el, ezeregy út áll előttetek és fiatalok vagytok. Ne omoljon össze benned egy világ ha az első 3-6-9 stb hónap nem jön össze.


Remélem tudtam segíteni ezzel a pár tanáccsal.

2020. jún. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Huu 19-es, nagyon koszi! Nagyon jol osszefoglaltad.

A terhesvitaminok tulhypeolasara gondoltam egyebkent, csak az lemaradt veletlen utana. A D vitamint mindketten nyomatjuk, abbol par honapja meg volt pici hianyunk is.

Sokat segitettel a valaszoddal, de tenyleg. Ilyesmi kedves, alaposabb osszefoglalora vagytam, nem a kioktatasra, a "nem latunk beléd nem vagyunk orvosok" szovegre stb.. alapbol felve irtam ki ezt ide, de a valaszodert erdemes volt! :) meg persge azert is, mert tobben leirhatjuk mi van epp bennunk. Koszi meg egyszer, szerintem meg sokunk neveben is! ♡

2020. jún. 21. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!