Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » IR-es diétában isztok kólát,...

IR-es diétában isztok kólát, ha teherbeesést terveztek?

Figyelt kérdés

Zéró kólát szoktam inni, napi 2-3 pohárral, mert szeretem és nincs benne se cukor se kcal, amit számolni kellene. De szabad ezt? Egyik ismerősöm szerint nem egészséges és a terhesség alatt se lesz szabad a kóla, de megindokolni nem tudta, miért nem, hiszen nem cukros kóla, másik szerint meg ez nem számolandó, és nem okoz bajt még metformin mellett sem. A gyerekvállalást sem befolyásolja.


Ti hogy tudjátok? Mehet vagy sem? Ti isztok?



2020. jún. 18. 21:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Koffein miatt mondhatta. Vannak olyan fanatikusok, akik terhesség alatt még a palackos zöldteát (pl lipton) sem isszák meg. Ne foglalkozz vele. Ir vagyok, ittam terhesség előtt és alatt is.
2020. jún. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

Nem a cukor miatt rossz hanem a sok édesítőtől. Aszpartam pl.

Aszpartám (E951): Fő alkotóelemei a fenilalanin és az aszparaginsav, de kis mennyiségben metanolt is tartalmaz. Aszpartám található többek között a „light” üdítőkben, amelyek fogyasztása a fogamzást megelőzően, a fogamzás körüli időszakban, illetve a terhesség és a szoptatás teljes időtartama alatt szigorúan ellenjavallt. Az Egyesült Államokban már betiltották ennek az édesítőszernek a használatát.


Egyébként az édes íz miatt a szervezet ugyanolyan válaszreakciót ad mintha cukrot fogyasztottál volna. Ajánlom Perjes Kinga blogját, olvass utána.

2020. jún. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és főleg az indoklást! Ezzel már tudok mit kezdeni, mint információval, igazán hálás vagyok nektek! Utána olvasok!
2020. jún. 18. 22:31
 4/17 anonim ***** válasza:
85%

2.

Inzulinos cukorbeteg vagyok és iszok zéro cola-t, szép is lenne, ha a szervezetem az édes íz miatt ugyanúgy reagálna.

2020. jún. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
9%
Jobban tennéd ha nem innád. Nyílván nem akkora a reakció mint cukor esetében, de az édes íz miatt megkezdődik a szervezet válaszreakciója, megemelkedik a vércukor. Nekem csak IRem van, de oké, ha neked jó hát igyad🙂 nem mellesleg függőséget is okoz a kóla (a light és zero is).
2020. jún. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is iszom. Jó hogy már nem mindenről mondjak le az ir miatt...
2020. jún. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
Egyébként terhesség alatt rosszullétre kifejezetten ajánlják a kólát, de csak a bubit kikeverve és jó jegesen. Nyilván nem literszámra kell inni, de más piál cigizik terhesség alatt, ami azért lényegesen rosszabb mint néha kólát inni... független az ir-től.
2020. jún. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
20%

IR es vagyok. Nagyjabol 1 eves lehetett a lanyom mikor kiderult. De babatervezes elott is volt ra gyanu. En mindent megtettem, hogy egészséges legyek amikor osszejon a baba. es itt nem csak IRrol van szo. Alapjaraton is borzaszto egészségtelen! Nem csak, hogy a kólát, de minden felesleges vackot leraktam.

(Egyébként sem rajongok ezeert szinezett "innivalokert". Szamtalan módja van a viz izesitesere. A cukorpotlokrol meg inkabb ne is beszeljunk. Nincs arra bizinyitek, hogy ezek nem okoznak semmilyen kart a szervezetben. Komolyon. Nem is értem.. inkabb iszok egy gyumolcsos limonadet ha mar annyira kivanom, es teszek bele pici mézet (amiben egyebkent annyi hasznos vitamin, nyomelem van). Vagy szimplan uborkas viz,citromos viz,narancsos viz, mentas viz. Neha volt h ettem edesitoszeres valamit, De marha ritkan. Es ezt mondom en, akinel nem letezik edesszajubb ember :D

En azt vallom, hogy neha egy kis etcsoki belefer. Neha egy kis mez, ha mar nagyon kivannek valami izeset. De ezeket vegleg kozarni nem lehet. De ne is haragudjatok,a kolatazt ki lehet!

2020. jún. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"inkabb iszok egy gyumolcsos limonadét", "narancsos víz"... Ezek is mind tilosak IR-ben, de szinte 100%-ban. A méz is szigorúan tiltólistás.


Tudod, nincs azzal baj, ha valaki full egészségre törekszik, csak akkor nem a kólát kell leszólni, ha mellette mézes narancslevet iszol IR-rel és épp kioktatsz másokat a kóla miatt.


Ezeket végig kizárni kötelező. A zéró kóla legalább nem full cukor. :DDD

2020. jún. 20. 00:05
 10/17 anonim ***** válasza:
22%
Nem kioktatok, es szep is volna ha nem lehetne uzsonnara egy zabkeksz melle fel narancs levet fel liter vizben elkeverni.. uggggggyyyyan maaar!!! Gondokodjunk...... igy dietaztam evekig es tokeletes volt az inzulinom.. nekem ne akard bemeselni 1 phar kola egeszsegesebb mint 1 pohar limonade, 1 csepp mezzel vagy anélkül.. jokor kell inni, es nem minden nap ;)
2020. jún. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!