Lehetek még babás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Gyógyszer abba hagyása utan nem kezdtem újabb adagba. (1hete). Kimaradt gyógyszer esetén jelentkeznie kéne a megvonásosnak, ez még nem jött. A ciklusaim 28asok a gyogyszernek koszonhetoen

Lehetek terhes? 2 het mulva nem varom!


2020. júl. 1. 10:00
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsi az kimaradt, hogy enyhe alhasi fájdalmam van és halvány rózsaszinű folyás.
2020. júl. 1. 10:02
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha két hét múlvára nem várod, akkor most lehet az ovulációd.
2020. júl. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az a leírás kicsit zavaros nekem.

Szóval abbahagytad a fogamzásgátlót, beszedted a utolsó levelet, ami után már nem jött meg a megvonásos vérzésed. És számításaid szerint két hét múlva kéne megjönnie az első menstruációdnak. Jól értelmeztem?


Azt ugye tudod, hogy a gyógyszer abbahagyása után nem biztos, hogy rögtön meg fog jönni, lehet akár fél év is, vagy még több, mire helyreáll a menstruációd. Illetve a gyógyszer szedése alatt azért voltak 28 naposak a “ciklusaid”, mert azok nem igazi ciklusok voltak. A gyógyszerben lévő hormonok blokkolják a peteérést, majd az egy hetes szünetben azért kezdesz el vérezni, mert így reagál a szervezeted a hormonok megvonására.

Így ha abba hagyod a gyógyszer szedését, akkor megint be fog állni a menstruációd, valószínűleg úgy, mint ahogy a fogamzásgátló elött volt, de igazából nem lehet megmondani biztosan, hogy milyenek lesznek a ciklusaid.


A kérdésre válaszolva: Ha beszedted a teljes utolsó levelet, úgy ahogy kell, akkor csak nagyon nagyon minimális esély van arra, hogy terhes legyél. De én azért csinálnék egy tesztet, csak a biztonság kedvéért.

A halvány rózsaszínfolyásból én arra gyanakodok inkább, hogy a fogamzásgátló kicsit felborította a hormonháztartásod, ami normális.

Ha a menstruációd a fogamzásgátló abbahagyása után fél éven belül nem rendeződik, csak akkor kell orvoshoz menni. Persze ha valami nagyon furcsa dolog történe, amit szeretnél kivizsgáltatni, akkor menj el elöbb, de ha a következő fél évben össze-vissza rózsaszín folyásod, pecsételő vérzésed van és nem jön meg rendszeresen, az teljesen “normális”.

2020. júl. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!