Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van értelmes indok arra, hogy...

Van értelmes indok arra, hogy miért illegális a béranyaság és annak igénybevétele?

Figyelt kérdés
Nem fér a fejembe egyszerűen. Ha én pl sem testileg (betegség miatt), sem mentális okokból nem tudnék végigcsinálni egy terhességet, meg a szülést, akkor miért nem lehet béranyát keresni? Miért törvénytelen, mi olyan rossz benne? Inkább bele kéne pusztulnom a terhességbe? Mondjatok már érveket ellene, légyszi, mert én nem tudom megérteni, hogyan lehet ez illegális.

2020. júl. 1. 22:49
1 2 3 4 5
 1/45 babyboom567 ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező!

Bocs ,hogy nem a kérdésre válaszolok, mert azt nem tudom, de azt igen, hogyha mentálisan nem bírod ki a terhességet(meg a szülést) akkor addig ne vállalj gyereket, mert a gyereknevelésnek a terhesség és a szülés a legrövidebb része, utána kezdődik az igazi próbatétel,fizikálisan,érzelmileg sőt egzisztenciálisan is.

2020. júl. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
40%
etikátlan. ez jutott az eszembe..
2020. júl. 1. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
84%

Képzeld el a következőt: béranya bevállalja, aztán kiderül, hogy mondjuk fogyatékos a gyerek. A vér szerinti anya kijelenti, hogy akkor nem kéri. Aki megszüli, annak a nyakán fog maradni. Ő meg szintén nem kér belőle, hiszen nem magának akart gyereket, pláne nem beteget. Akkor mi lesz a gyerekkel?

Konkrétan megtörtént esetet olvastam külföldön, ahol ez legális, hogy a "bérlő" fél meggondolta magát, mert a gyermek kislány lett. Ilyenkor a béranya mit csinál? Kit kellene törvényileg kényszeríteni, hogy igenis vigye haza a gyereket? Igen, ilyenkor marad az örökbeadás, valószínűleg találnának a gyereknek szülőket, de a béranya nem fogja megkapni a pénzét, hiszen a bérlő elállt a szerződéstől.

Ez sajnos benne van a pakliban, ugyanis aki nem hordja ki a gyereket, abban nem fognak elindulni a természetes anyai ösztönök. Aki meg kihordja, abban meg egyébként megindulhatnak, tehát hiába nem a vér szerinti gyereke, neki is nehéz lehet róla lemondani.

Én erkölcsileg teljesen osztom azt a nézetet, hogy ilyen szituációkba jobb nem belemenni.

Ráadásul ez amúgy is olyan bizarr, hogy valakit ezért fizetnek, ez olyan, mint a gyerekkereskedelem vagy szervkereskedelem.

Marad a lombikbébi, a spermabank vagy az örökbefogadás.

2020. júl. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
86%

Etikai problémák sokasága...


Mi van ha a béranya meggondolja magát és lelép a gyerekkel?

Mi van, ha a megbízók gondolják meg magukat, mert nem tetszik nekik a gyerek, neadjisten betegen születik?

Sorolhatnám tovább...

2020. júl. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
67%

#3: megelőztél! :-)


#1: abszolút egyetértek!

2020. júl. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
29%
Ott az örökbefogadás. Kb ugyan annyi közöd van a béranya által kihordott gyerekhez mint ha örökbefogadnál. És még segítesz is vele.
2020. júl. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:

#1 Igen, gondoltam, hogy ez lesz az első válasz. Nem megyek bele részletekbe az egészségügyi állapotomat tekintve, bármennyire is furdalja a nagyközönséget a kíváncsiság🙂 Nincsenek mentális betegségeim, de fizikai igen, és az kihat a lélekre is. Legyen elég annyi, hogy ami már idekint történik, abban sokkal több kontrollom lenne, de amíg bennem van egy másik élet, arra nem vagyok hatással. Egy terhességre teljesen másképp reagál a szervezet, mint egész nap jönni-menni a gyerekkel. Felesleges összehasonlítani a terhességet meg a gyereknevelést. Van aki kiváló “tenyészállat”, gyerekjáték könnyedségével veszi a terhességet, aztán mégis szar anya lesz. Nem mindenkinek való a terhesség, de attól még lehet felelős szülő.


#2 “etikátlan” oké, ez nem indoklás. Miért az szerinted? Komolyan kíváncsi vagyok.

2020. júl. 1. 23:11
 8/45 anonim ***** válasza:
59%

És ez igazából kizsákmányolás is, hiszen ezek a lányok nem azért vállalnak be ilyesmit, mert annyira szeretnének terhesek lenni, hanem mert annyira szegények


Én is egyet értek az első valaszolóval :)

2020. júl. 1. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
72%
#7: te nem vagy százas vallon felül! Egy várandós nőt ilyen jelzővel illetni..... Legyen bármilyen betegséged, az nem mentség az ilyen ordenáré szóhasználatra!!!
2020. júl. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:

#6 ugyanannyi közöm?! Egy adoptált gyerekhez semmi közöm, míg egy béranya kihordhatja az én petesejtemet. A béranyának nincs köze hozzá.


#3 Értem, én is gondoltam ezekre. De ezért kellene normális bürokrácia és törvénybe foglalni mindent. Nincs olyan, hogy “nem tetszik a gyerek, bocsi” meg “én ezért nem fizetek”, mert azt pl büntethetnék. Úgy kellene kezelni, mintha ő szülte volna. Ha nem tetszik, adja örökbe (ilyenek nyilván nem sokan lennének, akik meg igen, azok a saját maguk által szült gyereket is simán örökbeadnák...), de a béranyát mindenképp ki kellene fizetni és a gyerek semmilyen körülmények között sem maradhatna a nyakán, a szerződéstől meg nem állhatna el senki. Így is olyan kivitelezhetetlen lenne? Nem hinném.

2020. júl. 1. 23:15
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!