Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van értelmes indok arra, hogy...

Van értelmes indok arra, hogy miért illegális a béranyaság és annak igénybevétele?

Figyelt kérdés
Nem fér a fejembe egyszerűen. Ha én pl sem testileg (betegség miatt), sem mentális okokból nem tudnék végigcsinálni egy terhességet, meg a szülést, akkor miért nem lehet béranyát keresni? Miért törvénytelen, mi olyan rossz benne? Inkább bele kéne pusztulnom a terhességbe? Mondjatok már érveket ellene, légyszi, mert én nem tudom megérteni, hogyan lehet ez illegális.

2020. júl. 1. 22:49
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
42%

Én a kérdezővel értek egyet béranyaság ügyben. Tiszta hülyeség, hogy nálunk nincs, holott Amerikában, Ausztráliában simán megoldható. Még európai országok is vannak, mint Anglia, Franciaország, Hollandia ahol más gyerekének kihordása legális, csak nem szabad pénzt fizetni érte. Ebből én arra következtetek, hogy ez egy teljesen működőképes megoldás.

Őszintén a kommentek között felmerülő aggályokat/lehetséges problémákat szerintem meg lehet oldani azzal, hogy előre rögzítenek mindent egy szerződésben. Meg aztán szerintem ha valaki odáig jut, hogy nincs más esélye csak a béranyaság, akkor nem fog lemondani a gyerekéről.


A kérdésre válaszolva szerintem értelmes indok nincs, csak annyi, hogy a magyar egy meglehetősen konzervatív nép.

2020. júl. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
49%
Mert más testét használod. Ez a prostitúció. Az pedig illegális.
2020. júl. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
74%

Jó, magamból indulok ki, de nekem akármilyen szerződésbe is befoglalhatnák, akkor sem tudnék lemondani arról a kisbabáról, aki gyakorlatilag az én testemből és véremből jött létre. Akármennyi pénzt is fizetnek ezért. Nyilván béranyának nem alkalmas bárki (én pl biztos nem lennék az, pedig a terhességem baromi jól bírtam, a szülés sem terhelt meg egy kicsit sem), de a lelki oldalát igenis érdemes lenne körüljárni és megfontolni, azért a terhesség alatt történő millió hormonális és egyéb hatás miatt szerintem nagyon nehéz lehet csak úgy odaadni a babát a genetikai szülőknek. Nem beszélve a csecsemőről, aki a béranya hangját, szagát szokta meg, neki biztos traumatikus ha egy gyakorlatilag idegen kezébe adják és nem az anyukájáéba (az ő szempontjából az anyukája az a nő, aki kihordta, nem a genetikát szolgáltatók).

Plusz amúgy valahogy bizonyára érdemes korlátozni, szabályozni, hogy egy béranya hányszor vállalhatná az idegen kisbabák kihordását. Aztán ha mondjuk megvan a limit, és rájön, hogy ő sajátot is szeretne, akkor mi van? Plusz ha mondjuk egyik terhességénél komplikációk lépnek fel, toxémia, leváló méhlepény, veszélyeztetett lesz, akármi, akkor az kinek a felelőssége és hogyan kezelendő? Ha esetleg tartós egészségkárosodást szenved, akkor ki és milyen módon kárpótolja? Ez vajon munkahelyi "balesetnek" minősülne és járna a 100% táppénz, vagy rokkantnyugdíj, vagy azt mondjuk, hogy hát ez a saját gyerekével is előfordulhatna, senkinek semmi köze hozzá? Szóval azért szerintem vannak itt jogi kérdések is, amiket érdemes lenne átgondolni, és őszintén szólva nem hiszem, hogy létezik jó megoldás.

2020. júl. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:

#23 MINDENT bele kellene foglalni a szerződésbe. Betegséget, felmerülő komplikációkat, egészségkárosodást stb. Minden elképzelhető dolgot le kéne papírozni. Elhiszem, hogy van aki nem tudna lemondani a gyerekről, de egy csomó országban működik a béranyaság és azért nem gyakran hallunk olyanról, hogy nem tudott lemondani a béranya a babáról. Nincs is miről lemondani, hiszen alapból nem az övé. Pláne ha a petesejt sem tőle van, akkor aztán nem fűzi össze őket vérrokoni szál. Az meg, hogy egy csecsemőnek mi traumatikus, arról max feltételezések vannak, szerintem javarészt teljesen mindegy neki, hogy ki hordta ki és ki neveli fel, hiszen születése után majd egyből nem a béranyával lesz, max egy rövid ideig. Nem fogja megszokni őt, vagy megszeretni pláne nem. Annyi országban működik a dolog rendesen, nem olyan elképzelhetetlen. Nyilván pénz kell hozzá, tehát nem is fog minden második szülőpár béranyához fordulni.

Mondjuk az tény és való, hogy a béranyakérdésnél nagyobb problémák is vannak ebben a szerencsétlen országban😃

2020. júl. 2. 10:10
 25/45 anonim ***** válasza:
83%
lehet örökbe fogadni is. egy anya nem attól lesz anya, hogy a gyerek sz ő petesejtjéből gyártódik. akinek ez a rögeszméje, azzal nagy baj lehet
2020. júl. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 A kérdező kommentje:

#25 Nem is mondtam, hogy az nem anya, akinek nem az övé a gyerek. Ilyet egy szóval sem.

De az nem rögeszme szerintem, hogy valaki vérszerinti gyereket akar, hanem általános hozzáállás.

2020. júl. 2. 10:42
 27/45 anonim ***** válasza:
72%

24: nagoyn tájékozatlan vagy!


A petesejt a béranya nélkül nem életképes.

Tehát a béranya szervezete igenis hozzájárul a megszületéséhez, tehát nagyon is van köze.


De ismétlem: ne jogászkodj, mert nálad sokkal okosabbak pontosan tudják, miért nem szabad engedélyezni.

2020. júl. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
51%

Erre ott van a lombikbébi program. És az is kb. az esetek 50 %-ában sikerül. Pedig a saját petesejtet ültetik be. Kb ugyanannyi lenne az esélye annak is, hogy a béranyában megmarad a baba, akkor meg miért ne inkább a saját vér szerinti anyában próbálnák meg?

Az esetek többségében azért nem lehet baba, mert pl. nem átjárhatóak a petevezetékek, vagy a hímivarsejttel van gond, attól még az anyának lehet másik donortól gyereke.

A béranyaság szerintem embertelen, más testének kihasználása. Ezért írjátok is, hogy vannak országok, ahol engedélyezett, de nem pénzért. Akkor miért? Vesznek neki lakást? Kocsit? Ékszert? Vagy egyszerűen csak biztosítják neki a terhesség alatti ellátást? Ennyiért meg kinek éri meg? Maximum rokonnak. Idegennek semmiképp.

2020. júl. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
25%
A béranyasàg azért legális itthon mert egyrészt ahogy írták már, ez a másik ember testének kizsákmányolása. Senki sem jókedvéből teszi. Fizetnek érte a nőnek, hogy kihordja, megszülje. Etikailag kifogásolható.
2020. júl. 3. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
25%
ezt írtam én is, másodikként. hogy etikátlan. most látom, hogy jól le lettem pontozva.
2020. júl. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!