Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Van értelmes indok arra, hogy...

Van értelmes indok arra, hogy miért illegális a béranyaság és annak igénybevétele?

Figyelt kérdés
Nem fér a fejembe egyszerűen. Ha én pl sem testileg (betegség miatt), sem mentális okokból nem tudnék végigcsinálni egy terhességet, meg a szülést, akkor miért nem lehet béranyát keresni? Miért törvénytelen, mi olyan rossz benne? Inkább bele kéne pusztulnom a terhességbe? Mondjatok már érveket ellene, légyszi, mert én nem tudom megérteni, hogyan lehet ez illegális.

2020. júl. 1. 22:49
1 2 3 4 5
 11/45 A kérdező kommentje:
#8 Azért nem csak lecsúszott, mélyszegénységben élő cigánylányok vállalnák szerintem, hanem normális körülményekkel rendelkező nők is. Csomó helyen olvasni/hallani, hogy átlagos nő is szívesen lenne béranya. Vagy akár rokon, ismerős is.
2020. júl. 1. 23:19
 12/45 anonim ***** válasza:
50%

nincs semmilyen értelmes indok erre.

Ha valaki nem akarja átélni a terhesség és szülés borzalmait, miért nem vehet igénybe segítséget, ha meg tudja fizetni?

Ha valaki máshogy nem tud pénzhez jutni, miért ne lehetne béranya?

én sem értem ezt!

2020. júl. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
(A “tenyészállat” kifejezésen nem kell megsértődni, nem azt mondtam, hogy minden terhes nő az, de valljuk be, vannak akik sportot űznek a gyerekcsinálásból. Szimplán csak vannak nők, akik “erre termettek”, s vannak azok, akik abszolút nem.)
2020. júl. 1. 23:21
 14/45 anonim ***** válasza:
60%
13: saját frusztráltságodat vezeted le ezzel?? Savanyú a szőlő.....
2020. júl. 1. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
83%

Mert a terhesség veszélyes üzem. Nyavalyák sokaságát lehet megnyerni általa, a szülés is maradandó károkat okozhat.(gyakrabban mint hiszed) - >> etikátlan valakinek azért fizetni, hogy kockáztassa az egészségét, az életét.

Saját gyerekért az ember bevállalja, na de más gyerekéért? Csak az, aki hülye és/vagy anyagilag kiszolgáltatott, azért megy bele.

Ugyanaz az eset, mint ami miatt nem ajánlhatod fel pénzért az egyik vesédet sem.

2020. júl. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen felesleges ezen rugózni... törvénytelen és kész.
2020. júl. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
64%
A petesejtadomanyozas sem torvenyes jelenleg Magyarorszagon (tudom, a kornyezo allamokban van, ahol igen). Az USAban van beranyasag, ott a beranyae a gyerek, ha megis ugy dont, hogy nem adja oda, es a penzt is megtarthatja tudtommal. Eleg ingovanyos terep, hogy akkor ki is az anyja valojaban a gyereknek. El kell utazni oda, es akkor lehet beranyatol gyereked. Nyilvan ez rengeteg penz. Magyarorszagon a hivatalosan kereszteny ertekrendet hangoztato nagy part nem fogja ezt tamogatni.
2020. júl. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 A kérdező kommentje:

#14 Kicsim, egyáltalán nem “savanyú a szőlő”. Ha képes lennék rá sem akarnék terhes lenni. Sőt, gyereket se akarok még egy jó ideig, szimplán csak felmerült a kérdés.

#16 Nem gondolnám, hogy felesleges, nem kell vakon elhinni mindent a törvényeinknek.

2020. júl. 2. 07:24
 19/45 anonim ***** válasza:
48%

Én mindkettőt megértem. Nagyon frusztráló lehet, ha az ember teste nem képes valamire, ami másoknak adott, szerintem is ki kell(és ki is használjuk) azoknak a testét, akiknek jobb, mint a miénk(katonaság, szülési támogatás, modellszakma, SPORT)


Általuk egy csomó sikerhez jutunk, tartjuk őket, fizetünk nekik a testükért, amire a miénk nem képes, mert a társadalom érdekét szolgálja.


Ha több mozgáskorlátozott, fogyatékkal vagy betegséggel élő tüntetne ilyesmiért, találnának rá módot, de mivel a legtöbben nem vállalnak gyereket, mert ezekkel legtöbbször a gondozásukat is túl nehéznek ítélnék, ezért ilyen sokáig nem lesz.


Az a pár peches nő, akinek nincs méhe rák miatt, vagy hasonló nőgyógyászati gondja van, túl elenyésző ahhoz, hogy valaha bárki foglalkozzon az igényeikkel(bocsi). A testi mássággal élők pedig, akik mégis nevelnénem gyereket, tényleg kb maroknyian vannak.


Ha bejönne egy ilyen törvénymódosítás, egy országot bolygatna meg, többen lennének ellene, mint mellette

2020. júl. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem lennél EQ nuku, akkor tudnád miért sértő "tenyészállatnak" nevezni egy terhes nőt. Azért mert jobban viseli a terhességet még nem lesz tenyészállat. Tisztában vagy te a fogalmakkal amikkel vagdalkózol, te szerencsétlen?

Tudod egy pl kutya tenyésztő, olyan kutyáit tenyészti tovább (tehát használ csúnyán szólva tenyészállatnak), amelyeket érdemesnek tartja arra, hogy a génjei tovább öröklődjenek. Tehát pl egy kiváló terelőkutya, vagy csillió érmet nyert sportkutyát érdemes tenyészteni, és a kölykei is várhatóan majd hasonló eredményeket érnek el. De még ez sem ilyen egyszerű, mert marhára nem mindegy, hogy melyik állattal fedezteti....Stb.

Ez off volt, de kiborító, hogy páran ennyire ne legyenek tisztában fogalmakkal, és idegen nőket sértegetnek, mert az ostoba agyukba a jó tenyészállat az, aki jól bírja a terhes időszakot. Idióta.

2020. júl. 2. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!