Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akkor a menstruáció megléte...

Akkor a menstruáció megléte nem biztosít arról, hogy nem terhes az ember?

Figyelt kérdés

Annyi helyen írják, hogy ha megjön valakinek a vérzése is, az nem jelenti azt, hogy az illető nem terhes.


Ilyen tényleg van?

Illetve másképp: ez tényleg ilyen nagy valószínődéggel előfordul?


Mert őszintén, én már nem tudom.

Max akkor tudom elképzelni, hogy valakinek menstruál is meg terhes is, ha vérzéd alatt esik teherbe.



Ha valaki esetleg ezt a jelenséget meg tudná nekem magyarázni, akkor okosabbá tenne.

Tegyük tisztába.



2020. júl. 2. 14:25
A kérdező szavazást indított:
Nem megbízható a menstruáció.
Nagyrészt megbízható, de gyakran nem.
Megbízható, elenyésző esetben lehet terhesség vérzés mellett.
Megbízható a menstruáció.
Annyira megbízható, hogy nem lett volna szabad kételkedni benne.
34 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy hetet késett. Megjött, szinte ugyan olyan volt mint szokott. Viszont még egy hét után sem múlt el. Elmentem a nőgyógyászhoz aki közölte, hogy 5 hetes terhes vagyok, viszont van egy nagy hematomam. Tehát tulajdonképpen az vérzett. 16.hetig véreztem. Utána felszivodott. Úgyhogy én azóta semmiben sem vagyok biztos.
2020. júl. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan nagyon nagyon ritka esetek, hogy a nő terhes, mégis megjön neki.

De, ez nem általános jelenség, csak előfordul.


Ez kicsit olyan, mintha azt könyvelnénk el, hogy mostantól mindenkinek 4es ikrei lesznek, mert volt egy ilyen eset a múlt héten.

Nem a ritkasagokból kell kiindulni.

Az az alap, az általanos jelenség, ha terhes lesz egy nö, nem lesz mensije.

Ez 99%, vagy még több.

De, ott van az a nagyon kis százalek, ahol más fordul elő. Ilyen is van, nem azt vesszük alapul.


Tehát, ha nem vedekezik egy nő, aktív nemi életet él, és az addigi rendszeresnek mondható mensije kimarad, és nem jön meg, gondolni kell a terhességre is.

2020. júl. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első hónapban volt egy három napos vérzésem. Mennyiségre normális volt. Nem is gondoltam terhességre. Végül azért csináltam tesztet mert nem múlt a mellfádalmam. Az orvos mikor mondtam mikor volt utoljára menzeszem közölte h az lehetetlen. Az nem az volt. Ezután semmi vérzés nem volt már.

Mindettől független nagyon ritka az ilyen. Az ismeretségi körömben nincs másik ilyen eset

2020. júl. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség alatt felléphet vérzés, de az nem menstruáció. A menstruáció a meg nem termékenyített petesejt és a megvastagodott méhnyálkahártya távozása. De ugye a terhesség alatt nincs meg nem termékenyített petesejt.
2020. júl. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!