Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Honnan tudja az ember, hogy...

Honnan tudja az ember, hogy menstruál vagy más miatt vérzik?

Figyelt kérdés

Sok dolgot lehet itt olvasni, nők akik menstruálnak terhesség alatt, ilyen csepegés olyan pecsételés. Negatív teszt ellenére terhesség és a többi.


A problémám, hogy 4 hónapja megváltozott a menstruációm, rendszertelen lett, rövidült és változott az állaga. A nőgyógyász nem talált semmit és 2 teszt negatív lett (amikben már nem bízom mert az itteni válaszolók szerint minden teszt pozitív kb)

Borzalmasan beparáztatott az oldal, mert olyan balszerencse sorozatban vagyok hogy már csak egy becsúszott terhesség hiányozna. Védekezünk óvszerrel, terhes tünetem nincs.


Persze tudom, hogy rengetegen fognak vérszemet kapni és elkezdenek direkt ijesztgetni meg trollkodni, de remélem lesz pár megbízható válasz is.


2020. júl. 26. 16:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
69%
Mikor voltál nőgyógyásznál? Mert ha már 4 hónapja teherbe estél,és mostanában voltál orvosnál (feltételezem,hogy igen). Akkor már biztosan látta volna a terhességet.
2020. júl. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A 3. furcsa menstruációm után mentem orvoshoz. Hüvelyi UH lett csinálva. Szerintem látnia kellett volna. Akkor pont azt mondta, hogy látszik hogy épp megjön.
2020. júl. 26. 17:04
 3/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem értem a kérdésed, van 2 negatív teszted, a nőgyógyász megvizsgált. Egyértelműen nem vagy terhes, ha azóta is a megfelelő gondossággal védekeztek. A menstruáció változhat akár többször is életed folyamán, hosszban, intenzitásban, kísérő tünetekben. Van, akinek 2x nem egyforma.
2020. júl. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%

Én is voltam így, hasi ultrahangot csináltattam.

Nekem még a hasam is nőtt.

Számítottam rá, hogy lesz csontváz a képen.

Egy régi fertőzés miatt víz volt a hasüregemben, az volt a ludas.

2020. júl. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Onnan tudhatod, hogy ezek a vérzések bármennyire is kevesebbek mennyiség terén, bármennyit is rövidültek, rendszeresek, negatívak a tesztek és orvos sem lát terhességet.

Meg aztán megfelelő védekezés mellett sem nagyon leszel terhes, főleg úgy, hogy teszt negatív, orvos nem lát semmit.

Hidd el, hogy nagyon ritka a menzesz terhesség alatt. És itt azért tűnik olyan soknak, mert már lassan ezen az oldalon az jött a divatba, hogy akkor vagy terhes, ha menstruálsz. De hidd el, hogy ez továbbra sem így van. Aki rendesen menstruál, az nem terhes. Csak itt már vannak nagyon türelmetlen, magukba babát bebeszélő nők tömegével lassan...

Én úgy tanultam, hogy ha nem védekezel, lehetsz terhes, aminek az első jele az, hogy nem jön meg a vérzésed. Viszont száz százalékos védekezési módszer nincs, így ha felmerül bármi gyanú, csinálj egy tesztet, az a biztos. Mert felléphet terhesség alatt is enyhe vérzés. Ami nem olyan, mint a rendes menstruáció. És akkor elmondom az életemből a példákat. Egyszer maradt el a menzeszem teljesen, terhes voltam. Tervezett volt egyébként, tehát nem védekeztünk. Egyszer tablettaszedés mellett maradt ki a vérzésem, de tudtam, hogy minden rendben volt a szedéssel, tehát nem valószínű ,hogy terhes vagyok. Nem is voltam, csak a tabletta nem volt megfelelő. És egyszer volt olyan, hogy kevesebb volt a vérzésem, rövidebb ideig is tartott. Védekeztünk, nem tervezetünk ekkor babát. De azért csináltam tesztet, ami negatív volt. Nem is voltam terhes. Szóval nem bonyolult a dolog.:)

2020. júl. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
bántó nem volt, de hasznos sem annyira. Úgy nézett ki a dolog hogy a második hónapban tesztet csináltam ami negatív vol. Egy elég érzékeny teszt volt ami már az első kimaradó mensi előtt is mutathat pozit. Nekem és a páromnak is full negatívnak tűnt, semmi nem volt rajta. Ez után nem nyugodtam és orvoshoz mentem, ott volt hüvelyi UH. A kövi hónapban pedig csináltam még 1 tesztet. Sajnos ezt nem tudom milyen érzékeny volt, de full negatív lett. És most ismét megjött, nagyjából időben, de sokkal kevesebb a vér mint általában. A hasamon "sok" a felesleg és évek óta puffadok, nem veszem észre ha kicsit megnő.
2020. júl. 26. 17:24
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Én is ebben hittem mindig, lehet túl sokat olvasom ezt az oldalt.
2020. júl. 26. 17:25
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én azok közé tartozom, aki vérezgettem, mikor teherbe estem, de az egyértelműen össze sem volt hasonlítható a menstruációval. Reggel egy kis halványrózsaszín folt a wc-papíron nagyjából akkor, amikor meg kellett volna jönnie, majd utána délelőtt még egyre halványuló barna váladék, ahogy távozott az alvadt része, és ennyi. Ez nem ugyanaz, mint egy több napig tartó, akár gyengébb menstruáció, ez egy egyszeri eset. Tudom, hogy állítólag vannak, akiknek megtévesztően hasonlít a rendes menstruációjára az, amikor vérzik valamit a terhesség alatt, de az egészen biztosan nem egészséges és semmiképpen sem általános. Illetve ha esetedben ez állna fenn, akkor az orvos az UH-n már látta volna valami jelét a terhességnek, de minthogy nem így történt, én elfogadnám, hogy nem vagy terhes. A ciklusod millió dolog miatt változhat, alakulhat, nekem amikor a babával kezdtünk próbálkozni, 1-2 hónapra rá teljesen felborult, pedig nem szedtem semmi szert, semmi speckót nem kezdtem magammal, csak annyi változott, hogy a védekezést abbahagytuk, aztán mégis elkezdett máskor, más intenzitással megjönni, meg is akartam őrülni, amikor sorra dobáltam ki a negatív teszteket. A 9. hónapban jött össze a baba, addigra sem rendeződött teljesen a ciklusom, valószínűleg ezért is véreztem egy picit a legelején. De az is biztos, hogy előtte nem voltam terhes, hiába szerettem volna azt hinni egy-egy furcsa menstruációról.


Szóval azért szerintem az orvosi UH-nak meg a sok negatív tesztnek (fals negatív még ritkább szerintem, mint a menstruáció terhesség alatt) azért már nyugodtan hihetsz.

2020. júl. 26. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen.
2020. júl. 26. 17:37
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggodj. 10000% hogy nem vagy terhes. Ennyi idő után egyértelműen latszana is. Meg azert tunetek lennének. Orvos sem latott semmit, szoval nyugalom. Ne itt olvasgass. Hanem inkabb egy jo könyvet a strandon.
2020. júl. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!