Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A terhesség hányadik hetében...

A terhesség hányadik hetében kezdődnek a tünetek? Mikor érdemes tesztelni, amikor már 100% erősen mutatja, ha van baba?

Figyelt kérdés

Azért kérdem, mert nem szeretnék rágörcsölni meg beképzelni dolgokat, plusz folyamatosan tesztelgetni. Mert szerintem ez csak akadályozza a teherbeesést. Szerintem jobb, ha csak úgy próbálkozunk, hogy nem védekezünk és ha nincs mensi x ideje, csak akkor tesztelni, előtte nem is gondolni az egészre, hogy Úristen, vajon megfogant már?

Amúgy szerintetek is jobb, ha így csináljuk? Vagy érdemes napi szinten ovutesztelni, meg keresni a tüneteket, 1 héttel mensi előtt elkezdeni a teszteket?



2020. aug. 31. 19:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Az ovu teszt szerintem hasznos dolog, főleg ha rendszertelen a ciklusod. Ha nagyjából rendszeres akkor be lehet lőni egy 5-7 napos intervallumot amiben biztos vagy, hogy beleesik az ovuláció. A mensi kimaradás után pár nappal (jó esetben) már biztosat mutat majd a teszt.
2020. aug. 31. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jól csináljátok, folytassátok is így.

Terhességi tünetek egyéniek, hogy kinél mikor jönnek elő. Van olyan, akinek semmikor, mert olyan szerencsés, hogy megússza.

2020. aug. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tünetekre nem lehet adni, van akinek sok féle van, van akinek olyan mintha megjönne a mensije, van akinek meg semmi baja. Nekem első terhességnél elmaradt minden pms tünet, pedig az alapján tudtam, hogy megfog jönni... erre 6 napja késett mire észbe kaptam és a teszt azonnal szuper erős kétcsíkos lett. Szóval 6 nap késéssel már biztosat mutat a teszt.

Alapvetően egyébként, ha stabil ciklussal rendelkezel max 1-2 nap eltérés van, akkor az előző fél év leghosszabb ciklusát nézve elmaradt mensi másnapján lehet tesztelni és biztosat mutat. De ha pont késett mondjuk egy hetet az ovu, akkor a nem várt napja is egy héttel később lesz, amit ha LH tesztet nem használ az ember ugye nem is tudhat.


Volt itt egy kérdés 1-2 hónapja, pont annak kapcsán, hogy aki tudta pontosan, hogy mikor volt ovuja, mikor tesztelt először pozit. És a tanulsága az volt, hogy nem várt előtt 2 nappal már minden típusú teszt kimutatja a terhességet. Tehát, akiknek később van ovuja csak azoknak mutat később pozit.


Így a kérdésedre a válaszom, ha nagyon biztosra szeretnél menni, két nappal nem várt után tesztelj reggel, tünetekre várni nem érdemes, nagy átlagban 6. héten kezdődnek egyébként, akkor már szívhang is van és kell az orvosi vizsgálat is. Aztán lehet tünet nem is lesz :D Meg ugye az elején még enyhék és simán gondolhatja az ember, hogy épp front van, vagy mensi miatt fáj, vagy rosszat evett az ember. Babát terveztek, késik a mensi, jöhet a teszt.


Sok sikert nektek :)

2020. aug. 31. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem azért kellett az ovuteszt, mert fogamzásgátló abbahagyása után nem akart helyreállni a ciklusom, és ki akartam figyelni, hogy mégis mi a fene van. Kiderült, hogy van ovum, csak hülye időpontokban. Aztán egyszer csak bumm, sikerült. Szerintem ha nincs okod rá, nem kell ovutesztelgetni meg tüneteket sasolni, tényleg bele lehet hülyülni. Mondjuk nekünk rágörcsölős hónapban jött össze, de nagyon sokan mondják, hogy a rágörcsöléstől voltak sikertelenek.
2020. aug. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Én kb 5 hetes voltam mikor az első tesztet megcsináltam és pozitív lett. Úgy, hogy a mensit hiába néztem, mert pecsételő vérzésem az elején volt, pont mikor meg is kellett volna jönnie. Akkor rohantam el tesztért mikor a panelban rosszul lettem a szomszéd tükörtojásának az illatától :D
2020. aug. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Semmi értelme mensi kimaradása előtt tesztelni. Jobb úgy, ha megvárod, amíg pár napja már késik. Akkor a teszt is biztosat mutat, nem kell nagyítóval keresni a második csíkot.
2020. aug. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat:)
2020. szept. 1. 07:50
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! :)

Én kezdetben mindenképpen lazára venném. Mi is így tettünk, igyekeztünk inkább egymásra figyelni. Nem néztük, hogy épp milyen nap van. Két nap késés után viszont teszteltem, ugyanis mindig pontosan jött. Pozitív lett. :) Tudom, hogy mindenki nem ilyen szerencsés, de mi hiszünk abban, hogy nekünk segített az, hogy nem görcsöltünk rá, nem ragaszkodtunk makacsul ahhoz, hogy minél hamarabb sikerüljön. Minden jót kívánok neked! 🙂

2020. szept. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!