Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egy hiányzó tabletta mennyire...

Egy hiányzó tabletta mennyire lehet probléma?

Figyelt kérdés
2 nappal ezelőtt sikerült véletlenül kihagynom egyet, egyébként egy éve szedek fogamzásgátlót. Ma volt aktus és még 7 darab bogyó van hátra.
2020. szept. 6. 16:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tájékoztató mit ír?
2020. szept. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Ilyenkor ésszerű lenne óvszert használni... vagy minimum nem hagyni hogy elmenjen benned az illető.. egy tabletta 24 óráig véd és ennyi nem több nem kevesebb..ha a levél végén jársz és onnan hagytál ki kevesebb eséllyel lehetsz terhes de az esély így is megvan ra !
2020. szept. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Hu velem hanyszor megtortent 😂 szerencsere soha nem volt gond, de mindig csinaltam terhessegi tesztet.
2020. szept. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
55%
2-es: az teljesen hülyeség, hogy egy tabletta 24 óráig véd - ez nem igaz!
2020. szept. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%
24 óra elteltevel csökken a hatása a fogamzásgátlónak na már most ha csökken a hatása az az én szememben már nem véd, de én biztos nem kockáztatnék akkor sem ha minimál esély van a teherbeesesre.
2020. szept. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyira lehet probléma, hogy lehetsz terhes.

Ebben az esetben pótold be a hiányzó szemet és alkalmazz kiegészítő védekezést, ha nem akarsz gyereket. És persze ha nem akarsz, akkor imádkozz, hogy az utóbbi aktusból ne legyen baba. Valószínűbb, hogy nem lesz, de sosem lehet tudni. Amúgy hogy sikerült most rájönni, hogy 2 napja maradt ki?

2020. szept. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Másnap tűnt fel, hogy kimaradt a tabletta, abban az időpontban, amikor már a következőt kellett bevegyem. Mivel nem élek állandóan szexuális életet, ezért nem ugrottam azonnal, hogy a kimaradt szemet is gyorsan pótoljam. Tudom, hogy az egész történet teljes felelőtlenség. Köszönöm a válaszokat.
2020. szept. 7. 03:40
 8/11 A kérdező kommentje:

Kicsit pontosítva az előző kommentemet.

Az egy darab tabletta kimaradása az eset előtt 3 nappal történt.

2020. szept. 7. 03:44
 9/11 anonim ***** válasza:
53%

Ha gyógyszerrel védekezel, akkor VAGY rendesen szeded - függeltenül a szexuális élet gyakoriságától -, VAGY adott esetben nem hatásos!

A tabletta nem úgy müködik, hogy amikor szex van, akkor beszedem, máskor meg ki lehet hagyni, ugyanis csak a FOlYAMATOS szedés biztosít védettséget!


Most ugyan elég mindegy már nálad ebben az esetben, de ha kimarad egy tabletta, az a lehetö leghamarabb pótolni kell. Ha 12 órán BELÜL pótolod, akkor a fogamzásgátló hatás megmarad, ha ennél több idö telik el, akkor célszerü kiegészítö védekezést alkalmazni két hétig.

Egyébként javaslom a betegtájékoztató FIGYELMES elolvasását, ott ugyanis pontosan leírják, mit kell tenni abban az esetben, ha kimaradt egy tabletta. (A betegtájékoztató a neten is megtalálható)!

2020. szept. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9: jolvan megmondo kapitany, mit nem ertesz azon hogy kimaradt? Elfelejtette stb... Nem hiszem hogy a kerdezo fogyatekos...
2020. szept. 7. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!