Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Nagyon bezavar hogy akkor...

Nagyon bezavar hogy akkor utolsó menstruációnak melyik dátumot mondhatom? köszönöm a hozzászólásokat és a tapasztalatok megosztását ha van.

Figyelt kérdés

Augusztus 3-án óvszeres védekezésünk közben kiszakadt az óvszer. Escapelle sűrgősségi tablettát vettem be másnap délelőtt. Rá 1 hétre pontosan meg is jött a menstruációm igaz gyengébb volt és 5 nap helyett 4 napig tartott. Ez augusztus 10-14 ig tartott. A következő menstruációmnak szeptember 7.-e körül kellett volna megjönnie de elmaradt. Rá 2 napra a tesztem pozitív is lett. Nőgyógyász az ultrahangon 7×5,5 mm-es petezsákban szikhólyagot látott, élő embryót még nem. Ez volt szeptember 11-én.

A kérdésem hogy ez az a bizonyos augusztus 3.-ai eset lehetséges? Vagy később augusztus közepe körül...mert akkor volt 2 megszakításos közösülésünk ami ugye nem garantált védekezés...

Nagyon bezavar hogy akkor utolsó menstruációnak melyik dátumot mondhatom..



#teherbeesés #Escapelle #szikhólyag #Utolsó menstruáció első napja #Petezsákban
2020. szept. 12. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
54%
7mm-es petezsák kb 5-5,5 hetes terhességnél van. Ezek alapján az aug 3. lesz a nyerő. Mit írt a doki a papírra, hány hetes vagy ultrahang alapján?
2020. szept. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Nem jól értelmeztem amit írtál, bocsi. Tehát aug 10-14 volt a menzesz, ha 28 napos ciklussal számolsz akkor aug 24-én lehetett ovulációd. Ha szept 7-re vártad akkor elvileg így jön ki, és akkor bizony az augusztusi akciók egyikéből fogant.
2020. szept. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szia. Július 14-17-ig volt menstruációm. Augusztus 3-án történt az óvszerszakadás másnap a 72 órás sűrgősségi tabletta rá 1 hétre szépen pontosan megjött augusztus 10-14-igaz picit gyengébb vérzésse. Szeptember 7.-e körül viszont már elmaradta vérzés, tegnap voltam nőgyógyásznál ő azt mondja hogy 5 hetes lehetek mivel az augusztus 10.-ei menstruáció dátumot mondtam. Nekem az a hihetetlen hogy a tabletta nem hatott volna..esetleg az embriót nem kellett volna már látnia az orvosnak ha ez az augusztus 3.-ai eset lenne?
2020. szept. 12. 14:40
 4/12 anonim ***** válasza:
Tuti h az aug 10-én kezdődő menzeszed után fogant. A doki a petezsák méretéből is meg tudja állapítani, hogy mennyi idős a terhesség. Az aug 3-i esetből nem foganhatott mert akkor már, bőven kellett volna embriót látnia szívhanggal. Akkor már lassan 8 hetesnek kellene legyél. Nekem 8 hetesen már 19mm volt az embrió.
2020. szept. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Én annyira megijjedtem mert mondta az orvos hogy hiába vettem én be az escapelle tablettát..az semmit nem jelent. Én pedig azt nem szeretném ha már augusztus 4-én bevettem egy nagy dózisú hormontablettát és mégis terhes lettem hogy akkor már baj ne legyen a fejlődéssel. Nem szültem még és minden új, főleg a számítás..és az augusztus 10-14-ig tartó menstruációm mivel gyengébb volt így teljesen összezavarodtam. Amúgy is összevagyok mióta megcsináltam a tesztet :). Tény hogy nem terveztük és felvetődött a terhességmegszakítás gondolata is, de nem tudom megtenni. Csak abban bízom ha már ennyire akart jönni egészséges legyen. Köszönöm a segítő választ
2020. szept. 12. 15:03
 6/12 anonim ***** válasza:
87%
Sajnos igen, az esemény utáni sem mindig hat...a lényeg h az utolsó menzesz első napjától számolják a terhességi heteket. Ha júli 14-től számolod akkor 8 hetesnek kellene legyél. Remélem, hogy minden rendben lesz veletek, és egészséges lesz a pici, ha úgy döntötök fel akarjátok nevelni. 😊
2020. szept. 12. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A 12. heti ultrahangon korrigálják majd a szülés időpontját méret alapján, nemcsak az utolsó menstruáció időpontja a mérvadó.
2020. szept. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha az orvos azt mondta, 5 hetes, akkor kb 3 hete fogant.
2020. szept. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok,hogy segítő szándékkal szóltok hozzá. Amióta megtudta a párom hogy terhes vagyok annyit tudott kinyögni hogy most mit fogok tenni...és mennyi pénzt adjon a terhességmegszakításra. Megkérdeztem mindkét verzióróp a véleményét annyit mondott hogy nem akar gyereket és soha nem is fog akarni. Teljes döbbenet és kétségbeesés van nálam, én azzal a lendülettel mondtam neki hogy soha többé nem akarom látni...ideges voltam :( azóta se egy puszi se egy hogy vagy nem jött tőle...Hát életem legnagyobbik csalódása ő, fogalmam sincs hogyan tovább. Mindketten hibásak vagyunk, de így bánni velem nem érdemeltem meg
2020. szept. 14. 14:16
 10/12 anonim ***** válasza:

Drága lecke arról, hogy ha nem akarsz gyereket, normálisan kell védekezni.


Az abortuszra meg adjon 40et.

2020. szept. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!