Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Babát szeretnénk. Voltam...

Babát szeretnénk. Voltam dokinál minden rendben, azt mondta szedjek táplálék-kiegészítőt kezdésnek. Kinek mi jött be? Terhes vitamint is irhattok!.

Figyelt kérdés
2020. szept. 17. 12:55
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Biotech woman multivitamint szedtem mindkét terhességem előtt. Terhes vitamint ráérsz terhesség idején szedni.
2020. szept. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
A terhes vitamin nem azért kell, hogy segítsen teherbe esni, hanem csökkenti bizonyos fejlődési rendellenességek valószínűségét a babában. Olyan kell, amiben van min. 400 mikrogramm folsav. Télen D-vitamin is jól jön. Nem érdemes a legdrágábbat venni. Ajánlott 3 hónappal a próbálkozás előtt elkezdeni szedni, mert a terhesség első szakaszában a legfontosabb, hogy legyen elég folsav a szervezetben. De ha erről lecsúsztál, akkor se aggódj, csak kezdd el minél hamarabb.
2020. szept. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Épp tegnap voltam. Én év eleje (tervezés) óta sok minden szedek:

- terhesvitamin (jutavit, szerintem nagyon jó)

- 4000NE D-vitamin

- 200mg e-vitamin

- magnézium

- halolaj


Tavaly durva pcos-em volt, idén semmi (persze tornáztam meg diétztam is hogy helyrejöjjön de a nyomelemek, vitaminok is segítettek).

Doki megdicsérte a D-vitamin szintem (140+) meg a vas szintem (11) hogy ritkán lát ilyen magasat a tervezés alatt pedig alavető fontosságúak.


Felírta még a Szelént, Cinket, Myo-inoitolt meg a Velfemet pluszban és mondta hogy "így aztán mindent megtettünk a dolog érdekében".


A myo nekem nem jött be korábban (cikluszavar) de ez egyéni dolog, cinkből meg van elég a terhesvitaminban. A Velfemet én drágának találom, de sok helyről hallottam vissza hogy szinte progreszteronpótlásként adják a fő összetevője miatt, szóval azt lehet megpróbálom ha nem jön össze.

2020. szept. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Folsav, D vitamin, c vitamin(ha eszembe jutott)

Ennyi. En nem toltam túl. Emellett kiegyensúlyozott egeszseges taplalkozas, es sport.

2020. szept. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Az Elevit Complex 1-et szedem 2 hónapja, 1 hónapja nem védekezünk. Szerintem azt nem lehet megmondani, hogy "bevált"-e, maximum akkor, ha a ásványi anyag szintjét folyamatosan nyomon követik vérvétellel az embernek (vitamin szedés előtt, közben).

Ahogy írta más is, nem a teherbeesés esélyét növeli igazából ez, hanem csökkenti egyes fejlődési rendellenességek valószínűségét. Aki ezt fontosnak tartja a saját szervezetének "felturbózásával" (ez hozzáadhat talán egy picit az esély növeléshez) egyetemben, az szedjen vitamint, aki nem, az ne.

Én elmentem egy "családtervező" vérvételre is magánlaborba, ahol az általánosokon túl volt pl. néhány hormon és vitaminszint vizsgálat is, illetve leszűrtek néhány olyan betegség ellenanyagra, ami árthat a babának, ha várandósság ideje alatt kapja el a kismama. Ezt pl. azért tartottam fontosnak (amellett, hogy magamat megnyugtassam, hogy rendben vagyok), mert macskánk van és szerettem volna tudni, hogy kell-e vele fokozottan vigyáznom.

2020. szept. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
#5-os valaszolonak: eloszor myo inozitolt es baratcserjet kaptam (orvos irta fel a baratcserjet is, nem magamtol szedtem-irom ezt annak a valaszolonak, aki utalt ra), aztan nehany napig Duphaston nevu gyogyszert kaptam, ami allitolag meghozza a menzeszt, es menzesz elso napjan kellett volna visszamennem, hogy felirja a kezelest. Nem tudom pontosan milyen kezelest, mert a duphaston nem hozta meg a verzest, az "eredmeny" mar nyolc honapos nagylegeny 😀
2020. szept. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon halvány, de háthaa. Csinálsz más tesztet is?
2020. szept. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Bocs, a 17-es választ egy házzal arrébb akartam írni, töröltessétek nyugodtan kérlek. Meg ezt is. :D
2020. szept. 18. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Én is a babatervezés stádiumában vagyok. 3 hónapja Dr. Czeizel plus 1 vitaminját szedem, ez a tervezés pillanatától szedhető magas folsav tartalmú készítmény. Még nem megy élesben a "baba csinálás", direkt rá akartam szánni 3-4 hónapot arra, hogy jobban odafigyeljek az életmódomra. Eddig a vitamin pozitív csalódás, nem vagyok aluszékony, sokkal jobb a közérzetem mint előtte. Ha sikerülne teherbe esni én a Czeizel plus 2-vel fogom folytatni a 13. héttől. Egyszóval én ajánlom a Czeizel vitaminokat.
2020. szept. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A terhesvitamint a babatervezéskor is szedni kell már.
2020. szept. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!