Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Fogamzásgátló tabletta abbahag...

Fogamzásgátló tabletta abbahagyása után mennyivel estetek teherbe?

Figyelt kérdés

2018. dec. 16. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
6 hónappal, addig óvszerrel védekeztünk, mert az orvos ezt javasolta
2018. dec. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Utána kb két évig megszakítással védekeztünk, mert úgy voltunk vele, hogy nem baj ha becsúszik.

Végül amikor már elterveztük, hogy mostantól már élesben szeretnénk próbálkozni, akkor az első hónapban összejött.

2018. dec. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Júniusban hagytam abba a tablettát, 1 hónapot vártunk, hogy rendeződik-e a ciklusom, szerencsére nem volt gond, így 1 hónap után elkezdtünk próbálkozni, következő év januárjában lettem terhes.
2018. dec. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Erre aligha lehet orvosbiológiai értelemben korrekt választ adni. Ugyanis tudni kéne, hogy teljes, 100%-os biztonsággal mekkora volt a fogamzóképesség a tabletta szedése előtt. Ugyanis legtöbbször még egyetlen terhességet sem kihordott fiatal nők kezdik el szedni a tablettát és nincs módszer a tényleges "fogamzóképesség" megállapítására. Márpedig, ha valaki a megszokott nőgyógyászati rutin vizsgálatokon átmegy, abból még nem következik, hogy ténylegesen fogamzóképes-e. Számtalan esetben csak utólag derül ki, hogy felesleges volt hormonkészítményeket szedni a csak feltételezett fogamzás gátlására, miközben az illető valamilyen biológiai okból eleve csökkent fogamzóképességű volt. Ráadásul ott van a partner is, akinek a termékenyítő képessége az esetek zömében nem ismert.
2018. dec. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
6 hónappal utána, de ebből csak az utolsó 3 volt "éles" hónap
2018. dec. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Első hónapban.
2018. dec. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Harmadik hónapban. Bar az elsőben nem is próbálkoztunk.
2018. dec. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én novemberben hagytam abba a fogamzásgátlót februárig óvszerrel védekeztünk ekkor döntöttünk el hogy biztosan babát szeretnénk és 1 hónap alatt teherbe is estem
2018. dec. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!