Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Akinek nem lehet babája...

Akinek nem lehet babája jelenleg hogyan éli meg?

Figyelt kérdés
Én nagyon rosszul.. Szerintem ezt a fajdalmat/dühöt/csalodottsagot/szomorúságot csak az érzi át igazán aki ebbe belekerul.
2020. nov. 2. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Biztosan nem lehet?

Nekem azt mondták az orvosok, hogy a gyógyszerek miatt amit 11 éves koromtól 16 éves koromig szedtem, nem lehet soha gyerekem. Nem éltem meg rosszul, más volt az életcélom. Párommal 21 évesen jöttem össze, 8 évig védekezés nélkül voltunk együtt, 29 évesen terhes lettem, a 30.szülinapom előtt 1 héttel született meg a lányunk. Nem kicsit ijedtünk meg akkor. Mi rengeteget utaztunk, sokat dolgoztam és sportoltam. Nem gondoltam soha hogy nekem valaha gyerekem lesz. Nyilván ez téged nem vigasztal, nem tudom a te esetedben mi a helyzet, gyászold el magadban a dolgot, kezdj új dolgokba, fogadjatok örökbe, ha nagyon szeretnétek gyermeket.

2020. nov. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%
Lényeg, hogy letisztázd magadban hogy szülni szeretnél, vagy gyereket. Gyereke bàrkinek lehet, bármikor - erre jó és amúgy a világon az egyik legnemesebb feladat, hogy örökbefogadsz, és megadod egy eldobott kisbabábak vagy kisgyereknek a teljes esélyt az életben. Ha szülni szeretnél, akkor IVF vagy donor petesejt a te utad, amennyiben a méhed rendben van, és szedhetsz hormonokat is.
2020. nov. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

Mi miatt nem lehet babád?

Nekem bő 11 éve azt mondták, hogy nem lehet spontán gyerekem. Aztán lett 2. :)

2020. nov. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy kromoszóma-rendellenesség miatt nem lehet gyerekem (nem fejlődtek ki a petefészkeim, a méhem is csökevényes, így a donoros lombik is túl kockázatos lenne.)14 éves koromban derült ki, de 30 éves koromra sem sikerült elfogadnom a helyzetet. Soha, senkivel nem tudtam erről igazán beszélni, anyukám nem engedte, hogy a családban híre menjen ennek a szégyennek, a pszicohológust pedig felesleges pénzkidobásnak tartotta, így maradt az, hogy magamban őrlődtem.

Sírógörcsöt legalább évek óta nem kaptam a gyerektéma miatt, most már inkább csak ürességet érzek, különösebb célok nélkül lézengek, és tétlenül nézem, ahogy elhúznak mellettem az évek, míg az ismerőseim boldogok, családot alapítanak, haladnak az életben, én meg próbálok nem gondolni a jövőre, mert hát ugyan mi jót tartogat?

Több kapcsolatom is zátonyra futott már a gyerektéma miatt, mert amint komolyra fordulnának a dolgok, az összes pasi ráébred, hogy neki vér szerinti utód kell, az örökbefogadásról hallani sem akar egyik sem, egyedül meg nem látom értelmét belevágni, pláne a mostani törvényváltozás után.

2020. nov. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!