Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hogyan értessem meg vele? 24/N

Hogyan értessem meg vele? 24/N

Figyelt kérdés

Párommal babát tervezünk, azt hallottam hogy babonából nem szabad terhesség elött gyüjtögetni.

Én ezt elfogadtam, de anyosóm egy ideje elkezdett gyüjtögetni hogy majd jó lesz az késöbb nekem nem tetszik amit csinál.

Szerintetek szóljak neki hogy fejezze be mert zavar?

Az a baj, hogy párom testvérét nem zavarja de minket igen és nem tudom hogyan értessem meg vele hogy ne gyüjtsön semmit.


Babona ide vagy oda nekem ez nem tetszik.


Vagy én reagálom túl?


Leginkább azért is zavar, mert 6 hónapja próbálkozunk sikertelenül mivel ezt senki nem tudja, elég azt hallgatni, hogy "ti mikor akartok gyereket?" de amikor anyósom mutassa milyen cuki ruhákat szerzett összeszorul a szívem, hogy még mindig nem sikerült teherbe esnem.


Nem tudom hogyan értessem meg vele, hogy hagyja abba és adja másnak oda.


2020. nov. 15. 00:32
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Irigylem az ilyen egyszerű embereket. Megsértődhetsz, de bárcsak ilyenek lennének a legnagyobb problémáim.
2020. nov. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Mutatja, nem mutassa mint valami vidéki surmó.

Ne foglalkozz anyósoddal.

2020. nov. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nem ez a legnagyobb próblémám.

Mindenkinek vannak gondjai ez csak egy a sok közül, amire megoldást szeretnék találni mert zavar.


2. válaszolónak köszönöm, hogy a helyesírasi hibát észre vetted de nem ez volt a lényeg.


Úgy látom ennek az oldalnak sincs semmi értelme!


Nem értem az embereket ahelyett, hogy segítenének inkább azt nézik hogyan tudnak bele kötni a másikba.


De, hogy válaszoljak is eddig nem foglalkoztam az anyosómmal viszont már zavar és úgy gondoltam hátha valaki járt hasonló helyzetben és tud tanácsot adni!

2020. nov. 15. 01:44
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg ennyire a külsőségek és mások véleménye határozza meg az életed, inkább ne szülj. És ezt őszinte jóindulatból mondom. Rólam alapvetően lepereg mások véleménye, ráadásul gyerekekkel foglalkozom, így nem is volt teljesen új az egész, de az első gyereknél még engem is megviselt, hogy totál mást mond a védőnő, a gyerekorvos, anyukám meg a könyv, amit olvastam...


Növessz egy kis bőrt, tojd le mások véleményét, főleg a hülye babonákat és után kezdjetek újra próbálkozni.

2020. nov. 15. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne sértődj meg kérlek, de kis közösségben éltek? Fura, hogy így zavar egy babona, de ha zavar, hát mondd meg neki, ő meg gondoljon amit akar.
2020. nov. 15. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

Jót nevettem 🤣

Babona.. Téged honnan szalajtottak a sötét középkorból?


Nem hogy örülnél, hogy majd nem kell annyi mindent egyszerre és nektek megvenni mikor érkezik a baba..

Azt a ruhát el lehet tenni, nem romlik meg.

2020. nov. 15. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

Én azt hiszem értem mi a baja a kérdezőnek, nem kéne letámadni egyből.

Gondolom, azzal amit tesz, nagyobb nyomást rak rád,amikor már így is feszült vagy hogy eddig nem sikerült,pedig már nagyon szeretnétek.

Ezzel csupán az a probléma hogy görcsölve általában nehezebben jön össze a baba. Több esetről hallottam, hogy akkor fogant meg a pici, amikor úgymond a sorsra bízták magukat, de közben bízva a legjobbakban.

Az anyósodat nem hiszem hogy meg tudod változtatni. Itt tényleg az a megoldás, ha magasról teszel arra amit csinál. Inkább nevess az egészen egy jót és éld az életed. Csak lazán :)

2020. nov. 15. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok babonás, de ha te az vagy az se baj. Nektek nem szabad a babona szerint gyűjteni de ha anyósod nem babonás, ne mondd meg neki mit tegyen. Annyit kérj tőle, hogy ne mutogassa, mert te az vagy, és nyomást rak rád, feszült leszel. Majd ha meglett a baba, lepjen meg azokkal amiket vedd, de örülnél neki ha várna, hogy te mint az anyja dönthess arról mit kapjon a baba. Szóval kérd meg hogy babaruhákon kívül semmit se vegyen, és ha elmúltál 30 hetes terhes, együtt elmehettek vásárolni más dolgokat is.
2020. nov. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Anyósod nem rosszból csinálja és mivel nem is tudja, hogy próbálkoztak régóta nyilván nem tudja, hogy folyton elefántot játszik a porcelánboltban. Mifelénk van egy mondás. Néma gyereknek az anyja telefonál. Vagy színt alkotók neki, vagy szenvedsz tovább.
2020. nov. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!