Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Egyetértettetek a párotokkal...

Egyetértettetek a párotokkal a gyerekek számát illetően? Ki mennyit akart?

Figyelt kérdés

Volt köze ahhoz, hogy mekkora családban nőttetek fel? Párom 2 gyereket akar, mert ők 5-en vannak testvérek, ő a legidősebb és nem szerette.

Én mindig nagy családra vágytam, 3-4 gyerekre, mi ketten vagyunk a húgommal.

Még fiatalok vagyunk, csak 2-3 év múlva szeretnénk babát. Tudom, hogy ezek a dolgok változhatnak, és nyitott is vagyok.

Érdekelne, hogy nálatok hogy változtak az elképzelések a gyerekek számát illetően?



2020. dec. 5. 16:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
87%
Kettőt terveztünk teljes egyetértésben. Miután meglett, változtattam a véleményemen, majd akkor lesz második, ha a férjem kihordja és megszüli. Én ezt nem csinálom végig még egyszer.
2020. dec. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi 5en vagyunk testvérek, én igy 1 max 2 gyereket szeretnék. Tudom milyen az, ha sokfele kell oszlani a figyelemnek, illetve milyen ha szeretnél valamit de nem kapod meg, mert akkor a többi is hisztizik.


Férjemék 4en testvérek. De náluk ők ketten a bátyjával szinte egyidősek, a kistesói meg nagyon kicsik, nem nagyon vett részt a gyerekkorukban már. Férjem akár többet is bevállalna.


1 fiunk van már, 20hós, én megmondom őszintén csak vele is beérném. De megegyeztünk férjemmel lesz még1, ne legyen egyke. Ketteskén rajtavagyunk fél éve, sajnos eddig egy vetéléssel :(

2020. dec. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%
Mi 3an vagyunk tesók, minimum 3at szerettem volna, de leginkább 4et. Párom egyke, nem igazán ellenkezett, már pocakban a negyedik 🥰🥰🥰🥰
2020. dec. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
86%
Én mindig kettőt akartam. Most itt tartunk, van egy 4,5 éves fiunk és egy fél éves lányunk. Férjem néha felhozza, hogy esetleg még egy, deee...szerintem nem lesz. Akkor igazából mindent cserélni kéne, lakást, autót, ráadásul utóbbit most vettük (szalonból). Meg annyira nem is vagyunk már fiatalok, én 31, ő 35. Ha most gyorsan "nekiállnánk", az úgy oké, de ismerem a korlátaimat, nem vagyok szuperanya, nem vállalok be 1-2 év korkülönbséget. 3 év múlva meg már ott leszünk, hogy ő 38, és közel 40 évesen már tudom, hogy nem akar kakispelus-cseréléssel meg bébipapi-gyártással foglalkozni, mert erről is beszéltünk. Szóval szerintem marad a kettő. De amúgy abszolút teljes az életem velük 🥰
2020. dec. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, férjemnek és nekem is 2-2 tesónk van, előző voltam. Nekem 2 bátyám, neki 2 húga.
2020. dec. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Én hármat szeretnék, férjem kettőt :( két gyerekünk van, én nagyon vágyom meg egy gyerekre, úgy érezném teljesnek a családot. Ha nagyobbak lesznek, remélem még átgondolja.

Neki egy testvére van aki sokkal idősebb és ritkábban beszélnek mint én a legtávolabbi masodunokatestveremmel. Nekem 3 testvérem van.

2020. dec. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
89%

Azt mondják, egy gyerek nem jár semmilyen aggállyal. Mindenesetre, akinek már van legalább egy gyermeke, tudja, hogy az is nagy felelőséggel jár. Egy gyermekkel azonban valóban sok minden könnyebb. A gyermekedre több idő és tér jut. Bárki szívesen vigyázna rá és egy gyermekkel a nyakadon a kirándulások és a látogatások is egyszerűbbek és olcsóbbak. Negatívumok közé tartozik például, hogy otthon nincs a korához hasonló gyermek, ami nehezebbé teszi a közösségbe történő beilleszkedést. Erősen fog kötődni hozzátok, így szinte sose lesz egy szabad percetek se, mert mindig a nyakatokon fog lógni és a figyelmeteket fogja igényelni- ez az egykék legnagyobb hátránya. A nagymamáink is mindig azt mondogatták- egy gyerek sok félelemmel jár. Mindig félteni fogjátok a gyerekeiteket, azt az egyet, meg végképp.


Két gyermekkel már minden bonyolultabb, de valóban dupla örömet jelentenek. A jó kedv velük garantált, és a magányról egészen a felnőtt korukig tudni sem fogsz. Otthon minden vidám lesz. Gyakran fogják egymást provokálni, úgyhogy az izgalomból kijut majd bőven, másfelől szépen össze tudnak esküdni a szülők ellen. Ami a pénzügyeket illeti, a helyzet korántsem olyan rossz, lehet éppen ezért számít nálunk standardnak a két gyerek. Az idő viszont fogyóban van. Sok szülő megtapasztalta, hogy a második gyerekre valóban nem jut annyi idő, mint az elsőre. Két gyermeket még viszonylag könnyen útnak indítasz reggel a suliba, bár az néha több komplikációval járhat, mint az egy gyereknél, afelől kétség sincs.


Három gyerekkel bátrabbak kezdtek lenni, és a kis apróságok már nem hoznak ki benneteket sodrotokból. Tapasztalt szülőkké váltok, és nem fogtok minden kis kellemetlenséget rögtön oldani. Az, hogy a gyerekek többet fognak pajkoskodni, vagy, hogy kint bepiszkolják magukat, vagy kergetőzni fognak, nem fog benneteket gyötörni. Sőt, nem fogtok rájuk már annyit kiabálni sem. Egyszerűen ti is velük fogtok szórakozni. Csupa örömet fognak nektek okozni, mégha teljesen kimerültek lesztek. Az igazság az, hogy egyszerűbb biztosan nem lesz, mindent háromszorosan fogtok intézni, és se időtök, se megtakarításotok nem lesz több. Mindenekelőtt mindent korlátoznotok kell majd, de ennyi gyerekkekel körbevéve semmi sem fog aggodalmat okozni.


Ha három gyereknél az aggályok a minimumra csökkennek, akkor négy gyereknél az idegesség teljesen megszűnik. Bár több gyerek több gonddal is jár, és sok mindenről le kell mondanunk, sokkal több segítő kezet kapunk. Az idősebb gyerekek gondoskodnak a kisebbekről, együtt versenyeznek, a kisebbek felnéznek az idősebb testvéreikre, sok játékot képesek együtt kitalálni, továbbá már szinte semmit sem kell vásárolnunk, elegendő játék, ruha és szükségleti cikk áll a rendelkezésünkre. A gyerekeknek csak rátok van szüksége, semmi más nem hiányzik nekik. Együtt elégedettek lesznek, mindenük meg lesz, amire egy közösségben szükségük lehet, együtt fognak nevetni, veszekedni, alkotni, határokat, várakat és mítoszokat dönteni, együtt legyőzhetetlenek lesznek. Nem kell őket majd annyira féltenetek, és idős korotokban biztosak lehettek, hogy legalább az egyikük gondoskodni fog majd rólatok. Több gyerek nem feltétlenül jelent kevesebb szabadságot, éppen ellenkezőleg, több teret kaphatunk mi, saját magunk. Együtt fejlődhetünk a gyerekeinkkel, többet megtudhatunk róluk, velük együtt érezhetünk, elmélyíthetjük velük a kapcsolatunkat és felhőtlenül örülhetünk velük együtt. Több gyerek több örömet jelent, és kevesebb erőfeszítést a lehetetlen eléréséhez…


Összefoglalva, mindegy, hogy hány gyerekünk van, csak úgy, mint mindegy, hogy hány évesek a gyerekeink, minden hordoz magával pozitív dolgokat. Rajtunk múlik, hány gyermeket vállalunk, attól függően, hogy milyen lehetőségeink, mennyi erőnk és időnk van. Bizonyított tény, hogy az elfoglaltabb, magasabb pozícióban dolgozó embereknek kevesebb gyerekük van. Nincs egyértelmű bizonyíték arra, hogy egy vagy több gyerek-e a főnyeremény, de a plusszok és mínuszok alapján, jobb több gyereket vállalni, mint egyet. Az egy gyermek tekinthető gyengeségnek vagy önzőségnek is, de az mindenkinek a saját szíve joga, hogy hány gyereket szeretne, és a mások véleményére pedig egyáltalán nem kell adnunk.

2020. dec. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
86%

Irigyellek kerdező, en parom egyet sem akar :/ igy en mar egynek is örülnek.

Amugy jo olvasni, hogy csomo apuka van, aki vagyik tobb gyermekre is.

2020. dec. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
91%
17: nem biztos hogy 2 gyerek kozott jo lesz a kapcsolat, pl nekem se jo a viszonyom a tesommal. Raadasul nagy a korkulonbseg ami miatt szinten nem jatszottunk egyutt, kis korkulonbseget meg nem mindenki mer bevallalni (en se). A tobbi felvetessel egyetertek. Habar nem ertem teljesen miert paraznak ra sokan hogy egy gyerek unatkozni fog. 3 eves koratol kozossegbe van min fel napot kesobb tobbet. Hova kell mar a folyamatos gyerek tarsasag? En is eljatszottam egyedul szerettem is. Na meg a mai technologiai vilagban senki sincs egyedul. 6 eves koratol meg sztem orul ha hazajon a sulibol es magaval foglalkozhat meg a gondolataival stb. Nem mindenki szereti a zsivalyt.
2020. dec. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

2 babát szeretnénk. ❤️

De az első sem akar jönni.. 🙃😔

2020. dec. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!