Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Autista gyerekek a férjem...

Autista gyerekek a férjem családjában. Mekkora az esélyünk, hogy a miénk is esetleg autista lesz?

Figyelt kérdés

Gyereket szeretnénk a férjemmel. A férjem nővéreenyhe aspergeres, két lánya van, a nagyobbik autista, a kisebbiknél egyelőre csak gyanítják. A férjem anyai nagybátyjának mindhárom gyereke enyhe aspergeres. A felnőttek közül elméletileg senki sem az, valamiért a legújabb generációnál figyelhető meg ez a tendencia.


Vajon nálunk mekkora az esélye ennek a genetikai rendellenességnek?

Ti vállalnátok így gyereket? Szeretem a férjem és vele is szeretnék maradni, de a fentiek tükrében kicsit elbizonytalanodtam. Természetesen szereti az ember a gyerekeit, olyannak, amilyenek de az is természetes szerintem, hogy lehetőleg minél jobb genetikát szeretne.



2019. jan. 16. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Én mindenképpen kikérném a genetikus véleményét.
2019. jan. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen mérvadó a genetikai tanácsadás, ha megtehetitek,akár két egymástól független helyről. Annak tükrében döntenék, az örökbefogadást is mérlegelve.
2019. jan. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp genetikust ajánlok. De jobb ha felkészülsz hogy ez sem 100%, ismerősöknél az első gyerek beteg, a második előtt direkt elmentek, azt mondta a gemetikus hogy kizárt hogy újra előforduljon. Előfordult, a kicsi is beteg...
2019. jan. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Genetikus minél hamarabb ! Ő megadja a pontos százalékot arról mennyi esély van ! Lehet a ferjed nem is hordozó ....
2019. jan. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk édesapámnak van pár autista tünete, valószínűleg nem ütötte volna meg a diagnózis küszöbét. A bátyámnak semmi tünete, a nővéremnek van pár, én most próbálom kivizsgáltatni magam, mert erősen gyanakszom Aspergerre. Bár elég kezdetlegesek a kutatások, valószínűleg van rá genetikai hajlam.
2019. jan. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!