Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Átjárhatatlan petevezeték...

Átjárhatatlan petevezeték miatt műtenének. Mennyi az esélyem, hogy természetes úton teherbe eshetek a beavatkozás után? Laparoszkópiás eljárással műtött lányok válaszát várom.

Figyelt kérdés
Mindkét oldalon el vagyok záródva és próbálom rászedni magam a műtétre, illetev mostmár inkább csak bátorságot gyűjtök.
2008. dec. 1. 10:39
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia! Több hozzászólást olvastam már ilyen ügyben. Ott leírták, hogy az átfúvás után sikerült teherbe esniük. Ha beírod a keresőbe a petevezeték szót, akkor az ott kiadott listában szintén olvashatsz egy csomó hozzászólást.

Nálam csináltak laparoszkópiát, akkor derült ki, hogy endometriózisom van. Az egy elég alattomos betegség. Én is nagyon el vagyok keseredve. :-(

De én úgy tudom, hogy a laparoszkópia és az átjárhatósági vizsgálat, az két külön dolog. De lehet, hogy tévedek...

2008. dec. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hsg-t már csináltak, ott derült mki, hogy laparoszkópiával tudják csak újra átjárhatóvá tenni a petevezetékeket.
2008. dec. 1. 11:24
 3/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Maga a laparoszkópia nem túl fájdalmas. Nekem a köldökömnél, illetve az ágyékomnál csináltak egy kb 1 cm-es vágást. Reggel volt a műtét, délután már sétáltam. Másnap már haza is mehettem. És talán 1 hét múlva volt varratszedés. Arra emlékszem pl, hogy tüsszentésnél nagyon húzódott. De tényleg nem vészes. Úgyhogy mindent bele!!! Drukkolok!!!
2008. dec. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én mindenképp rászánnám magam a helyedben. Én meg úgy jártam, hogy mivel nem akart jönni a baba, 4 hónap után elmentem dokihoz. Kicsit mosolygott, de megnézett Uh-on, majd elszörnyülködött... Bal petefészken almányi endometriózisos ciszta volt, amit laparoszkóppal megműtöttek. Jobb petevezetéken szintén egy endometriózisos plakk, ami szabályosan megcsavarta a petevezetéket a saját tengelye körül. Helyrehozta. Januárban volt a műtét, utána fél év mesterséges klímax kezelés, majd a végén egy HSG volt, ami szerint mindkét petevezeték ismételten átjárható lett. Még a HSG ciklusában terhes lettem...... most vagyok 11 hetes. Szóval, én nem halogatnám a helyedben azt a műtétet, lehet, hogy nálad is endometriózis áll a háttérben ( mint ahogy a meddőségek kb 50 %-ában, csak sokszor rejtve marad ) azt pedig nem jó elhanyagolni. Vannak azért sikertörténetek. Én nagyon szorítok neked!
2008. dec. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, és az első hozzászóláshoz kapcsolódóan: a laparoszkópia és HSG valóban két különböző dolog. A HSG egy röntgenvizsgálat lényegében ( kontrasztanyagot juttatnak a méhbe, azon keresztül a petevezetőkbe ) majd megröntgeneznek, hogy lássák, kijutott-e a hasüregbe a kontrasztanyag, azaz átjárhatóak-e a petevezetékek. Kb 15 perces altatás, és még aznap hazaengednek. És igazad van teljesen, a laparoszkópia sem vészes egyáltalán. Csak az altatás után rossz egy kicsit annak, aki érzékenyebb az altatóra. (Én hánytam tőle pl. ) De két hét múlva már dolgoztam, mintha mi sem történt volna.
2008. dec. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nézegettem a laparoszkópos kérdéseket, és látom hogy régi a kiírásod, de enegem érdekelne, hogy sikerült átjárhatóvá tenni a petevezetékedet, és a babásodás is összejött a műtét után? Nekem is ugyanez a gondom, én is ettől a műtéttől remélnék vátozást.
2010. dec. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!