Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyit illik adni mostanában...

Mennyit illik adni mostanában laparoszkópiás műtét után a főorvosnak?

Figyelt kérdés
1 hét múlva megyek a műtétre petevezeték elzáródás miatt.Soha nem voltam még úgyhogy ötletem sincs mennyit szoktak adni.
2011. máj. 23. 09:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én 10.000-et adtam úgy, hogy teljes mértékben megérdemelte.

Nekem a lapart és hysteroscópiát egyszerre csinálta. Előtte elmesélte, hogy mi fog történni, megkérdezte, hogy még mit szeretnék tudni. Utána is érdeklődött felőlem.

2011. máj. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Már ezért is fizettek? Én egy fityinget nem adtam, kapja érte a fizetését. Munkaidőben végzi, nem éjjel rohan be mint egy szülésnél. Ezért pénzt adni?
2011. máj. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Nálam azért nem volt kérdés a fizetés, mert ÉN akartam, hogy ő műtsön és ne más, aki épp műszakban van.

Ráadásul nálunk napi 1 ilyen műtétet végezne, amit ő sikeresen el is intézett nekem, míg a szobatársam ott dekkolt a kórházban, míg a 3. nap megcsinálták neki.

Szóval nálunk számított az orvos is.

2011. máj. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálam is az műtött akit akartam, előző nap feküdtem be, másnap műtöttek, harmadnap hazamentem, de én nem éreztem úgy, hogy adnom kell. Munkaideje volt, azért meg fizetést kap.
2011. máj. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Engem a magándokim műtött, megkérdeztem, hogy mivel tartozom, mire ő azt felelte, hogy semmivel, a klinikán vagyunk, nem a magánrendelésén.

Mondjuk amúgy is hálapénz-ellenes vagyok, de olyan jó volt ezt hallani a szájából.

2011. máj. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Engem nem rég műtöttek. Laparoszkópiával kezdték, de laparatómia lett belőle. Nem volt fogadott orvosom. Nem adtam egy fillért sem, mégis teljesen korrekt volt az orvos. Mindent elmondott előtte is, és utána is. Nem követelte, de még megjegyzést sem tett rá.Ha fogadott orvosom lett volna, akkor 10-15 ezret adtam volna. De így nem.
2011. máj. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 sumergo ***** válasza:
Igaz, nem ilyen műtét volt, hanem sima HSG, az akkori dokim csinálta munkaidőben. Nem fizettem neki semmit, ő pedig elvárta volna, gondolom, mert mikor legközelebb megkerestem a kórházban, nem is volt hajlandó foglalkozni velem, úgy megharagudott. Azóta már máshoz járok. Ez a doki a zalaegerszegi kórházban dolgozik, és Kovács Lajosnak hívják.
2011. máj. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat én is nagyon ellene vagyok a hálapénznek és nem is tudom mi a szokás ezért kérdeztem.Amúgy a doki nagyon rendes de a magánrendelésén is 10 000,-Ft egy találkozó a műtétet viszont kórházban csinálja.
2011. máj. 23. 18:24
 9/13 anonim ***** válasza:

10.26-os vagyok.

Az én dokim is 10-12-t kér a magánrendelésén.

Ha nem sajnálod a pénzt tőle, akkor kérdezd meg, hogy mivel tartozol, jobb esetben azt mondja, hogy semmivel, de ha nem akarsz neki adni, akkor nem kell megkérdezned!

2011. máj. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia! Gondolom már átestél a műtéten:-) Mennyi lett a vége? Nekem kb. egy hete volt, 20-at adtam. Én is nagyon ellene vagyok a hálapénznek, de legutóbb pl. ki se vettek mindent amivel gond volt (mióma). Most meg igen... szóval kell vagy nem kell senki sem tudja, vannak kivételek (kevés) amikor pénz nélkül is kedvesek, de én inkább a másik táborral találkozom mindenhol.(sajnos)
2011. jún. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!