Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Laparoszkópiás műtét előtt...

Laparoszkópiás műtét előtt állok a SOTE II-n. Gondom van a beutalókkal. Nektek ki adta a beutalót?

Figyelt kérdés
Olyan nőgyógyászhoz járok magánúton, aki a SOTE II-n van, én nem vagyok budapesti, a váci kórházhoz tartozok körzetileg. Jó ideje várunk a babára, eddig minden eredményem jó, azt mondta a doki, hogy próbáljuk meg ezt a műtétet hátha a petevezetékekkel van gondom, adott egy papírt, hogy mikre kérjek beutalót a körzeti orvostól, (teljes vérkép, vizelet, EKG, mellkas rtg, hasi uh, és ezekkel a leletekkel jelentkezzem a kórházban a SOTE II-n az altatóorvosnál. Ma a körzeti dokim elküldött, hogy ő nem adhat ilyen beutalókat, mert ha valakit műteni fognak, akkor csak az a kórház írhat ilyen beutalókat, a körzeti orvos nem. Kinyomtatott egy jogszabályt és azt mondta adjam oda az orvosomnak. Holnap felhívom majd, de kíváncsi vagyok, hogy más járt így? Ha nem a körzetedhez tartozó kórházban műtöttek, akkor neked ki adott beutalót? És hol csinálták a vizsgálatokat, a körzeti kórházadban vagy abban a kórházban ahol műtöttek? MErt hogy legutóbb nekem a SOTE II-n egy vérvételt sem csináltak meg ottani beutalóval! Bocsi, hogy kicsit hosszú lettem.
2011. okt. 18. 19:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Én is magánúton voltam a dokinál,aki leírta egy papírra,hogy mire kérjek beutalót. Vérvétel, ekg. A nőgyógyászati szakrendelésre mentem a papírkámmal és ott kaptam meg a beutalókat. Utána ott rögtön meg is csináltattam mindent.
2011. okt. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Én jún.-ban voltam laparon pesten a Péterfyben.Vidéki vagyok és szintén a magán nődokim küldött oda!Fel mentem a kórházba ott adtak beutalót vérvételre,mellkas röntgenre és ekg-ra.Ott meg is csináltattam minden vizsgálatot és bár az eredmények nem voltak még meg de az ottani dokim le beszélte az altatóorvost majd köv.héten mentem laparra harmadik nap haza az eredménnyel,hogy mindkét petevezetékem el van záródva így most kezdem a lombikos inekciózást(Pest,Kaáli) és remélem,hogy nov.végén már nekem is lesz pozi tesztem!Most is lesz a leszívásnál altatás viszont most a háziorvosommal csináltattam meg a szükséges vizsgálatokat és el fogadtak mindent,persze lehet azért mert alá írtam egy papírt,hogy a vizsgálatok egy részét nem a korházban csináltatom!Azért írtam ilyen sokat,hogy bíztassalak mindenképp menj el laparra még ha macera is mert sokmindenre választ kaphatsz és lehet már csak egy lépésre leszel a babától!!!

Sok sikert!!!

2011. okt. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Végül megszereztem a beutalókat. Neked kedves Utolsó, volt valami jele, hogy esetleg elzáródásod van? Gyanította az orvos? MErt nálam eddig minden leletem jó és azt mondta, már csak ez van hátra. Sok sikert a lombikhoz!!!
2011. okt. 20. 08:36
 4/20 anonim ***** válasza:

Utsó vagyok!

Már uh-s átjárhatóságit csináltak előtte 2x ami nem sikerült mert nagyon fájt és nem erőltette a dokim és akkor gondoltuk már,hogy talán ott van a baj azon kívül négy éve nem sikerült teherbeesnem pedig minden más eredményem jó volt nekem is!

Féltem a műtéttől de minden rendben ment kb.15-20 perc volt a beavatkozás jól ébredtem és a sebek sem fájtak azóta meg már szinte nem is látszanak és legalább tudom miért nem sikerült+már számolom vissza a napokat a pozi tesztig!!!:)

Ha nincs elzáródásod akkor is segít ez a beavatkozás mert át pucolják a vezetékeket így sokkal könnyebb a teherbeesés!!!

Nagyon sok sikert kívánok neked és ha van még kérdésed írj!

Szia!

2011. okt. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Remélem! Köszi
2011. okt. 20. 13:02
 6/20 anonim ***** válasza:
szia,én is úgy mentem vérvételre,hogy nem volt beutalóm.Mondtam,hogy a kórházból hívtak,hogy mikor lesz a műtét.És ahol levették a vért,ott kellett kérnem beutalót a többi vizsgálathoz.Először vissza akartak küldeni a nőgyógyászhoz,hogy hozzak valami papírt róla,hogy műteni fognak,de végül a laborosok adtak mindnehez.1 óra alatt megvoltam az összes viszgálattal.nekem 2 hete volt a műtétem.még fáj a hasam néha,meg ahol vágtak.1 hétre rá volt a varratszedés.és 4 napot kellett kórházban lennem.mikor lesz?
2011. okt. 21. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
november 8-án. neked hol csinálták? meddig kell betegállományban lenni?
2011. okt. 21. 08:52
 8/20 anonim ***** válasza:
nekem a kistartcsai Flór Ferenc kórházban csinálták.éna múlt évi lapar után 3 hétig voltam otthon,a mostani után pedig 2 hétig.igazából azon a hétvégén már jól voltam,de a varratszedés után sokkal jobb minden.Mondjuk most kb 80%-os vagyok.Mégiscsak egy hasi műtét 4 vágással...
2011. okt. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
ja,nekem mondjuk nem csak átjárhatósági volt most csak,hanem egy cisztát is kivettek.én egyik műtét után sem tudtam egyedül kikelni az ágyból.arra kellett 1 hét.már volt műtéted?nem félsz az altatástól?
2011. okt. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
de, félek az altatástól, ijesztő. még gyerekkoromban altattak, amikor a mandulámat vették ki, az nem volt jó élmény. Gyógyulj meg mihamarabb! Babát szeretnél Te is?
2011. okt. 21. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!