Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ha valaki 12 éven át szedett...

Ha valaki 12 éven át szedett fogamzásgátlót, annak mennyi idő, míg kiürül a szervezetéből és rendeződnek a dolgok?

Figyelt kérdés
2020. dec. 20. 05:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez egyénileg változó.

Barátnőm 8 évig szedett tablettát, és utána teljesen szétesett a hormonháztartása, jó sok idő volt, míg orvosi segítséggel visszaépítette a rendszert.

Én pontosan 12 évig szedtem tablettát, majd abbahagytam, mivel babát szerettünk volna - nekem azonnal tűpontos 28 napos ciklusaim lettek. Mindazonáltal 3 hónapig gumival védekeztünk, aztán pedig rögtön teherbe estem.

Régen alapvető ajánlás volt, hogy tabletta után várni kell, hogy kitisztuljon a hormon a szervezetből, ma már más vélemények is vannak, van aki szerint akár rögtön lehet próbálkozni... nehéz dönteni.

Szerintem azért nem árt várni 2-3 hónapot az éles próbálkozással, hogy meglásd, milyen állapotban van a hormonháztartásod. A terhesség épp eléggé felborítja majd. A második gyerekem szülése után pl nekem nem állt vissza a mindig szabályos ciklusom (pedig már nem szoptatok vagy fél éve...) szóval lassan elmegyek egy orvoshoz...

2020. dec. 20. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia. Én csak 10 évig szedtem. Februárban hagytam abba és áprilisban már pozitív terhes tesztem volt. Nem számítottunk rá, hogy olyan hamar összejön.
2020. dec. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kiürülni a 8. napon fog. Hogy magától mikor áll be rendszeres menstruáció, az kérdéses. Lehet már az első hónapban, lehet pár hónap múlva, lehet hogy soha.
2020. dec. 20. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
44%
Én 3 évig szedtem és amikor abbahagytam 2018-ban 2020 januárban jött össze a baba. Nagyon sok idő kellett.
2020. dec. 20. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
42%

4!


Simán lehet hogy a világon semmi köze nem volt a késői teherbeesesednek a fogamzasgatlodhoz

2020. dec. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet tudni.. teljesen zsákbamacska.
2020. dec. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem van itt egy kis félreértés a hormonális fogamzásgátló tablettákkal kapcsolatban.


Nem kell semminek sem "kiürülnie" a szervezetből. Ez tévedés.


A mai, modern hormonális fogamzásgátló tabletták hormon tartalma sokkal-sokkal alacsonynyabb, mint a régebbi készítmények hormontartalma (amit anyáink szedtek). Pontosan annyi mesterséges hormont visz be a szervezetedbe nap, mint nap, amennyi gátolja a petefészkek normál működéset.


Különben miért van az, hogy hónap közepén véletlen kihagysz egy szemet és ezzel beindulhat egy váratlan ovuláció, amiből akár teherbeesés is lehet? Pontosan azért kell rendszeresen, mindennap nagyjából azonos időpontban szedni, hogy a készítmény hasson és nem alakuljon ki nem kívánt terhesség. Illetve, vannak azok a történetek is, amikor valaki nem veszi észre, hogy terhes lesz, ugyanúgy szedi még két-három hónapig a tablettát és mégis egészséges gyermeke születik.


Amikor abbahagyod a fogamzásgátló tabletta szedését (a levél legvégén), akkor papíron már 24 óra elteltével is lehet ovulációd (bár igen kicsi rá az esély).


Amikor abba hagyod a fogamzásgátló tabletta szedéset, akkor amiatt lehet érdemes várni pár hónapot, mert a méhnyálkahártya nagyon el van vékonyodva (a tabletta egy másik hatása a nem kívánt teherbeesés ellen, hogy nehezítse a megtapadást).


Illetve, megváltoztatja a mégnyak nyák összetételét, ami szintén megnehezíti a természetes folyamatokat.


Szóval a lényeg, hogy a nőgyógyászok szerint rögtön, az első hónapban ellehet kezdeni próbálkozni, de a méhnyálkahártya vastagsága azért nem mindegy egy egészséges terhesség szempontjából.

2020. dec. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én abbahagytam mindenféle hormonális problémám lett.

Annyit mondott a nődoki, hogy ő fél évet ad a nőknek. Ha addig nem rendeződnek a dolgok akkor érdemes kivizsgalni.


Nekem pont 6 hónap kellett míg rendbejöttem. Utána óramű pontos 28 napos ciklusom lett.

2020. dec. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

7-es vagyok.


Kijavítanám magam, mert rosszul fogalmaztam valamit.


Szóval papíron a nyolcadik tablettamentes napon már előfordulhat ovuláció, ha nem folytatod a következő levél szedését a szokásos módon.

2020. dec. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Változó, az egyéntől és a szervezetétől függ. Én is 12 évig szedtem a fogamzásgátlót, abbahagyás után 30-32 napos ciklusaim voltam, majd 7 hónap után megfogant a baba.
2020. dec. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!