Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigyet mennyi idő...

Pajzsmirigyet mennyi idő beállítani?

Figyelt kérdés
Nyáron is magas volt a tsh-m, volt is egy vetélésem. De az orvos, akivel beszéltem azt mondta nem vészesen magas, endokrinológiára meg nem jutottam el a vírushelyzet miatt (egyébként is hónapokat kell várni). Az újabb vérvétel szerint tovább romlott, most 9 a TSH értékem. A gyermekvállalást elengedtem, de gondolom ettől függetlenül is jó lenne ha beállna normális értékre. Egyáltalán van jelentősége a gyerekvállaláson kívül?
2020. dec. 29. 11:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Hogy ne lenne! Nagyon fontos, hogy megfelelő tartományban legyen a pajzsmirigy működésed! Ugyanis ez a szervezeted központi irányítórendszerének fontos eleme. Nagyon sok szerv működését irányítja/befolyásolja, az emésztéstől kezdve a bőr nedvességtartalmáig, a haj növekedéséig/hullásáig, stb. stb.


Kaptál gyógyszert? Mennyi volt a TSH?

2020. dec. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kb 3 hónap, ha utána sem jó akkor növelni - csökkenteni kell, utána megint 3 hónap. Legalábbis nálam így volt.
2020. dec. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

2: igen-igen, 2-3 havonta kell kontroll, és akkor az eredmények alapján korrigálják a hormonpótlás mennyiségét.


Nálam kb. 5-6 hónap után beállt, és azóta (15 év...) alig kellett módosítani.

2020. dec. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

9,083 a TSH. Még nem kaptam gyógyszert. Most lett meg a laboreredményem. Innen még 1-2 hónap mire orvoshoz időpontot kapok.

Igazából sokban nem zavar, észre sem vettem volna. Csak babatervezés miatt nézettem meg, de így azt offoltam.

2020. dec. 29. 11:44
 5/15 anonim ***** válasza:

#1 vagyok: bocsánat, átugrottam, hogy leírtad a 9-es TSH-t....


Hát erre már biztosan fogsz kapni hormonpótlást, de szerintem nem kell lemondanod a babáról... Legfeljebb várni egy évet...

2020. dec. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos már így is benne vagyok a korban. Kb utolsó esélynek szántuk ezt az évet. De van már két csodálatos lányom, szóval nem tragédia. Teljes az életünk így is.
2020. dec. 29. 11:49
 7/15 A kérdező kommentje:
Dm-ben láttam mindenféle pajzsmirigyre való étrendkiegészítőket. Azok jók lehetnek?
2020. dec. 29. 11:59
 8/15 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy mi bajod van. Szelén az jó, de ha pl hashimotod van, akkor a jód nem jó, mert csak jobban begyullad tőle. Ha csak sima alulműködés, akkor asszem jó a jód is.
2020. dec. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

7: ne kókányolj ilyesmivel! Az endokrinológus majd pontosan beállítja, hogy mit kell szedned.


Ezek az étrendkiegészítők kb. arra jók, hogy azt hiszed, segít....

És igen, ahogy a 8-as is írja, simán rosszabbodhat tőle az állapotod.


(én is hashimoto-s vagyok)

2020. dec. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nekem fél évet mondott a doki, de ha közbe jönne a bébi, akkor már egyszerűbb kezelni az adag emelésével.
2020. dec. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!