Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mennyivel előbb érdemes...

Mennyivel előbb érdemes elmenni az orvoshoz ha babát szeretnénk?

Figyelt kérdés

Volt egy balesetem még gyerekkoromban, ami miatt azt mondták felnőttként menjek vissza röntgenre, mert lehet, hogy nem szülhetek természetes úton. Ezt igyekszem megejteni hamarosan.

A ciklusom elég "öntörvényű", ált. 39-40 nap, de most pont késett 3 hetet. Júniusban állt be erre a rendszerre, előtte évekig nem jött meg fog.gátló abbahagyás miatt, amire (mivel nem akartam babát abban a pillanatban) minden orvos azt mondta, hogy majd ha terhes akarok lenni akkor stimulálni kell.

Ember tervez, isten végez, de jó lenne, ha augusztusban-októberben megfoganna a baba, akkor kezdenénk próbálkozni.


Tudnátok tapasztalatokat írni, akinek esetleg hasonló ciklusa volt, hogy hogy alakult? Mindenre nagyon kíváncsi vagyok:)



2020. dec. 29. 12:07
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Januàrban.
2020. dec. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
95%

Mihamarabb.

Nem öntörvényű a ciklusod, hanem nem ovulálsz. Ezt normálisan helyrerázni nem 1-2 hét, hanem hónapok munkája, és még akkor sem garantált semmi. Persze normális orvoshoz kell menni, mert sokaknál a kezelés annyiból áll, hogy elodázzák, majd teletömnek hormonnal annak reményében, hogy elkezdesz ovulálni.

Sokszor (nem mindig) a peteérés kimaradását az inzulinrezisztencia és a PCOS okozza. Ezeket mozgással, szénhidrátszegény diétával, cukor és fehérliszt elhagyásával lehet kezelni. Prolaktinszint emelkedés (stressztől), vagy pajzsmirigy gondok is belejátszhatnak. Nem írtad, mi az alapproblémád, de attól is lehet.


Saját példa: nem is szedtem sokáig a fogamzásgátlót, kb 2 évig, majd abbahagyás után nekem is összevissza lett a ciklusom, sokáig nem érdekelt. 2019 tavaszán kezdtünk el a gyerektémával foglalkozni, de sehogy se jött. Kiderült, hogy PCOS-em és komoly inzulinrezisztenciám van, nem ovulálok. Rosszabbnál rosszabb orvosokhoz kerültem, endokrinológus is töketlenkedett, minden ami kellett. Utána életmódot váltottam és sok mindennek utánaolvastam. Bő fél évbe tellett, mire rendbehoztam magam, fogytam, az értékek javultak, a cisztáim eltűntek. Persze ezalatt felfüggesztettünk a próbálkozást. Idén tavasszal elkezdtük, teljesen megnyugodva, hogy "minden" klappol, mindkettőnk részéről jó fizikai, mentális állapot, pontos ciklus, stb. Hát december van és egyszer volt egy gyenge kémiai terhességem.

Senkinek nem kívánom ezt az elnyújtott szenvedést, de tudj róla, hogy van ilyen, nem kevés, és sajnos sokaknak nem úgy sikerül, hogy kitalálják és egyből.

2020. dec. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Nagyon szépen köszönöm a részletes választ!
2020. dec. 29. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!