Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Szerintetek kezdjek el fogamza...

Szerintetek kezdjek el fogamzasgatlot szedni, ha pcos+ir mellett olyan 3-4 ev mulva szeretnenk meg egy babat?

Figyelt kérdés
Kezeletlen ir+pcos (pcos mondjuk nem biztos,hogy van/volt,az ir tuti) mellett szuletett meg a fiam. Lassan ideje a 6 hetes kontrollnak, de nem tudom,mennyire lenne jo otlet hormontartalmu fogamzasgatlot szednem ezutan. 3 havi Dianne 35-ot szedtem el par evvel ezelott, de akkor a nogyogyasz-endokrinologus lebeszelt a tovabbi szedeserol. Lehetseges,hogy annyira bekavarna pl 2 evnyi fogamzasgatlo,hogy utana nem tudnek teherbe esni?
2021. jan. 16. 11:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a fogamzásgátló szépen el fogja fedni a problémát, és utána ki tudja, hogy hogyan áll majd vissza a rendszer. Én a helyedben inkább csinálnám a hármas kezelést, és utána, ha minden rendben van és helyreállt az IR, kikérném a doki véleményét a fogamzásgátlóról.
2021. jan. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rossz otlet. Inkabb menj orvoshoz, vizsgaljanak ki rendesen, aztan pedig kezdjetek el a kezelest.

Nem csak a teherbeeses miatt kell foglalkozni magunkkal, hanem azert, mert a sajat magad es a gyereked erdeke is az, hogy egeszseges legyel. Jobb lesz majd 10-15 ev mulva inzulinnal szurni magad, ha nem foglalkozol a cukroddal? Nem hiszem.

2021. jan. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekemaz erositette fel. Aviva torna+dieta (szenhidratcsokkentett) segitett, tunetmentes vagyok, ket gyerekem van.
2021. jan. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Miután letettem a fogamzásgátlót azután derült ki az IR. Évekig elfedte a problémákat a gyógyszer, de mikor abbahagytam nagyon rossz volt. Fél év alatt jöttem nagyjából helyre nagyon nehezen, diétával, sporttal, hormongyogyszerekkel.
2021. jan. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább diétáznék és beiktatnám a mozgást. A legfontosabb szerintem amúgy a diéta. Gondolom, hogy pici baba mellett nem könnyű mozogni, de ha heti 3x 40 perc aerob jellegű mozgás menne, az szuper lenne. Vannak bárki által könnyen követhető videók otthon végezhető edzésekkel. Tudom, hogy ez a melósabb út, de sokkal fenntarthatóbb az eredmény.
2021. jan. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!