Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Jódmentes terhesvitamin után...

Jódmentes terhesvitamin után jódos? Endokrinológus tanácsára.

Figyelt kérdés

Teherbeesésig jódmenteset kellett szednem, most hogy sikerült, jódosat.

Más is rosszul volt tőle?

Szorít a pajzsmirigyem, megy a a hasam, furán érzem magam.



2021. jan. 16. 20:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy szedtem/szedem, de nekem nincs tőle bajom. Néha volt kis émelygés meg gyomorfájás, de most, a 12. hétre már szinte teljesen megszűnt.
2021. jan. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát akkor nem értem.. Milyen hormont szedsz amúgy?
2021. jan. 16. 21:30
 3/11 anonim ***** válasza:
Euthyroxot. Még ami eszembe jutott, szokták itt írni pajzsmirigytől függetlenül, hogy egyik vagy másik vitamintól rosszul vannak, nem lehet, hogy nálad is csak ennyi? (De szerencsére nem vagyok szakértő)
2021. jan. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én letroxot szedek,de sima alulműködésre,nekem pl jódos vitamintól soha nem szorított,inkább ha több hormont kellett szednem és még nem állt be,vagy túl/alulműködésnél.De úgy vettem észre az eredményeken,hogy ha jódosat szedtem,mindig a jobb működés irányába ment a dolog.

Ha autoimmunos vagy,én úgy tudtam nem lehet szedni a jódot.Nem hallottam még ilyet,h a terhesség ezt befolyásolná.

Én a helyedben felkeresném a dokit újra,terhesség alatt kell,hogy soron kívül fogadjanak!

2021. jan. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Eddig is ezt a vitamint szedtem csaak ugye a jód nélküli :( Így csak a jódra tudok gondolni. Mellé 25mg letroxot szedek. Igen autoimmunos vagyok, de a babának muszáj a jód :/
2021. jan. 17. 08:06
 6/11 anonim ***** válasza:

szerintem ez a legjobb megoldás, amit csak ki lehet találni.


Én is Hashimotos vagyok, jódmenteset szedek, de amint terhes leszek azonnal váltok jódosra.

A magzatnak kell a jód.

Próbálj ki másik terhevitamint. Nem hiszem hogy a jód miatt van, nem mindenkinek ugyanaz válik be.

2021. jan. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Értem kérdező!Akkor simán benne van,hogy szorít,mert piszkálja a pajzsmirigyed.Én még mindig megkérdezném a dokit,szerinte normális e.Illetve még azt is meg lehetne lépni,hogy szeded továbbra is a jódmentes vitaminodat és külön viszel be jódot.Van többféle,én anno az organojódot próbáltam,nagyon jó a felszívódása,mindig javított az értékeimen(és nem drága).Érdekes amúgy.Úgy tudtam a baba elveszi a testből a jódot(mint minden más tápanyagot,vitamint,stb),ez látszik meg a hormoneredményeken is,és azért emelnek letroxot/ki milyet szed/...25mg az kezdő adag,mennyi ideje szeded?
2021. jan. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kipróbálom azt a jódot is :) 4éve szedem, nem kellett eddig emelni a letroxot, most hogy baba van most lett kicsit magasabb a TSH-m 2,2, de doki szerint még belefér.

Ma jódmenteset vettem be reggel, gondoltam ma Himalája sóval kompenzálok kicsit.

2021. jan. 17. 13:34
 9/11 anonim ***** válasza:

Teljesen jól teszed!

Majd figyeld meg,az okoz e torokszorítást!

Oh,én ezer éveszedtem csak 25öt.Most 75 és 100at szedem felváltva.Pedig lassan egy éve abbahagytuk a szopit(2 évet szopizott a 3.baba).A sima 75től 4 volt a TSH-m,amikor meg így szedtem,1,7.De ha túlműködök,minden bajom van,uh azért próbáltunk állítani rajta.Plusz humapronolt is szedek,az is kicsit hormonigényes.Kitartást!Boldog babavárást és írd meg,hogy mi vált be!!!😊

2021. jan. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Végülis csak szedtem tovább a jódos kismama vitamint, utána nem volt probléma.

Most vagyok 14hetes 1,3 a TSH-m és az ATPO-m is szépen lement 220ról 80ra :)

2021. márc. 17. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!